Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Schleswig-Holstein  (Přečteno 38391 krát)
chesburger



Karma: 0
Příspěvků: 38


« : Únor 18, 2016, 01:54:08 pm »

Krásný den,


nemáte někdo zkušenosti, jak se žije v této oblasti a jací jsou místní lidé? Chystáme se tam usadit na trvalo.

Děkujeme za všechny informace i za  Váš čas.
Zaznamenáno
chesburger



Karma: 0
Příspěvků: 38


« Odpověď #1 : Listopad 26, 2019, 10:20:29 pm »

Zdravim,

touto cestou si sam odpovdam na svuj dotaz, ktery jsem zde polozil v r. 2016.

Takze. Zivot zde na Severu DE Schleswicko-Holstynsko konkretne Schleswig je takovyto:

- pokud beru stranu jakozto cerstvy vzduch, krajina jak tu vypada a klid, ktery tu je, tak je to super. Jako dukaz je nas 15 mesicni syn Smích

- pokud beru ze strany nakladu jak na bydleni, potraviny a celkovych nakladu na ziti, tak je tu draz nez vsude jinde po Bundeslandu. Paklize bude nekdo vyvracet nrbudu souhlasit, pac pracovne krizuju cele DE tak vim.....

- co se tyce strany sousedske vztahy a celkove pristup lidi mezi sebou je to  pohode, protoze se tady neustale drzi to, ze se lidi zdravi a neztratili slusnost. Hrozne mi to obdobne pripomina Iry. Asi tim, ze je to blize ke Sckandinavii.

- obrovsky bonus je to, ze je tu more. Pravda malicko chladnejsi, ale vzhledem k poslednim letnim teplotam zadny problem stacilo se krasne pohrat. Vyhodou j, ze je strasne ciste kupodivu kdyz vidim co se na nem deje.

- velkym minusem pro cloveka jako jsem ja je to, ze tu neni sebemensi kpec na ktery by se dalo vylezt bo vyjet na kole nebo vyjit. To je asi jen jedina vec. Aprorpo neni. Najmy sou tu drahe....

- tema prace: neni to tu jako napr. Hamburk, ale kdo chce pracovat praci ma. Vim ze sve zkusenosti. Zrovna jsem resil zmenu prace v tomto case..

Tak bych timto sam sobe rad podekoval za ale info Škleb Škleb Škleb Škleb Škleb

Paklize by nekoho cokoli zajimalo muze se ozvat a rad zodpovim a jsme otevreni i navstevam...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |