Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Daňové skupiny?  (Přečteno 59602 krát)
bubakh



Karma: 0
Příspěvků: 5


« : Srpen 22, 2009, 07:27:25 am »

Zdravim ve spolek a prosil bych o radu
Našel jsem si práci v Německu a mám tak dvojí domácnost.V Čechách  mam manželku v částečném invalidním důchodu a sedmiletou dceru.Nejdřív mi slíbili třetí daňovou třídu,ale napařili mi jedničku,že prý by musely holky být tady se mnou.Je to pravda,popřípadě jak to udělat aby se mi ty daně snížili ?A pak ještě jak je to s tím přídavkem na dítě.To tu musí být dcera přihlášená tady u mě?
Zaznamenáno
bubakh



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #1 : Srpen 23, 2009, 06:49:14 am »

Jen pro pořádek Úsměv.Pročítal jsem všechno možný a většinou se dozvím,že mám nárok na kl.3,ale nikde nemůžu najít podle čeho,nebo jakýho paragrafu to je.Je to v nějákým zákoně přímo napsaný?Mam s němčinou docela hoňku,tak je to pro mě docela problém
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Srpen 24, 2009, 10:39:09 am »

Onehda se tu na to ptal nekdo jiny. Nutnym predpokladem k te tride 3 je, aby i manzelka danila v Nemecku. Pak muzete danit spolecne a rozdelit si ty tridy.
Pokud neni velky problem ji tu prihlasit (v CR se odhlasovat nemusi) a zdanit jeji pripadne prijmy zde, asi bych to tak zkusil.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bubakh



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #3 : Srpen 24, 2009, 04:29:30 pm »

Tak to bude problém.Smutek Manželka je v částečným ivalidním důchodu,takže daně neplatí a pak je tu vzdálenost.jsem až u Fraiburku a nevim jestli by to bylo tak jednoduchý ji tu přihlásit.Každopádně dík za odpověď
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #4 : Srpen 24, 2009, 07:56:44 pm »

Pockej, ta podminka nerika nic o tom, ze manzelka musi nejake dane zaplatit. Podminka je, ze tu bude danove povinna - tedy KDYBY nejake dane platila, tak tady. A pocitam, ze vec jako invalidni duchod moc velkou danovou povinnost nezpuzobi.
Vzdalenost take asi nebude tak velky problem...prihlasit bys ji mozna mohl dokonce v jeji nepritomnosti, nebo se holt jednou na urade otoci. Za tu danovou usporu to muze stat.

Bylo by ale nutno vyjasnit, jak by se tu ten cesky inv. duchod deklaroval a jestli by z toho nakonec nejake dane nevylezly, ale predpokladam, ze vydelavas vyrazne vice nez cini onen duchod a tim padem by se to vyplatit melo.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bubakh



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #5 : Srpen 24, 2009, 08:37:44 pm »

a jde to ji tu přihlásit,i když tu fakticky bude třeba jen jednou za čtvrt roku?Teda do budoucna počítám s tím,že by sem za mnou přišli i s malou,ale to až tak příští rok na prázdniny.
A pokud ano,musel bych přihlásit i malou?
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #6 : Srpen 25, 2009, 10:36:13 am »

Manzelku s ditetem 4 roky mam v Cesku, pracuji v DE. Mam danovou tridu 3 (nebo 5 ted nevim presne) a podminkou pro to, abych ji ziskal bylo, ze manzelka musi mit hodne maly prijem v Cesku (tusim limit neco kolem 6.000 Euro za rok). Delal jsem to pres svoji danovou poradkyni, cesku zijici v Mnichove, kontakt klidne poslu. Abys dostal pridavky na dite nemusi byt tvoje deti prihlasene u tebe.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #7 : Srpen 25, 2009, 12:31:00 pm »

Prihlasit se sem neni problem. To ze tu pak fakticky neni,  je vsem jedno.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bubakh



Karma: 0
Příspěvků: 5


« Odpověď #8 : Srpen 25, 2009, 04:24:44 pm »

díky za rady Úsměv ten důchod ji neudělá ani 3500 euro,takže to snad nějak zvládnu.Přeji hezké dny Úsměv
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |