Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Máte někdo zkušenosti s exekucí v Německu????  (Přečteno 75212 krát)
dorotkaforyou
Host
« : Listopad 19, 2013, 07:13:21 pm »

Pomalu, ale jistě se to na mě valí. Díky za reakce
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #1 : Listopad 20, 2013, 12:07:32 am »

Co se na tebe vali??? Exekuce z ceska a nebo z nemecka?
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #2 : Listopad 20, 2013, 07:33:56 am »

Co se na tebe vali??? Exekuce z ceska a nebo z nemecka?
Z Německa. Prohrála jsem soud s jednou dobrosrdečnou paní původně z Drážďan, nyní je v Bavorsku. Zaštěkaly na její fenu na ulici moje dvě fenky a ona si prý jak držela svého psa zlomila o karabinku u vodítka jejího psa prostředníček levé ruky. Zažalovala mě a úspěšně, musím jí zaplatit bolestné, advokáta, soudy, atd. V budoucnu i další její případné škody v souvislosti s jejím zraněním prstu. Chtěla jsem se s ní dohodnout na splátkách, požádala jsem ji, aby mi poslala číslo účtu, že jí to tam budu pravidelně posílat, ona mi neodpověděla ani její právník 3 týdny, napsala jsem jejímu advokátovi, že tedy posílám splátky na jeho účet a jednu splátku jsem hned odeslala, ale on mi obratem napsal, že už na mě podali donucovací řízení (1 měsíc po vynesení rozsudku), asi hned jak nabyl právní moci a požadují vše do konce listopadu nebo pak exekutor a další náklady platit, asi aby se už pakovala z Německa pryč. Smůla
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #3 : Listopad 20, 2013, 10:04:49 am »

Ono by bylo asi nejlepsi ty penize co ji posilas investovat do sveho advokata a branit se. Je to cele nejak postavene na hlavu.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #4 : Listopad 20, 2013, 10:48:50 am »

advokáta jsem měla a po rozsudku jsem se radila se dvěma advokáty a oba mi doporučili, že mám raději zaplatit než se odvolávat, protože za odvolání musím platit zase já a to 1000 Eur jako zálohu na náklady řízení atd. a výsledek je nejasný, spíše bych to asi stejně prohrála a stálo by mě to ještě víc. Prý pokud mám v Německu psa, odpovídám za něho, je to údajně podobné jako když provozuji auto, za veškeré škody musím zaplatit. Já to nechápu, měla jsem za to, že u soudu musí být vždy prokázané, že jsem škodu způsobila já nebo můj pes, tady to soud vůbec neřešil, prostě žalobkyni věřil i dceři jako jejímu svědkovi také. Soud si vyžádal pouze znalecký posudek zda má žalobkyně trvalé následky a ty podle znalce má, ale zda se jí to stalo skutečně vodítkem, to už soud ale nezajímalo a vůbec to neřešil. Mě to připadá, jako kdyby mi advokáti řekli, že pokud provozuji auto, tak budu platit už jen třeba když na někoho zatroubím a on dostane např. infarkt. Tudíž ona se lekla, díky tomu, že moji psi štěkali a poranila si prst. Asi tak.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #5 : Listopad 20, 2013, 02:09:56 pm »

Ak nemas rechtschutz nedoplatis sa....dalsia vec najaku rit su ti v Nemecku dva psi....nezabudaj,ze ludia sa udavaju vo velkom aj v Nemecku....preto si tu vsetci platime Rechtschutz a tvarime sa ake je to tu skvele....
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #6 : Listopad 20, 2013, 04:41:09 pm »

Nenech si nahnat strach; exekuce v Nemecku a v Cechach se naprosto neda porovnat. Samozrejme ze ti neseberou televizi, pracku ani mensi auto, pokud mas vuli a navrh danou dluznou castku splacet. Muzes se domluvit na splatkach "Ratenzahlung" anebo na odkladu " Stundung". Pokud jsi uplne  bez prostredku, podepises tzv "Eidestattliche Versicherung"kde vlastne cestne prohlasujes, ze nic nemas. Exekutora plati veritel, poplatek je minimalni a rozhodne nezavisi na vysi dluhu, jako v Anbsurdistanu, ani ti na dluznou castku nenapali  26,7% jako v CR bezna praxe.
Rechtsschutzversicherung z nasich znamych JIZ nikdo nema, nebot neobsahuje skutecne nakladne anebo narocne pravni zastoupeni . Zpravidla ani opakovane podobne spory (napr. v sousedskych civilne pravnich sporech).
Pokud do prace nechodis, nebo nevydelavas dostatecne, exekuci ti odlozi a navic mas narok na pravni zastoupeni zdarma (pokud mas napr Hartz IV, jsou pravni kancelare, ktere tyto lidi zastupuji anebo lze alternativne pozadat v libovolne adv. kancelari o "Prozesskostenhilfe".
Ale jinak, jak jiz zde uvedeno v predeslych prispevcich, ten pripad ma divny podtext a radeji bych radila dobreho adviokata a dalsi proces.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Listopad 20, 2013, 06:40:18 pm »

Martina co vlastne obsahuje Rechtschutz a naco je vlastne dobra?
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #8 : Listopad 20, 2013, 09:28:28 pm »

Ak nemas rechtschutz nedoplatis sa....dalsia vec najaku rit su ti v Nemecku dva psi....nezabudaj,ze ludia sa udavaju vo velkom aj v Nemecku....preto si tu vsetci platime Rechtschutz a tvarime sa ake je to tu skvele....
To víš to je těžký, psí holky už nejsou nejmladší, starší má devět (měla 4 vrhy) a mladší, její dcera 6 a nemám to srdce je teď strčit někam do útulku. Stále jsem bydlela v domě a ve svém, dva roky dokonce i v Německu tak to nebyl problém je mít, teď je to problematičtější, to je pravda
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #9 : Listopad 20, 2013, 09:31:15 pm »

Nenech si nahnat strach; exekuce v Nemecku a v Cechach se naprosto neda porovnat. Samozrejme ze ti neseberou televizi, pracku ani mensi auto, pokud mas vuli a navrh danou dluznou castku splacet. Muzes se domluvit na splatkach "Ratenzahlung" anebo na odkladu " Stundung". Pokud jsi uplne  bez prostredku, podepises tzv "Eidestattliche Versicherung"kde vlastne cestne prohlasujes, ze nic nemas. Exekutora plati veritel, poplatek je minimalni a rozhodne nezavisi na vysi dluhu, jako v Anbsurdistanu, ani ti na dluznou castku nenapali  26,7% jako v CR bezna praxe.
Rechtsschutzversicherung z nasich znamych JIZ nikdo nema, nebot neobsahuje skutecne nakladne anebo narocne pravni zastoupeni . Zpravidla ani opakovane podobne spory (napr. v sousedskych civilne pravnich sporech).
Pokud do prace nechodis, nebo nevydelavas dostatecne, exekuci ti odlozi a navic mas narok na pravni zastoupeni zdarma (pokud mas napr Hartz IV, jsou pravni kancelare, ktere tyto lidi zastupuji anebo lze alternativne pozadat v libovolne adv. kancelari o "Prozesskostenhilfe".
Ale jinak, jak jiz zde uvedeno v predeslych prispevcich, ten pripad ma divny podtext a radeji bych radila dobreho adviokata a dalsi proces.

díky za odpověď. Já ale pracuji a na plný úvazek, kolik mi můžou strhávat z platu, je to nějak stanovené?  A bude se se mnou exekutor nejdřív bavit o splátkách (už jsem začala dobrovolně zasílat na konto advokáta žalobkyně 50 Eur měsíčně) nebo mi rovnou začne exekutor strhávat peníze z platu?
To by pro mě bylo hodně špatné, protože mi musí zůstat jen 1015 Eur jak jsem se dívala a já platím jen nájem 860 Eur.
« Poslední změna: Listopad 21, 2013, 09:16:01 am od dorotkaforyou » Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #10 : Listopad 21, 2013, 12:29:08 pm »

Pokud pracujes na plny uvazek, tak exekutor samozrejme zhodnoti tve vydaje a moznosti. Zde je nejdulezitejsi VULE platit. Mela by sis pripravit takovou mensi rozvahu, tve prijmy a vydaje kazdy mesic, dolozit stvrzenkami, bankovnimi vypisy, atd. Exekutor se ti predem ohlasi pisemne, pote s nim domluvis termin a pri tomto terminu se dohodnete. Ovsem ani tato dohoda neni s konecnou platnosti, protoze pokud by to do toho neco vlezlo anebo bys ztratila praci, nebo by jsi nasla jinou za nizsi plat, ... , musela jsi neco dalsiho zaplatit, atd, muzes mu to nahlasit a splatkovy kalendar se zmeni. Jak rikam, vule je prvorada.
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #11 : Listopad 21, 2013, 12:40:19 pm »

Martina co vlastne obsahuje Rechtschutz a naco je vlastne dobra?
Harry, to ti nedovedu takto detailne popsat. Faktem je, ze na prvni pohled se jedna o dobre pojisteni, ktere by ti melo pomoci v soudnich sporech, ale "ta drobne psana pismenka" te mohou vyvest z omylu. Pokud se napr., opakovane soudis se sousedy ( i kdyz jsou to ruzne duvody a ruzne soudni spory), pojistovna ti muze vypovedet smlouvu, protoze jsi pro ni ztratovym klientem. Take co se tyce napr. vztahu najemce-pronajimatel; zde plati pojistovna zpravidla jen cast honorare tveho pravnika ( napr 400 pojistovna 600 vlastni podil). Na stavebni pravo se pojistky, pokud vim, nevztahuji vubec, protoze se jedna o velmi narocne procesy, zdlouhave a se zpravidla nekolika soudnimi znalci, coz stoji velke penize, plus vysoke honorare odbornych advokatu. Take autorske pravo se tezko uplatnuje pres pojistovny. Ale jak uz jsem zminila, mozna ma nekdo i jine , lepsi zkusenosti, nebot pojistovny maji take rozdilne - i kdyz podobne podminky.
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #12 : Listopad 21, 2013, 01:35:10 pm »

Pokud pracujes na plny uvazek, tak exekutor samozrejme zhodnoti tve vydaje a moznosti. Zde je nejdulezitejsi VULE platit. Mela by sis pripravit takovou mensi rozvahu, tve prijmy a vydaje kazdy mesic, dolozit stvrzenkami, bankovnimi vypisy, atd. Exekutor se ti predem ohlasi pisemne, pote s nim domluvis termin a pri tomto terminu se dohodnete. Ovsem ani tato dohoda neni s konecnou platnosti, protoze pokud by to do toho neco vlezlo anebo bys ztratila praci, nebo by jsi nasla jinou za nizsi plat, ... , musela jsi neco dalsiho zaplatit, atd, muzes mu to nahlasit a splatkovy kalendar se zmeni. Jak rikam, vule je prvorada.

Začala jsem platit 50 Euro měsíčně, ale věřitelka s tím prý nesouhlasí a proto podala návrh na výkon rozhodnutí. Musím podotknout, že jsem se musela sama domáhat, aby mi zaslala číslo konta na které jí budu peníze odesílat, ona mi to sama vůbec nesdělila, vůbec nekomunikuje, proto jsem začala peníze ze své vlastní vůle odesílat na účet jejího advokáta, který se mnou po tom, co jsem mu to napsala začal konečně komunikovat.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |