Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Inženýři - výzkum, vývoj,chemie, technologie životní prostředí apod.  (Přečteno 47033 krát)
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« : Srpen 13, 2012, 11:53:21 am »

Ahoj všem. Smích

Jmenuji se Tomáš a zajímám se o práci v Německu  jako inženýr chemie a životního prostředí. Rád bych tímto oslovil ty z vás, kteří mají jakékoli zkušenosti, tipy v tomto oboru nebo podobných oborech jako inženýři.
Chtěl bych se zeptat těch z vás, kteří mají podobné zaměření a v Německu jako inženýři pracují, jak je těžké se v Německu uplanit a zda Německé podniky mají v dnešní době o české inženýry tohoto zaměření vůbec zájem? A jaké lze asi  očekávat finanční ohodnocecí. A kde by byly větší šance na získání práce? Četl jsem někde, že snad Bavorsko a Baden-Würtemberg.
 
V roce 2008 jsem úspěšně zakončil studium na VŠCHT Praha (chemie + ochrana životního prostředí). Po škole jsem pracoval chvíli mimo obor - v Siemensu, kde jsem při výkonu práce  komunikoval německy a poslední 3 roky pracuji v oboru, vlastně až dodnes. Německy umím na úrovni B2-C1, s angličtinou to je horší. Pláč

Budu rád za jakékoli Vaše příspěvky -  zkušenosti a rady.

Díky, Tomáš
Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #1 : Listopad 16, 2012, 11:48:59 pm »

To vážně nikdo nepracuje v tomto oboru nebo alespoň v něčem podobném, že by něco napsal?
Přes 500 shlédnutí a nikdo nic :-(
Zaznamenáno
Jenna



Karma: 8
Příspěvků: 50


« Odpověď #2 : Listopad 17, 2012, 09:52:21 am »

No asi nepracuje..

Nevim, na jakych konkretnich pozicich muzes pracovat, ale chemie jako takova je zrovna dost chteny obor. ( a odbornici nejsou..takze sance bych videla slusne, obzvlast pokud se opravdu domluvis).

Nejlepsi holt bude pouzit svoje znalosti nemciny a strycka Google.de. Na netu jsou i tabulky jednotlivych pozici a prumernych platu (az na to, ze tyhle tabulky musis brat s rezervou...), zkus pohledat nejake konkretni nabidky treba na stepstone.de, udelat si profil na Linkedin, zkusit profil na experteer.de (tam se pohybuje taky hodne headhunters).
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #3 : Červen 14, 2014, 07:47:37 am »

. . . . chemie jako takova je zrovna dost chteny obor. . . .
. . . . a odbornici nejsou..takze sance bych videla slusne . . . . . .
chemie kde se točí obrovské peníze (paliva, plasty, metalurgie, . . . ) hledá praktiky do provozů - ale tak specifických, že se v ČR nevyskytují a nevyučují. Nebo PhD-guru/vizionář typu akademika Otto Wichterleho: mzdy závratné.


Externí öko-auditor či státní eko-inspektor:  co dohlíží zda odpadek bude vyhozen do pytle či sudu správné barvy asi taky najde uplatnění - ale je to výrazně nižší priorita a tedy i mzda  . . . i ochota riskovat investici do stěhovavého začátečníka: zda si vůbec docvičí odlišnou eko-legislativu a zda pak zase neuteče
« Poslední změna: Červen 14, 2014, 09:09:57 am od юπ » Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #4 : Červen 15, 2014, 05:42:00 pm »

Zkušenost je taková, že ať napíšu kamkoli a na jakoukoli pozici, většinou mi po 3 týdnech příjde mail, jak si strašně u mě cení zájmu o práci v jejich firmě a popřejou mi mnoho úspěchu v osobním a pracovním životě a tím to hasne !!!
Je vidět, že mají svých kandidátu asi dost a na nějakého blba z východu nejsou zvědaví. takže se svou NJ typu B2 a VŠ diplomem si můžu utřít...však víte,co. už jsem to vzdal, takže smekám před těmi z vás, co jste to v Reichu někam dotáhli.
(PS: Nikdy jsem nepsal nikam na Zeitarbeit a ani na vykutálené personální agentury)
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #5 : Červen 15, 2014, 06:34:01 pm »

Zkušenost je taková, že ať napíšu kamkoli a na jakoukoli pozici, většinou mi po 3 týdnech příjde mail, jak si strašně u mě cení zájmu o práci v jejich firmě a popřejou mi mnoho úspěchu v osobním a pracovním životě a tím to hasne !!!
Je vidět, že mají svých kandidátu asi dost a na nějakého blba z východu nejsou zvědaví. takže se svou NJ typu B2 a VŠ diplomem si můžu utřít...však víte,co. už jsem to vzdal, takže smekám před těmi z vás, co jste to v Reichu někam dotáhli.
(PS: Nikdy jsem nepsal nikam na Zeitarbeit a ani na vykutálené personální agentury)

Matonko, klidne oslov i personalni agentury. Sdel jim, ze se zajimas pouze o tzv. Personalvermittlung, zadnou Zeitarbeit. No a oni pro tebe budou hledat Festanstellung a pokud ji najdou a praci bys mel dostat, shrabnou za tebe jen provizi (ne od tebe, ale od zamestnavatele), takze to ty na vyplatni pasce nepocitis. A protoze ta provize byva vetsinou dost mastna a konkretni Vermittler dostava jeste provizi (napr. provize vypocitana z tveho rocniho platu), casto se nekdy snazi zajemci i praci zprostredkovat. Zeitarbeit se vyhni, i kdyz podle meho nazoru za urcitych podminek je to vhodny nastroj k pracovnimu rozjezdu v Nemecku. Bohuzel je v Nemecku Zeitarbeit velmi nestastne osetrena zakonem, coz z ni dela (pro zamestnance) velmi nezajimavy produkt.
M.     
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #6 : Červen 15, 2014, 06:44:26 pm »

V tomhle se moc nevyznam, ale co to na rozjezd zkusit treba na nejake o trochu nizsi pozici, ale hlavne, ze zacnes v Nemecku a casem se uvidi. 
Kdyz si zadas do Arge (Jonbörse) napr.  Industrie Meister Chemie nebo Techniker Chemie, Chemie Meister, tak se tam taky mista vyskytuji. Ziskas praxi a pak se muzes uchazet i o vyssi pozici. I kdyz tyto taky nebudou spatne placene.
Zaznamenáno
юπ
jupí!



Karma: 9
Příspěvků: 120



« Odpověď #7 : Červen 15, 2014, 06:49:58 pm »

. . . . Je vidět, že mají svých kandidátu asi dost  . . . . . . .

imho: jain 
na pracovní náplň typu: vyplňovat kolonky ve formuláři, zvedat telefony a intrikovat na poradách  mají adeptů dost.  Jako všude. 

Mangel auf Fachkräften
znamená: že teutonská kultura (s Lutheránskou sebereflexí, sebekritičností) přiznala problém: že nezvládá produkovat dostatek jedinců, kteří chtějí/dokážou ovládnout něco složitějšího:  strojařinu, elektroniku, hlubší IT, chemii .. přírodní vědy obecně.   A co řeknu je hnusné, ale:  obdivuhodná Angela prosadila pravidla, podle kterých odfiltrují právě takové jak jsi Ty, tj.: takové které již mají. 

Takže nyní můžeš buďto setrvat na svém levelu (= v beznaději)   . . . . a nebo si (jako další kariérní krok) vybojovat ostruhy v oboru, ve kterém se o Tebe pak poperou v celé EU.  Ať už akademické ostruhy nebo praktické: chemické provozy jsou taky velmi zajímavý svět, firmy umožňují svým lidem vyrůst. 

Alternativou je samozřejmě  vrátit se do ČR do služeb univerzální neodborné byrokracie a prospat život až do penze. Což není tak špatné jak to vypadá:  V Čechách je taky moc fain, výroba náhradních dílů do aut zemi zabezpečí nadlouho. Já jsem v BRD moc rád, ale vlastně mi trochu vadí, že jsem v ČR nemohl najít zajímavou práci a zůstat.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |