Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2   Dolů
 
Autor Téma: Kindergeld a trvalé bydliště  (Přečteno 108440 krát)
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« : Červenec 16, 2016, 01:27:57 pm »

Zdravím,vzhledem k tomu,že jsem našla několik různorodých odpovědí-bych se ráda zeptala,zda má někdo zkušenost,případně přesně ví,zda je problém,pokud manžel začne od srpna pracovat v Německu,pokud si zažádá o Kindergeld a nemá trvalé bydliště stejné jako já s dětmi /ačkoliv s námi samozřejmě normálně bydlí-dlouhá léta podnikal ve stejné vesnici,ve stejné ulici,pouze jiné popisné číslo  a bylo to pro něj jednodušší mít trvalé bydliště na adrese,kde i podnikal/.Má již sepsanou smlouvu a uvědomili jsme si to až nyní,jestli to nebude problém,to by tedy musel bydliště kvůli přídavkům přepsat,všude vyřizovat a chvilku by to trvalo...nevíte někdo?Díky moc.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #1 : Červenec 16, 2016, 01:51:05 pm »

To není důležite. Nepodstatne. Vlastně vůbec nevím zda to tam je. Žadatel vyplňuje bydliště v Německu a sám přikládá nebo bude vyzván aby přiložil přihlášení k pobytu tady v DE. Ačkoli má v OP dal sve české bydliště. Vůbec se s tim trápit nemusite.
Dítě má přednostne nárok v zemi ve které zije.
S aktuálním přiznáním přídavku z ČR, nebo se zamítnutim, se záda v DE. Německa strana bud přizná dorovnání českých přídavku na německou hodnotu, nebo pokud je v ČR bez přídavku, přizná přídavky (Kindergeld) cele...
Každý to má jinak. Pendleri jinak. Příhraniční pracovníci bez bydliště v DE jinak.
Trvale bydliště v ČR v tom nehraje roli.
Nevím ze by tady ruznorode informace, spíš rozdíl v komplikovanějších pripadech.... Mrknutí
A pokud se to na něčem na chvilku zadrhne, tak oni to dorovnání. .. žádný strach Mrknutí
Zaznamenáno
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #2 : Červenec 16, 2016, 02:03:57 pm »

Děkuji za info,on tam bydlet nebude,bude denně dojíždět,kdyby tam bydlel,tak je logické,že bude mít jiné bydliště,ale pokud právě bude jen pendlovat,tak si nejsem jista a nevím,kde přesně to zjistit-při představě,že bude měnit bydliště kvůli přídavkům,a následně vyběhávat všechno možné,měnit doklady atd. mě jímá hrůza,navíc vyřízení nových dokladů min.14 dnů trvá a on už má vlastně i smlouvu sepsanou na to jiné bydliště,tak by se musela měnit i ta...ale toto nám nějak nedocvaklo,že by mohl být problém.A teď ještě když čtu,jak někdo dlouho na přídavky čeká,třeba i rok a déle,to je síla.
Zaznamenáno
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #3 : Červenec 16, 2016, 02:05:26 pm »

A tady v ČR jsme přídavky nebrali,podnikal,takže bychom ani neměli nárok :-)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #4 : Červenec 16, 2016, 04:26:04 pm »

To ze se někdo přihlásí k pobytu v Německu,  neznamená ,,logicky" že se mu meni bydliště Mrknutí naopak... Zůstává stejné pokud se neodhlási a neodevzdá občanský průkaz. ..
Já už čekáme přes 4roky Mrknutí ale právě proto, že je to komplikovanější...
S potvrzením z české sociálky ze nic nepobirate a jste manžele, pravděpodobně problém nebude.
A odhaduji a spekuluji, že to do roka zmáknete ... Smích
Já mám totéž potvrzeni každý rok kvůli daňovému přiznání a financaku to staci. ..
U Familienkasse je ale jak se zdá všechno jinak a záleží komu Vás přiděli a jak se o to postará. ..
Někdo proste problém nemá a někdo ano... Úsměv
I když jde o naprosto shodne případy. ..
Jak je to u každodenního dojíždění bez bydliště v DE nevím, to jsi raději ověřte. ..
Na Solvit sem volal po predchozim emailu a velice ochotne a trpělive me vse vysvetlili Úsměv
Zaznamenáno
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #5 : Červenec 16, 2016, 04:31:49 pm »

Moc díky za info,a ještě se zeptám-žádat o Kindergeld lze hned na začátku prac.poměru v Německu-nebo až po těch odpracovaných tuším 183 dnech-ty informace,co mám,se totiž různí.A ještě dotaz-zřejmě se asi více vyplatí založit si účet v Německu a nechat si posílat výplatu tam,než na český účet,že?
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Červenec 16, 2016, 05:35:33 pm »

Pozadal bych hned jak budete mít veškera data, ktera jsou do žádosti potřeba. Proc čekat,  nárok vznika i za pár odpracovaných měsíců. ..
A ono se to protáhne samo a žádostmi o další a další podklady...
Nevím zda se ,,vyplatí" mit účet v DE, ale protože s tim má evidentne stále mnoho zaměstnavatelů problém. .. asi ano.
Jsou účty zdarma a ani 5,-€ s furou dalších služeb není zas tak moc, aby to nestalo za ,,to" Mrknutí
Můj názor Úsměv
Zaznamenáno
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #7 : Červenec 16, 2016, 05:37:55 pm »

Díky moc  Úsměv
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #8 : Červenec 16, 2016, 08:16:27 pm »

zřejmě se asi více vyplatí založit si účet v Německu a nechat si posílat výplatu tam,než na český účet,že?
Zjisti si, jestli v ČR dostaneš účet, kde budou příchozí SEPA platby zdarma. Např. ve FIO stojí příchozí platba na eurový účet 1 EUR. Na korunové účty, pokud vím, jsou poplatky vyšší a/nebo směnné kurzy mizerné. Ale to si prověř, já český bankovní hampejzekosystém nezkoumám každý den Úsměv

V DE dostaneš účet i zadarmo, s kartou na výběry z bankomatů, které jsou rovněž zadarmo.
Zajímavá je tady mnohokrát doporučovaná (i mnou!) DKB. K tomuto účtu, pokud ti ho banka otevře (dřív s tím dělávala ofuky a byla vybíravá), i Visa kartu s celosvětovými výběry zdarma (ČR, Thajsko, Sierra Leone...místní měna za dobrý kurz a bez poplatku).
[kdyby ses pro něj rozhodl, ozvi se, když tě doporučím, dostanu pár bodíků Úsměv ]

Takže já bych řekl, zařiď si německý účet, budeš to mít jednodušší. Hlavně ty.
Zaměstnavateli by to dnes mělo být fuk, SEPA platbu pomocí IBANu pošle kamkoliv úplně stejně a nic navíc ho to nestojí. Jen bys možná z českým účtem mohl působit podezřele...jakože do nemyslíš dost vážně, nedokážeš si to zařídit apod. Takže i z tohoto pohledu...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #9 : Červenec 17, 2016, 07:27:09 am »

Díky za info,jsme víceméně rozhodnuti pro německý účet,vzhledem k tomu,že potřebujeme,aby banka byla v Marienbergu,kde se budeme nejvíce pohybovat,tak asi zvolíme Sparkasse a peníze budeme vybírat v Německu,protože opravdu zasílat z Německa na český účet se moc nevyplatí kvůli jejich blbým kurzům.Nevíš,kolik obecně musíš vložit nějaký vklad pro zavedení účtu v DE?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #10 : Červenec 17, 2016, 05:31:14 pm »

Obecně myslím, že žádný minimální vklad neplatí. Jestli vaše místní spořka nějaký ma, to zjistíš jen tam.
Ale ještě jednou k tomu místu...proč myslíš, že je potřeba, aby banka byla v místě, kde bydlíš? Ze zkušeností se všechno dá vyřídit online, tím spíš u online banky, jako je DKB. Co na té pobočce budeš potřebovat?
Spořitelny jsou vesměs malé místní banky a bývají totl ty nejdražší, jak co.do vedení účtu, tak kontokorent.
A mnichovská SSKM nedávno zavedla model,který zatím znám jen z ČR...platby za položky, za výběry a vklady apod. To je něco v Německu už dlouho neznámého a teď s tímtl najednou přijde spořka...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #11 : Červenec 17, 2016, 05:36:55 pm »

Asi jsem spíš měla napsat,že potřebuju jejich bankomat,abychom neplatili poplatky za výběr z bankomatu jiné banky.To nevím,jestli ta DKB v Marienbergu má.Ani nevíme,jestli lze vlastně založit účet v něm.bance,když bydlíme v Čechách.Snad ano.
Zaznamenáno
rudo



Karma: -112
Příspěvků: 1466


« Odpověď #12 : Červenec 17, 2016, 08:07:06 pm »

kosina - DKB.de nema VLASTNE bankomaty - pri zalozeni konta dostanes od nich kreditnu kartu VISA a tou kartou si mozes vyberat z ktorehokolvek automatu v D (vynimka su len VR-Banken) BEZ poplatku kolkokrat mesacne chces do vysky tvojho limitu (poplatok za teba prebera banka

minimalny vklad u dkb.de neexistuje a myslim ze ani u Sparkasse
samozrejme ze pokial dana Sparkasse ma poplatky, tak by si mala mat na konte aspon tolko, aby bolo na tie poplatky ;-)

ucet v nemeckej banke mozes zalozit aj ked zijes v cechach. poznam viacero ludi co ziju na SK a do D chodia len pracovat a maju konto u DKB alebo aj u Sparkasse

ano momentalne su taketo velmi vyhodne konta v D ... otazne je, ako dlho to tak ostane, kedze kedysi zili tieto banky z urokov z penazi ktore mal u nich clovek na konte, a kedze teraz su uroky prakticky NULA ...
« Poslední změna: Červenec 17, 2016, 08:10:04 pm od rudo » Zaznamenáno
kosina



Karma: 0
Příspěvků: 10


« Odpověď #13 : Červenec 17, 2016, 08:29:47 pm »

Aha,tak to jsme nevěděli,v tom případě to je super a zvolíme tedy DKB,akorát musíme počkat na konec července,protože tam chtějí uvést daňovou skupinu a v podstatě daňový pobyt,který on bude mít až od srpna.Ještě jednou díky za vyčerpávající info:-)
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #14 : Červenec 17, 2016, 08:44:09 pm »

No to ja tedy vidim jinak.
Jsem taky v malém městečku a sem moc rad ze mam konto ve Sparkasse.. Mrknutí
Krom mnoha poboček a bankomatu, je pro nás nejhlavnejsi ten osobní přístup. ..
Za dobu co jsme tady jsme tam byli osobne několikrát, ať už se jednalo o naše spoření, pak pro děti, na zavolání jsme meli sjednaný termín,  kdy nám velice ochotne vysvětlil rozdíl toho či onoho oproti tomu na co jsme byli zvykly z ČR. ..
Nevím co je dražší v tomto ohledu, ja mam dražší verzi konta pro živnostníky a se vším co jsem chtěl od internet banky, kontokorentu a po Visu me to stoji 6.50mesicne...
Druhy přítelkyně stoji tuším 3.50 a stejnými podmínkami,  tedy se vším....
Mam od stejného člověka veškeré pojistky, auto, zivotku, vse... nemusím nikde běhat a shánět a telefonovat, prostě je tady pro nás a cokoli jsem chtěl tak zařídil. ..
Nachystal, zastavil sem se jen podepsat a bylo to...
Známe se osobne a ví jaka je moje němčina a....
Teoreticky by me mohl takto kdokoli v čemkoli podvést...

Byt ve větším městě a mit více poboček na výběr,  nebo s perfektní němčinou a dostatkem času na počítač, možná bych uvazoval jinak, ale s časem který mám, s němčinou kterou mam a s městečkem ve kterém jsme....

Ne ne, to ja budu tu ,,drahou" Sparkasse obhajovat... Mrknutí Smích

Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |