Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 31   Dolů
 
Autor Téma: pravda ohledně kovidu ( corona virus disease 2019 )  (Přečteno 1284590 krát)
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #60 : Únor 26, 2021, 08:17:45 am »


Zemřeli nám už 2 velmi blízcí příbuzní, očkování se nedočkali.
Ani důstojného důchodu a pak ani pohřbu  Pláč Pláč Pláč

Klidně paroduj a vtipkuj dál.....

jo mne otec zomrel v roku 2000, nedockal sa dustojneho duchodu , hoci pracoval za sociku v hlinikarni v Ziaru nad Hronom, moc spinava technologia od rusov, ktoru stat nedokazal od roku 1952 zmodernizovat, hlavne ze sa vyrabal hlinik

ked mal ist v r. 1999 na transplantaciu srdca (vtedy to na SK este len zacinalo), tak mu isty profesor v Bratislave povedal, ze takych NAD 60 rokov UZ NETRANSPLANTUJU

takze otec makal na zlaty socik a ked bolo treba aby dostal nieco "spatky" tak sa nedalo ... do roka zomrel
a co teraz? ten profesor este zije, mam ho ist zastrelit ?
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #61 : Únor 26, 2021, 08:57:02 am »


Doma být Rudo nemůžu, pošli bychom hlady


jo? to je zaujimave ... minuly rok na jar mi cesi vysvetlovali, ze to vsetko nechapem, ale ze RADSEJ zostat MESIC doma ako zomriet ...

napriklad pan Radek to vysvetlil kratce a JASNE ! kazdy CECH pochopi, jenom vypatlani nemci ne !



no a pani Boja sa ponahlala chvalit ze pan Radek ma SUPER napad
ten mesic doma vydrzime, ne? zdravi je prednejsi nez naky prachy ... alebo som to mojim vymytym mozgom SPATNE POCHOPIL Co??? musim sa liecit, aby som pani Boju pochopil ...



Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #62 : Únor 26, 2021, 11:01:18 am »

Male opakovanie na okraj -

ANO aj v Nemecku su ludia ktori sa spravaju NEZODPOVEDNE - inak by sa uz virus nesiril, kebyze sa spravaju vsetci zodpovedne

ANO aj v Cechach je vela ludi, ktori sa spravaju zodpovedne, preto sa doteraz nenakazili atd.

ROZDIEL je v MNOZSTVACH a teda v pomere---  ludia zodpovedni : ludia nezodpovedni

o tom hovori napriklad porovnanie cisiel "7-Tages-Inzidenz" teda pocet novonakazenych za poslednych 7 dni na 100.000 obyvatelov

"7-Tages-Inzidenz" - Cechy ---- 699,6
"7-Tages-Inzidenz" - Nemecko ---- 63

Takze ten rozdiel je ako sa hovori cesky "PROPASTNI", je to DESATNASOBOK

A ano, JE MOZNE ze za to mozu nemci, ktori jazdia na kebab do Ciech


ale pravdepodobne som to mojim chorym vypatlanym mozgom nespravne pochopil ako vzdy

som vsak stale na klinike, tak sa mozno z toho jedneho dna dostanem a pochopim ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #63 : Únor 26, 2021, 11:05:11 am »

Lenke - tak o 3 dni tu mame MAREC 2021 (BREZEN 2021) a debilci stale nemozu nakupovat ...

NECHAPEM, mam vymyty mozog, tak prosim o VYSVETLENIE :

PROC NEMUZOU debilci utracet ? Proc nejvetsi chamtivci sveta nechcou, aby debilci nakupovali ten jejich odpad ?
« Poslední změna: Únor 26, 2021, 11:13:32 am od Rudo1 » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #64 : Únor 26, 2021, 11:28:52 am »

    ČR má stále nejvyšší počet nových případů v Evropě, s úmrtími je druhé

    26. února 2021  10:47
    Česko má za 14 dní zdaleka nejvyšší počet nových případů covidu v Evropě, a to v přepočtu na obyvatele. Aktuálně se zde s nemocí potýká 137 698 lidí. Špatně si stojí také Slovensko a Estonsko, které následují za Českem. V počtu mrtvých za dva týdny je na prvním místě Slovensko, ale hned po něm Česko.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/umrti-koronavirus-covid-19-cesko-slovensko.A210226_101317_domaci_mkop


--- a to napriek tomu, ze je PRAVDA, ze v Cechach uz takmer vsetci maju PROTILATKY z jari 2020 ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #65 : Únor 26, 2021, 10:14:02 pm »

Zcela jistě je lepší být měsíc doma, než být mrtvý.
Ale ten měsíc se táhne už rok.
Doma už jsem.byl víc než měsíc a sem částečně stále, díky distančni výuce a hlídání dětí.
Rezervy vyčerpány, nikdo nám nic nedá, bez jídla a eletriky fakt žít nejde.

Tak jsme prostě ,,JEN" opatrný a dodrzujeme nařízení a doporučení, víc dělat nejde.

Ano, čísla hrozná. Stejně hrozná jako první půlrok, z téhož UŽ ROKU kdy prvenství a mnohem větší čísla vykazovali jiní...

A já se nerad opakuji, ale musím.
Já žiju v Německu a popisuju co dnes a denně zažívám, i když denní zprávy a aktuální situaci nejen v EU vidím taky.

Špatně načasované rozvolnění v CZ, nesmyslné kroky, otrávený lid a je stav jaký je.
Ale to stále řešíš jen Ty a imaginární oponenti z FB z loňského března.
A Čechy nazýváš ,,VY ČEŠI" bez ohledu na to, zda vědí co je FB, jaké diskuse jsi tam vedl, kdo tam prošlapal Tvé ego a například zda žije (jako třeba já) v DE, nebo Česku atd atd.

Děda byl na svůj věk soběstačný  a vitální, stále s chutí do života, i když otrávený ze stavu, omezených návštěv a tak i částečné izolaci.
Čekal na druhou dávku vakcíny, když ho někdo při té první, nebo někdo jiný, nakazil....

Očkovaný mohl být mnohem dřív, kdyby nejdřív někdo nepodělal nákupy a pak někdo další distribuci atd atd...

Jak už se taky opakuji, když udělám já špatně koupelnu, nedostanu zaplaceno, nebo to silně na penězích pocítím....

7-Tages-Inzidenz - TADY MAME 155
proto se po 3 dnech opět zavřela škola, ve které jsme byli 2x protože jsme měli kliku a byli v půlce A, která začala PO / ST / PA
Ale o pár km dal je přes 300.

Myslím si, že poměr zodpovědných a nezodpovědných je zhruba stejný, na počátku to vzal jen někdo ,,o něco později" na vědomí.

A v průběhu někdo nesmyslně rozvolnil a vytvořil pocit bezpečí a někdo jiný škrtil opatrně dál (což bylo ale lepší) a to je podle mě to, co nám ukazují čísla.

Další co nám čísla ukazují je šíření mutace, která putovala po Evropě před Vánoci.

Ano, je velmi malé procento Němců pracujících v Británii oproti například Česku, Slovensku, Rumunsku a dalších zemí.
A to nic na šíření nemění.

Bude jen později a zavřená hranice už v tom nebude hrát roli, naopak, ukáže jak zodpovědní za tou uzavřenou hranici jsou a jestli se bude šířit méně a nebo stejně, nebo více...
Bohužel ale už nějaký čas zavřená a kontrolována je a jak nám to na mapě tmavne a 7 denní průměr stoupá, je jasný...  Pláč

Za jeden pouhý týden, kdy sami chodíme do sámošky jen jednou za tyden 1 osoba a max 1-2 do měsíce natankovat, mě zákazníci vystavili kontaktu celkem s 5 jinými různými rodinami a mezi tím i oni sami, pokaždé ve dvou byli nejméně 3x v kontaktu ještě s dalšími.
Ačkoli jsem Angebot psal již v únoru 2020, tedy před rokem, dlaždice byli na stavbě velmi těsně v pátek.
V neděli zjistili že mají špatný odstín a PO a UT se řešila jejich výměna, respektive koupili jiné a jinde.
Dalších X kontaktů, vše osobně, online nedělali nic...

Předchozí zakázka byla v pořádku a Ti lidé dodržovali, ačkoli i oni měli kontaktu mnohem více, zcela osobních, které nebyli nijak důležité.

Se zcela striktním dodržováním nařízení jsem se ještě v Německu nesetkal a to pracuji jen pro privátní zákazníky, pro firmy už prakticky 2 roky nic nedělám.

Ať chci nebo ne se tak stávám, podle rozsahu zakázky, na 2-4 týdny součástí německých domácností a vidím celodenní režim a program každého zákazníka, protože z 90% tam i žijí a rekonstrukce probíhá za provozu.

Naprostá směs různých zaměstnání od prodavače v Aldi, až po veřejně známého úředníka z krajského úřadu - tihle zákazníci jediný alespoň něco dodržovali a při první a druhé schůzce kvůli Angebotu měli roušky - první za celý rok.

« Poslední změna: Únor 27, 2021, 08:55:05 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #66 : Únor 27, 2021, 10:10:59 am »

Zcela jistě je lepší být měsíc doma, než být mrtvý.
Ale ten měsíc se táhne už rok.
Doma už jsem.byl víc než měsíc a sem částečně stále, díky distančni výuce a hlídání dětí.
Rezervy vyčerpány, nikdo nám nic nedá, bez jídla a eletriky fakt žít nejde.




no vidis a presne toto som mal na mysli ked som pisal uz minuly rok na jar, ze proste problem bude aj o mesiac, aj o pol roka a aj o roka MOZNO aj o 2 roky, pretoze ludia nie su idealni nikdy nebudu vsetci vsetko dodrziavat na 100%

takze tie vykriky cechov/slovakov ze proste si staci zobrat DOVOLENOU na 2-3-4 tyzdne a potom bude vsetko fajn boli hluposti --- hluposti ludi, ktori nedokazali mysliet DALEJ ako na tie 2-3-4 tyzdne a nedokazali pochopit ze virus nie je nejaka pocitacova hra, kde ked si to zahras 2-3-4 hodiny tak to potom vypnes a zivot ide dalej ...

takze mne bolo smiesne ked som cital taketo vykriky a znosky somarin ...

a PRETO som pisal, ze sa proste musime zmierit s tym, ze budu aj mrtvi ... samozrejmeze opatrenia treba robit, ale vzdy je aj bude tazke odhadnut, kde je ta spravna "rovnovaha" opatreni ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #67 : Únor 27, 2021, 11:27:19 am »

Ale TY výkřiky tady na webu nikdy žádné nebyli, ty jsi sem přinesl Ty, z FB a možná jiných svých vlastních diskusí a sám si tady proti nim i bojoval  Škleb (tedy až na těch posledních pár nesmyslů od Lenkeho)  Smích

Tytéž výkřiky byli i na demonstracích napříč celým německem, Ty jsi se jen upoutal na CZ/SK nějaký web a pár pacientů TAM a celou dobu to tady placáš dokola  Mrknutí ačkoliv tady k tomu není důvod...

A stále také nesouhlasím s nějakým smiřovánim se.
Dokud lze něco dělat.
Od pouhého dodržování od nejmenších, až na popohánění zodpovědných zvolených lidem.
Pokud někdo dostává výplatu z veřejných zdrojů, neměl by mít prsty v soukromých kšeftech a podobně.
My (obyčejný lid) jsme jejich dozor a my bychom měli upozorňovat a taky přivézt k zodpovědnosti (třeba ty - co svými nekalými kšefty s rouškami, nebo vakcínami ohrožují další)
Taky by měli nést odpovědnost zástupci v EU.

Jinak s Tebou obecně souhlasím (asi po 10-té) , jen ne s Tvým bojem s neviditelným odpůrcem tady na webu  Smích páč tady žádný není a to Ti říkám taky už od loňského března  Mrknutí
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #68 : Únor 28, 2021, 05:32:19 pm »

"Od pouhého dodržování od nejmenších, až na popohánění zodpovědných zvolených lidem.
Pokud někdo dostává výplatu z veřejných zdrojů, neměl by mít prsty v soukromých kšeftech a podobně."

tak drzim palce teda ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #69 : Únor 28, 2021, 07:42:07 pm »

Česko dopadlo STRAŠNE ŠPATNE !!! :-(


    Česko pod dozorem 30 000 policistů a vojáků. Benevolentní budou jen krátce

    Policie bude pohyb mezi okresy kontrolovat z 500 hlavních stanovišť, řekl na tiskovém brífinku policejní náměstek Martin Vondrášek. Nasadí na to celkem 26 tisíc policistů. Pomáhat bude i armáda a celníci. První dny budou policisté shovívavější, poté už tak benevolentní nebudou, řekl Vondráček.


    „Nechceme nikoho šikanovat, ale potřebujeme chránit životy a zabránit kolapsu našich nemocnic. Epidemiologická situace je extrémně špatná, proto musíme zásadně omezit pohyb a setkávání lidí. Pokud omezíme kontakty, nebude se vir šířit,“ vysvětlil ministr vnitra a předseda Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD).


    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/policie-tiskova-konference-brifink-opatreni-covid-19-koronavirus.A210228_143642_domaci_klf
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #70 : Březen 01, 2021, 07:05:23 am »

Lenke - no a mame tu marec 2021 (brezen 2021) a debilci porad nenakupujou ...

A PRAVDA mela bejt ze debilci budou nakupovat uz na Vanoce 2020  ...
Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #71 : Březen 01, 2021, 07:18:58 am »

Ano, už nemohou ani za barák do kopců.

Ale efekt bude velmi pravděpodobně malý.
Kontakty už omezené jsou a omezí jen nepatrné množství dalších. Ostatní zůstanou dál.
Mě říká můj selský rozum (pro Rudu nebezpečný)

Ne nadarmo se říká, že s kolegy v práci tráví člověk víc času než s partnerem (když se nepočítá spánek)

Testování ve firmách není nachystané, nemají dostatek testů, nebo dost personálu, prostor atd...

A tak si to budou nosit dál domů z fabrik od zcela nepříznakových kolegů a partner zas do své práce a vše poběží dál.

Tohle 3 týdny tvrdého logodown nenahradí a čísla pravděpodobně moc nezmění.

No já byl v sobotu zaměřit a podívat se na další zakázce, abych napsal Angebot.
Opět bez roušek/respirátoru, opět ve dvou, žádná opatrnost.
Opět nabízená ruka, tentokrát se můj loket a slovní doprovod ujal a zůstali jsme u loktů.

V našem kraji minule pondělí překročil 7denni průměr číslo 100.
O týden dýl, další pondělí máme 167.

Podmínka pro otevření škol je pod 100, i když loni v červnu to bylo 50.

Teď už budeme zas jen čekat, jak rychle se bude šířit mutace z JAR nebo ,,Brazilská"  Nevím co si myslet/Nerozhodný
« Poslední změna: Březen 01, 2021, 07:26:09 am od JirikE » Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #72 : Březen 01, 2021, 09:33:06 am »

Ano, už nemohou ani za barák do kopců.

Ale efekt bude velmi pravděpodobně malý.
Kontakty už omezené jsou a omezí jen nepatrné množství dalších. Ostatní zůstanou dál.
Mě říká můj selský rozum (pro Rudu nebezpečný)


no jo, to som sa uz snazil vysvetlit minuly rok na jar, ze tie "omezene kontakty" v teorii moc nepomozu, pretoze PRAKTICKY ich ludia nebudu dodrziavat

takze sme tam kde sme boli pred rokom ;_)
vsade plno selskeho rozumu ale nakoniec vsetci cakaju, ze kedy konecne pride vakcina ktoru vyvinuli nejaki vedci, biochemici, biologovia, lekari ...

presiel rok, a selsky rozum zrazu nikoho nezaujima ...
Zaznamenáno
Rudo1



Karma: 1
Příspěvků: 438


« Odpověď #73 : Březen 01, 2021, 09:40:42 am »

minuly rok na jar sa mnohi cesi "rozhorcovali" ze "na zapade" ZABIJAJU starcekov ... chcu sa ich ZBAVIT !

no a teraz sa to iste deje v Cechach ... nemohli ich nejako zachranit Co????


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

    Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak nejvíce lidi umírá ve věkové skupině nad 65 let.

    Do jejich očkování zbýval týden. Byla polovina ledna a v první z budov Domova pro seniory ve Vrchlabí na Trutnovsku se objevil koronavirus. Začalo peklo.

    Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vir-senior-koronavirus-domov-duchodcu.A210228_205931_domaci_nea?zdroj=otvirak

no tak to peklo mali proste ZASTAVIT - rika selsky rozum, ne ?



Zaznamenáno
JirikE



Karma: 1
Příspěvků: 326


« Odpověď #74 : Březen 04, 2021, 07:53:38 am »

Máš špatné informace, pocházím z toho kraje.
Ze 64 klientů domova pro seniory zůstalo 20  Pláč
Mezi zemřelými byl i můj děda.
Měl cca 4dny první dávku vakcíny.

Ano, jistěže mohli a bylo to zbytečné.
Nikdo nikoho k zodpovědnosti nepožene.

Každý Tvůj příspěvek začíná... ,,Minulý rok na jar..." a ,,Češi"....

Selský rozum jen na následky ? Aha...
A co použít jakýkoli ? A kdykoli ?
Ale to bych po Tobě chtěl moc, viď ?

Selský rozum mě říká, že jsi magor a nemá smysl Ti na nic odpovídat.
« Poslední změna: Březen 04, 2021, 08:07:26 am od JirikE » Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 ... 31   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |