Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Dolů
 
Autor Téma: Jak může také vypadat práce v DE  (Přečteno 1119173 krát)
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #15 : Květen 24, 2014, 09:21:28 pm »

vys stim najemny hmhm ja jsem vlastnil v Praze najemny dum.Jenom sprava domu byla vysy nez prijmy z najmu pouze sprava a kde bylo udrzovani.
Nesmyme jedno zapomenou starsi generace teoreticky dvakrat o vsechno prisla.Povalce prisly komunist vsechno zabavaly po revolucy se system smenil a ti lide taky o vsechno prisly/vsechno se zdrazilo atd.Ja vym  v roku 92 jsem sel do Foto obchodu v Praze byla tam starci pani okolo 70 chtela si koupit album na fotky
stalo 120,-Korun.Prohlizela siho a rekla  je pekny ja prijdu za tyden kdyz dostanu muj duchod.Ja jsem vzal 200,=korun polozil jsem je na ten pult  rekl tady to mate a zmyzel jsem z obchudu bylo my do breku.Protoze jsem sy predstavyl moji matku.Vym ze o mem potpory/ze zapadu/ by byla urcite ve stejny situaci.
Vys bolito.Ta starsi generace je nato hrozne spatne.Hodne lidi si neumy predstavyt jak to drive bylo ,nase generace nemel moznost rici ja jdu do nemecka na praci.Ze ja mam Nemecky obcastvy ja jsem jinou moznost nemel v 1984 nikdo v te dobe ani netusil ve snu ze seto nekdy zmeni v Cechach.v 1983 jsem dostal  dodatecne vystehovani ale co si vte dobe dokazala s ceskym pasem vsude jsem musel zadast o visum abylo to hodne komplitovany.To si ta mlada generace neuvedomy.Minuly rok byl spoluzacka s jeji dcerou v Amsterdamu tak jsme sy trochu zaspomynaly jak jsme staly fronto na pomerance atd ta dcera rekla aproc jste si nkoupily banany kdyz nebyly pomerance tja

i tady v Německu se setkávám s chudobou a není to ojedinělé a bude to ještě horší. Moji rodiče jsou oba v důchodu a rozhodně nějakou bídou netrpí a žijí v ČR. Je pravda, že žijí skromně, ale jsou spokojení, moje máma navíc i hodně cestuje s důchodci atd. Ale je pravda, že mají vlastní bydlení, to tady většina Němců nemá a stát důchodcům tady ještě musí doplácet na nájem, protože jinak by to z důchodu ani neutáhli. Moji rodiče žijí čistě jen z důchodu, o žádné dávky nemusejí žebrat.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #16 : Květen 24, 2014, 09:22:22 pm »

Milan napisal


To si ta mlada generace neuvedomy.Minuly rok byl spoluzacka s jeji dcerou v Amsterdamu tak jsme sy trochu zaspomynaly jak jsme staly fronto na pomerance atd ta dcera rekla aproc jste si nkoupily banany kdyz nebyly pomerance tja


Milan keby zivot stal,len na pomarancoch a bananov..dnes po vecine su nekvalitne ako vecina potravin vo vychodnej a strednej europe..dnes si ludia mozu kupit skoro vsteko,ale nemaju nato peniaze...mozuc estovat aj na mars,ale su radi,ze zaplatia inkaso a hypoteky a neostane im pomaly na chleba.Naozaj zlate casy.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #17 : Květen 24, 2014, 09:23:41 pm »

pro Zlaticka:

Výkřiky dělat budu, když budeš psát takové slinty.

Abys mi rozuměl: mně je úplně šumák, že jsi bydlel na Letné za 5 nebo 50 Kčs.

Ale jak můžeš podle toho soudit, že se komunisti postarali o lidi. Vím, zavání to vytržením z kontextu.
Ale i tak, važ slova příteli.

Vždyť třeba i Hary tu kdesi psal o Jáchymově, například.
O životě za Bolševika jsou napsány spousty knih, článků, je asi 5 milionů pamětníků a dalších 10 milionu svědků a ty chceš abych ti napsal nějaké zkušenosti?  

Mohu sem začít dávat linky jak Hary na kdeco, na internetu je toho o té tvé vysněné době víc než dost.

zajímalo by mě kolik je ti let, jaké máš osobní zkušenosti. Jistě, že se nedají srovnávat krutá poválečná padesátá léta třeba s osmdesátými léty. Nic není černobílé a za komunistů nebylo všechno špatně, skutečně ne. Hodně věcí bylo, ale hodně bylo taky dobrých, to je fakt.
Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #18 : Květen 24, 2014, 09:23:50 pm »


proč nejdeš do Čech učit, když to máš tak v malíčku?

Co  má tvoje otázka  společného s tím, že  zde jiné kritizuješ za špatnou češtinu a sám ji neovládáš?
To je mi logika!:D
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #19 : Květen 24, 2014, 09:24:11 pm »

Zlaticko v Cechach a na Slovensku ma cca 95% obyvatelov nehnutelonost vo svojom vlastnictve...v Nemecku cca 40%...kto je natom lepsie?Nemecky dochodca co ma mizerny dochodok a byva v podnajme a nad vodou ho este drzi socialny system ci slovensky,alebo cesky dochodca co ma svoju strechu nad hlavou`?
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #20 : Květen 24, 2014, 09:25:40 pm »


proč nejdeš do Čech učit, když to máš tak v malíčku?

Co  má tvoje otázka  společného s tím, že  zde jiné kritizuješ za špatnou češtinu a sám ji neovládáš?
To je mi logika!:D

já si myslím, že ji ovládám celkem slušně a tvůj názor mě až tak  nezajímá
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #21 : Květen 24, 2014, 09:28:05 pm »

Petr69 ano za socializmu bolo aj vela zla..zial...trpelo vela nevinnych ludi v Jachynove..atd...hlavne 50r boli otrasne...nato sa nesmie nikdy zabudnut...keby toto komunisti nerobili nezakazovali ludom cestovanie a vieru v boha tak ludia by netuzili vobec po zapade...jednoducho by sli na vylet cekli to a spet domov...vsetko zakazane ludom chcuti ..preto sa zakazovat moc neoplati ludom niektore veci.Ale boli aj dobre stranky vsetko nebolo ani v dnesnom rezime vela veci nieje v poriadku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #22 : Květen 24, 2014, 09:29:46 pm »

Dnes vecina slovakov je na zapade ci dalsi po skole absolventi chcu odist...doma je nezamestnanost...depresia...mizerne mzdy z ktorych sa neda zit...dnes je velmi tazky zivot ...slobodny naoko budes,ale ztoho sa nenajes.A cestovat budes akurat prstom po mape.
Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #23 : Květen 24, 2014, 09:40:19 pm »

for Zlatíčko:
spočítej si sám kolik mi je a vyjde ti, že jsem ta tebou opěvovaná 80. léta prožíval jako samostatný teenager ale ještě pořád zároveň i s rodiči ve společné domácnosti, a to dost intenzivně.
Na 50.léta a Jáchymov žádný expert ani pamětník nejsem.
Šlo mi v komentáři o život za bolševika jako takový, ne o politické pronásledování a mučení.

for Hary:
nechtěl jsem, ale napíši:
už nás Hary nemuč stále tím, že má 95% svoji nehnutelnost. Vždyt to není vůbec pravda. Trochu z těch procent uber a dám ti pokoj Mrknutí

  
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 09:42:15 pm od petr69 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #24 : Květen 24, 2014, 09:43:45 pm »

Pre Petr69

http://dolezite.sk/Najom-alebo-hypoteka-dUIv7Z.html


Je zaujímavé, že zatiaľ čo investícií do akcií alebo komodít sa Slováci stránia ako čert kríža, do nehnuteľností investujeme akoby automaticky. Spomedzi vyspelých krajín malo v roku 2012 Slovensko 5. najvyšší podiel vlastníctva nehnuteľností. Až 90,4% Slovákov vlastní nehnuteľnosť, v ktorej býva. Napríklad vo Švédsku to je 70%, v Rakúsku 57% a vo Švajčiarsku 44%.

 Vyplazuji jazyk Vyplazuji jazyk Vyplazuji jazyk Škleb Škleb Škleb Škleb Smích Smích Smích Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #25 : Květen 24, 2014, 09:45:10 pm »

90,4% slovakov vlatsni nehnutelnost...to cislo dnes uz bude vysie...jedine vlastna strecha v kapitalizme je aka taka istota..cenne papiere akciove trhy a podobne bankarske odrby...len investujte tam... Pláč
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #26 : Květen 24, 2014, 09:47:28 pm »

tralala:)))
« Poslední změna: Květen 24, 2014, 09:49:47 pm od hary01 » Zaznamenáno
petr69



Karma: 8
Příspěvků: 330


« Odpověď #27 : Květen 24, 2014, 09:54:01 pm »

Hary,
 nic ve zlém, ale:

je rozdíl mezi: " Až 90,4% Slovákov vlastní nehnuteľnosť, v ktorej býva" - článek
                   
                         a " 95 % Čechů a Slováků vlastní nemovitost" - tvoje interpretace

Pro lepší orientaci jsem ti rozpor zvýraznil tučně
Zaznamenáno
Platinum



Karma: 0
Příspěvků: 13


« Odpověď #28 : Květen 24, 2014, 09:56:05 pm »

90,4% slovakov vlatsni nehnutelnost...to cislo dnes uz bude vysie...jedine vlastna strecha v kapitalizme je aka taka istota..cenne papiere akciove trhy a podobne bankarske odrby...len investujte tam... Pláč

Pro pořádek bys měl uvést, kolik  těch vlastníků je zadlužených až do konce života a kolik jich přestalo hypotéku splácet a o nehnutelnost přišli.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #29 : Květen 24, 2014, 09:57:10 pm »

Petr cisla neoklame nikto...90% slovakov byva vo svojom...nenaletelo tzv mode,ze na najom ..a byt cool a ine hovadiny...
Zaznamenáno
Stran: 1 [2] 3 4 5 6 7 ... 14   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |