Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: social security, social insurance - Sozialversicherungsnummer  (Přečteno 32157 krát)
pardie



Karma: 0
Příspěvků: 13



« : Květen 07, 2011, 11:30:06 pm »

Ahojte, strasne by som vas chcela poprosit o radu..kamarat mi vybavil pracu tu v mnichove u jeho kamarata v bare, ale vraj mam priniest social security..kedze po nemecky neviem az tak dobre, preto viem nazov len v anglictine, lebo aj s tym kamaratom komunikujem len v anglictine..on mi nevedel poradit, co to je..ja sa v tychto formalitach vobec nevyznam ani v slovencine, angl. natoz v nemcine, tak budem stastna za kazdu radu Úsměv myslim si teda, ze je to socialka, len neviem, ci si to mam vybavit priamo tu..lebo moji kamarati nemci mi tvrdia, ze to mam mat na slovensku- tam som momentalne evidovana na urade prace, cize socialku mi platia oni..ale v podtstate len dovtedy, co im poslem kopiu prac .zmluvy odtialto..a dalsia otazka, nemal by to za mna odvadzat zamestnavatel? asi tu uz miesam aj dokopy viac veci, ale dakujem za kazdu pomoc. Úsměv

Tana
« Poslední změna: Leden 02, 2013, 11:15:06 am od David » Zaznamenáno
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Květen 08, 2011, 12:20:40 am »

Ahoj,

říká se tomu "Sozialversicherungsausweis". Kde si platíš zdravotní pojištění? O nové "Sozialversicherungsnummer" žádá pojišťovna. Tzn. pokud kartičku nemáš, tak o ni žádat nemusíš, měla by přijdít automaticky od "Deutsche Rentenversicherung". Řekni zaměstnavateli, že to je tvoje první práce a že je třeba to říct pojišťovně, ta už si zažádá sama u "Deutsche Rentenversicherung" o nové "Sozialversicherungsnummer".
Tak to alespon bylo u mě, vůbec nic jsem nevyřizoval. Zaměstnavateli jsem ukázal akorát kartičku od pojišťovny a "Sozialversicherungsausweis" přišel za pár týdnů poštou a pak jsem to ukázal zaměstnavateli.
Jinak, můžeš sama zajít na něm. pojišťovnu, např. na AOK a zeptat se tam (s kartičkou od tvé pojišťovny).
Zaznamenáno
pardie



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #2 : Květen 08, 2011, 01:16:56 am »

super, dakujem velmi pekne!! no zdravotne poistenie mam len na slovensku v dovere..takze mam sa ist s tou mojou kartickou priamo spytat do AOK? a na co sa mam hlavne pytat? myslis, ze tam pochodim s anglictinou? :)a este otazocka, zatial som sa ani nenahlasila na tom KVR, cize najskor asi vybavit to, ze?
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #3 : Květen 08, 2011, 09:18:06 pm »

V KVR se rozhodne prihlas, pokud tu uz pracujes a co se zdravotniho pojisteni tyce, tak o to by se spravne mel taky postarat tvuj zamestnavatel. Pokud jsi tu nikdy nepracovala a nikdy tu nepracovala, tak budes zpravidla prihlasena u AOK, tato pojistovna je neco jako VZP v cechach. Pokud ti kamarad ci tvuj zamestnavatel tvrdi neco jineho, tak si sami chteji jen usetrit praci a starosti, ale povinost je to tveho zamestnavatele a ne tva. Tvoje je jen prihlasit se na KVR.

Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |