Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Postbank  (Přečteno 46368 krát)
roman66
Host
« : Srpen 16, 2012, 12:44:19 pm »

mam tu zopar nejasnosti, budem vdacny ked mi na nich odpovie niekto kto ma postbanku a ma stym skusenosti alebo prehlad o tom.

kreditna karta visa - naco je vlastne dobra? k uctu som dostal aj normalnu kartu, ktorou mozem tiez vsade platit a vyberat peniaze, na online ucte som nenasiel ziadny kreditny limit ze do akej vysky alebo ako to vlastne funguje, napr pojdem s visou kreditkou vyberiem 5000e a potom ich budem musiet ku koncu mesiaca splatit naraz, alebo iba urcitu cast, naco vlastne je ta visakarta dobra, ked som pochopil tak s tou obycajnou kartou sa da nieco aj v zahranici platit vyberat...

poplatky, lustil som ich stranky ale tiezz mam v tom nejasno... kolko stoji jeden prevod z uctu na ucet? ked to robim v nemecku, a kolko stoji ked robim prevod nna slovensko?

a posledna vec western union, to funguje ako, a kolko to stoji, a aky je rozdiel ked poslem peniaze ako prevod do zahranicia a cez western union.

vdaka
« Poslední změna: Srpen 16, 2012, 04:31:55 pm od David » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Srpen 16, 2012, 12:56:40 pm »

kreditna karta visa - naco je vlastne dobra? k uctu som dostal aj normalnu kartu, ktorou mozem tiez vsade platit a vyberat peniaze, na online ucte som nenasiel ziadny kreditny limit ze do akej vysky alebo ako to vlastne funguje, napr pojdem s visou kreditkou vyberiem 5000e a potom ich budem musiet ku koncu mesiaca splatit naraz, alebo iba urcitu cast, naco vlastne je ta visakarta dobra, ked som pochopil tak s tou obycajnou kartou sa da nieco aj v zahranici platit vyberat...
Rozdily mexi kreditni kartou a jinou si spis nastuduj nekde jinde, to je zasadni vec  anema nic spolecneho s Postbankou.
Ve zkratce: kreditka je v podstate uver - co, co s ni zaplatis, musis nekdy splatit. Zpravidla mas moznost do mesice nebo dvou zaplatit vse bez uroku, nebo to splacis dele a paltis urok kolem 20% p.a..
To, jestli splatis vse naraz a dokdy to muzes udelat, zavisi na bance - to si musis precist v jejich ceniku. Zpravidla ale mas moznost nechat to nastavit tak, ze ti cely aktualni minus sami po mesici nebo dvou strhnou a ty za to zadny urok neplatis. Pokud se rozhodnes splacet to po kouskach, pak platis onen zmineny celkem vysoky urok.

Vyber kreditkou z bankomatu je zpravidla drahy (5, 6, nebo i vice EUR). Jsou ale kreditky, kytere maji vyber celosvetove zdarma.
Akceptance kreditky v zahranici je mnohem vetsi nez u EC/Maestro karty.


poplatky, lustil som ich stranky ale tiezz mam v tom nejasno... kolko stoji jeden prevod z uctu na ucet? ked to robim v nemecku, a kolko stoji ked robim prevod nna slovensko?
Prevod po Nemecku a Eurozone je v Nemecku na osobnich uctech *zdarma*. To jen nase banky nas za to porad skubou.

a posledna vec western union, to funguje ako, a kolko to stoji, a aky je rozdiel ked poslem peniaze ako prevod do zahranicia a cez western union.
Western Union se pouziva bud na posilani penez do Peru nebo nejzapadlejsich koutu Afriky - nebo kdyz te nekdo chce podvest (posles penize na nejakou "adresu", adresat si je nekde v pochybne pobocce vybere a ty nemas nejmensi sanci zjistit, komu a kam ty penize opravdu dosly).
Pokud chces posilat na SK, rozhode vezmi SEPA prevod - opet zdarma.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
roman66
Host
« Odpověď #2 : Srpen 16, 2012, 02:02:08 pm »

mas konto v postbank?
viem aky je rozdiel medzi kreditkov a debetnou kartou, skoncil som financie, ale pytal som sa na pouzivanie kreditky v post bank? a ked tam nemas konto tak nevies oco ide, proste chcem vediet ako to tam funguje stou kreditkou, aky tam mam kreditny ucet do akej vysky, ako sa splaca, to som uz pisal...
preto som uviedol aj priklad, nemusis reagovat na kazdy moj prispevok aj ked nevies presnu odpoved.

jedina cenna informacia za ktoru ti dakujem je ze su prevody bezplatne, ale aj to nevies s istotou ci to je tak u post bank, lebo tam nemas ucet...

a wsterunion som myslel ze ci sa moze posielat i priamo na ucet , v post bank maju priamo online aplikaciu na western union preto som sa pytal, myslel som ze ci to neni lacnejsie ale ked je to bez poplatkou, ale neviem ako to je s rychlostou a ci to mozem poslat na ten ucet...

prosim nech sa vyjadri niekto kto ma post bank diki
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Srpen 16, 2012, 02:26:34 pm »

Je mozne, zes dnes snedl nejakou divokou houbu?

Nemusim mit ucet v Postbank, abych vedel veci, ktere jsou u vsech bank a osobnich uctu stejne.
Kreditka funguje u Postbank stejne jako vsude jinde - to, zda splacis vse, nebo po splatkach je veci, kterou si i u nich muzes svobodne zvolit. Takze bys mel vedet, o cos pri zakladani uctu zadal. Pokud ne, nezodpovi ti to nikdo jiny, nez nekdo, kdo se muze podivat na nastaveni tveho konta.

Kdyz se ptas nejasne, nediv se, ze odpovim zesiroka. Kdyz se ptas tak, ze to zni, jakobys nemel presny prehled, jak kreditka funguje (viz dotazy na rozdil v pouziti kreditky a jine karty v zahranici), snazim se to vysvetlit polopate. Cos skoncil a neskoncil na to nema vliv, osobne mi neprijde, ze by by ono studium bylo v tvem pripade nejak moc prinosne.

A mimochodem jsi toto vsechno mohl pripsat do sveho puvodniho vlakna a nezakladat kvuli tomu zbytecne nove.

Hlavne ale se nerozciluj a uvedom si, jak funguji internetova fora. Mit dojem, ze ostatni jsou tu ken kvuli tobe za nadavat jim, pokud tvuj dotaz opravnene nebo neopravnene pochopili jinak, nez jsi ho myslel, jsou veci, kterymi si moc velkou laskavost neudelas.

Doplneni: presto, ze to zcela jiste uz vis (ostatni treba ne): vyber kreditkou z bankomatu se - na rozdil od pouziti u POS - zpravidla uroci okamzite, tech bezurocnych 30-60 dni odpada.
« Poslední změna: Srpen 16, 2012, 04:39:56 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
roman66
Host
« Odpověď #4 : Srpen 17, 2012, 11:03:05 am »

a sory vcera som nebol vyspaty asi Úsměv

chcem vediet aky je limt cerpania kreditky napr. a presne aka je doba bezurocneho obdobia, percento, urocenia, minimalna splatka...

ten rozdiel som myslel tak ze ak by som musel pozicanu ciastku, na konci mesiaca celu vratit, tak mi je zbytocna kreditka, a tolko si vystacim aj s debetnou a nemusim platit 22e poplatok.
ten priklad upresnim napr mam na ucte 1500 e, chcem si kupit nieco za 700e zaplatim to z kreditky, na ucte mi ostane nad tisic cize neplatim poplatok, a tych 700 mozem zaplatit do bezurocnej doby kym mi pride vyplata... alebo zaplatim len cast tak aby mi urok vysiel napr menej ako 10e ked uz tak, a stale usetrimm, a pritom mam danu vec skor k uzivaniu...

a zaujimal by ma aj priklad ked mam naucte napr 1000 a by som chcel zaplatit no nie 5000 ale dajeme tomu 2000, ....

snazil som sa to najst v ich podmienkach ale tak som sa vtom troska stracal keby nahodou niekto mi mohol dat aj link...

Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Srpen 17, 2012, 11:33:51 am »

Úsměv
Vyhodou kreditky je, ze ty penize mas na mesic "bezurocne pujcene". Pokud se pak rozhodnes splatit to na konci mesice cele, neplatis uroky, jinak je aktualni urok 14,73%:
http://www.postbank.de/privatkunden/teilzahlungsfunktion.html


Tady jsou obecne podminky ke kartam - zda se, ze ta bezurocna lhuta je u nich jen aktualni mesic...

http://www.postbank.de/privatkunden/pk_mastercard.html
http://www.postbank.de/privatkunden/pk_visa_card.html

...ale pozor, i to muze byt vyhodne: kdyz kartou zaplatis, bude to nekolik dni trvat, nez ta platba "probubla" az na tvou kartu (nejdriv se rezervuje, pak opravdu strhava z konta karty). Prakticky tedy muze mezi platbou a dnem, kdy tro musis splatit, probehnout i c=vice nez mesic.
Z toho pohledu se to tedy vyplati. Pokud dokazes penize ulozit za 2,5%, je lepsi mit je ulozene, platit kartou a na konci mesice kartu vyrovnat. Vyhodnost samozrejme zavisi na tom, s jakymi objemy pracujes Úsměv

Tak. A vic ti toho k Postbank opravdu nereknu, protoze u nich konto opravdu nemam Úsměv
Sam pouzvam
* DKB Visa na hotovost
* Ex-Karstadt MasterCard (zdarma)
* Barclaucard Visa (20 EUR, od nejakych 2.000 rocniho obratu zdarma)

Takze mi ta Postbanka s 22 € neprijde nijak vyhodna. Jedine kdybys chtel vyuzivat tech castecnych splatek - tech 14,7% mi prijde celkem slusna sazba. Ja to opravdu znam jako 19, 20 nebo az 22% - ale sam jsem jeste nikdy tento druh pouziti karty nezkousel, vzdy to platim vsechno.
Pokud si takto chces pujcovat, je lepsi vyuzit dispo na uctu, ktere te podle banky stoji 8-15% (moje DKB je v tom tradicne jedna z nejl;epsich - urok pod 7,9%: https://www.dkb.de/privatkunden/dkb_cash/).
To uz jsme ale zase trosku dal od puvodniho tematu...toz treba to pomuze, nebo se ti k detailum Postbank treba nekdo ozve.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
roman66
Host
« Odpověď #6 : Srpen 19, 2012, 10:06:59 am »

ok, dik aj zatolko
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |