Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 [3]   Dolů
 
Autor Téma: Napůl pracovní téma  (Přečteno 187413 krát)
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #30 : Březen 29, 2015, 12:06:22 am »

Largo sa iste poteší tvojmu príspevku, kde si jej "skvele" poradila hair = pipapo Šok
« Poslední změna: Březen 29, 2015, 12:07:33 am od jahoda2010 » Zaznamenáno
Hair



Karma: -158
Příspěvků: 741



« Odpověď #31 : Březen 29, 2015, 12:25:14 am »

Largo sa iste poteší tvojmu príspevku, kde si jej "skvele" poradila hair = pipapo Šok

Jahodo, ja jsem napsala svou verzi, zrovna tak, jako ty jsi poradila svou verzi.
Co je na tom spatneho?
Myslim, ze toto forum je od toho, aby se tu vymenovaly nazory, a aby kazdy mohl rict, co si mysli.
Nazory prece nemusi mit vsichni stejne, nebo ano?
Diskuse je od toho, aby prave kazdy mohl napsat nazor, ktery povazuje za dobry. Dalsi napise zase to, co povazuje za spravne on, muze byt i treti nazor, dokonce i ctvrty, paty... atd...
To jsem si myslela, ze uz davno vis.
Tribenim a diskutovanim se mozna pote spolecne vsichni doberou k nejakemu vysledku.
Ale mozna take ne, kazdy ma jinou zkusenost a ja jsem napsala zkusenost svou.
 Mrknutí
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #32 : Březen 29, 2015, 06:20:13 am »

Slovo "skvele" bolo nachvál v úvodzovkách, takže každý iste pochopil, že išlo o ironiu - kedže si zakladatelke témy, nielenže nijako NEporadila, ale začala si spamovať jej témy svojimi trápnymi útokmi!

Takže to bolo myslené tak, že largo sa iste "poteší, že jej tému spamuješ a chceš ju premeniť na bojisko!
Lenže, toto by z daného kontextu pochopil každý priemerne inteligentný človek!

Že máš ty ťažkosti chápať ironiu, ehm, to musíš mať devečka, v živote holt veľmi ťažké! Škleb
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #33 : Březen 29, 2015, 07:10:28 am »

Teda já mám skoro strach reagovat Úsměv
V originále (z filmu Hitler - vzestup zla) je ta tvoje verze, Rudo. Možná i proto se používá Triumpf. Ale v angličtině jsem skončila u IF - THEN. Jsem vděčná za všechny rady - Jahodě, Rudovi i Hair. Jahodo, zaměstnání jsem kvůli jednomu blbci už párkrát ukončila, to není řešení. Najdou se všude, je nutné pokusit se s nima naučit žít. Při pokusu vyjasnit si to ze mě udělal psychopata, který má pocit, že jsou všichni proti němu. Zrovna on, který se denně plíží v patře a poslouchá, co o něm lidi dole říkají. Nejlepší pozici mají Rusové a Poláci, těm nerozumí. Budu chvilku rajtovat na nereálných předpisech a pak mu to nandám. Nebo taky ne, ale nebude mě mrzet, že jsem to nezkusila. Je tam i spousta skvělých lidí, co jsem začala mein Kampf, jsou neskutečně solidární. Hair, myslelas to jako semafor s přehozenými světly? Stojí to za zvážení...
A ještě něco: 32 příspěvků a asi třetina relevantní? A to má zatím tohle téma na zdejší poměry luxusní skore. Zbytek je plevel. Je to jako ptát se manželů Roseových, co si myslí o manželství. A je to škoda. Přitom stačí jediné: nekrmit trolly. Když mi napíšete názor na to, co se chystám udělat, budu vděčná, ale stejně se zařídím podle svého. Stejně jako s výběrem verze citátu, to není o sympatiích k někomu, je to citát, nejlepší znění je to, na které jsou lidi zvyklí. Už proto, že až se mě šéf začne vyptávat (a on začne), řeknu mu, že polemizuje s někým, kdo je 200 let mrtvý. Pak mi buď nařídí triko bez nápisu a to bude diskriminace, a k tomu nám od Randstadu musí zaplatit 10 minut denně navíc - i zpětně, a bude mít problém s kmenovými zaměstnanci, nebo to přehlídne a pak budou všichni chodit v džínách a bude mít problém s Randstadem. Easy. (3. angl. slovo co znám)
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #34 : Březen 29, 2015, 07:57:32 am »

Takže ty ich chceš s tým tričkom provokovať? Však dobre Mrknutí

Inak, ani som nevedela, že ten výrok sa vyskytol vo filme Hitler - vzestup zla.
Ale ono nemusíme ísť aaaž tak ďaleko do minulosti, aby sme mali názornú ukážku toho výroku, stačí sa vrátiť do našej vlastnej minulosti a to PO 2. svetovej a Hitlerovi, žeee? Kroutím očima
Zaznamenáno
largoapassionata



Karma: 7
Příspěvků: 68



« Odpověď #35 : Březen 29, 2015, 08:17:10 am »

No, tím nápisem spíš chci provokovat všechny ty, co mi sice drží palce, ale zároveň tvrdí, že ničeho nedosáhnu. Pro šéfa je ten druhý  Mrknutí
A taky to, že předpis buď platí, nebo neplatí, ale pak vždy a pro všechny. To o těch 4 objednávkách není žádná státní norma, ale vnitropodnikový předpis, to můžou klidně změnit. To že čas strávený v šatně je pracovní čas, je rozhodnutí nejvyššího soudního dvora - pokud je předepsaný pracovní oděv, a to my máme, kmenoví zaměstnanci ne. Tam to už vůbec nejde stylem 'my budem trošku někdy tolerantní k výjimkám'. To víš, kverulant musí být nejen lepší než perfektní, ale taky hodně vědět  Vyplazuji jazyk
A někdy mu to ani tak není nic wert.
Zaznamenáno
jesieenka
Host
« Odpověď #36 : Březen 29, 2015, 08:24:30 am »

o.k., chápem!

Ináč s tými predpismi, mala som jedného známeho, čo pracoval v Rakúsku
v call-centre, a týrali ho tým, že správny rozhovor musí trvať aspoň 8 min a on ich viedol kratšie!

Nechcem ti skákať do úsmevu, ale povedala by som, že ten druhý výrok, ktorým chceš šéfovi ukázať, že jeho obmedzenia sú nezmyselné, nie je podľa mňa myslený až tak doslovne, ale skôr v zmysle, že niekto ti povie, to či ono nedokážeš a to jeho vlastne JEHO hranica (obmedzené myslenie)

Ale tak, jasné, že ti do toho nebudem kecať!
Len ma napadol v tom kontexte známy výrok z Básnikov: "Dej blbci funkci a vymyslí lejstro!"- to by sa mi tam možno hodilo viac.

Takže, každopádne, držím palce v tvojom ťažení!!!!  Smích
« Poslední změna: Březen 29, 2015, 08:35:05 am od jesieenka » Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |