Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Au-pair v Německu - déle jak rok?  (Přečteno 43809 krát)
Peatra



Karma: 0
Příspěvků: 2


« : Září 23, 2012, 09:30:27 am »

Ahoj všem, nevíte někdo jestli můžu pracovat jako aupair více jak rok? Po pul roce chci vyměnit rodinu protože mi nevyhovuje a jít do jiné kde bych byla rok. Předem děkuji za odpověď
« Poslední změna: Září 23, 2012, 12:48:26 pm od David » Zaznamenáno
kmeta



Karma: 0
Příspěvků: 29


« Odpověď #1 : Září 23, 2012, 11:41:36 am »

Ahoj, pokud jsi byla u rodiny nahalsena jako au-pair a byla jsi tam pul roku, tak u dalsi rodiny muzes byt pouze pul roku..tedy rok v Nemecku, potom muzes zkusit treba Rakousko,tam myslim neni limit.  Úsměv
Zaznamenáno
Peatra



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #2 : Září 23, 2012, 12:45:23 pm »

znám lidi kteří tam byli jako aupair vic nez rok tak právě proto mi to vrtá hlavou
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Září 23, 2012, 09:40:12 pm »

mozna se to da resit jako vypomoc v domacnosti (?).... kdybys treba k nekomu chodila uklizet, musi to "tvuj" zamestnavatel oficialne take hlasit. Vzhledem k soucasne volnosti na pracovnim trhu nevidim duvod, proc bys nekde nemohla byt dele.
Zaznamenáno
kmeta



Karma: 0
Příspěvků: 29


« Odpověď #4 : Září 24, 2012, 09:06:16 am »

Samozrejme muzes byt dele,ale nahlasena muzes byt jen rok, ja planuji ze zustanu take dele nez rok,ale od zacatku jsem se s rodinou dohodla ze tu nebudu nahlasena a v CR jsm vedena jako samoplatce pojistneho...s tim neni zadny problem Úsměv
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Září 24, 2012, 07:46:32 pm »

Jestlize se tu zdrzujes dele nez tri mesice, musis byt prihlasena k pobytu! Ciste teoreticky se v SRN vubec odhlasovat nemusis, muzes dal bydlet jako kamaradka nebo neco v tom smyslu zdarma u rodiny, ktera ti bude kapesne podstrkovat v hotovosti. Pak se ale bude nabizet otazka, z ceho zijes, proc nepracujes, a to pripadne i pro Ceske urady... Pro rodinu existuje urcite moznost, ze te zamestna jako vypomoc v domacnosti a pak si pravdepodobne jeste bude moct odecist z dani. A jestli si chces platit plnohodnotne zdravotni pojisteni v CR nebo SRN, neni v tom az takovy rozdil...
Kazdopadne bych se informovala o nejake legalni alternative Mrknutí Nikdy nevis, co se prihodi - na prechodu te srazi auto, skoncis v nemocnici, nekdo bude zjistovat, kde bydlis... A podobnych pripadu by se dalo vymyslet hodne. 
Zaznamenáno
kmeta



Karma: 0
Příspěvků: 29


« Odpověď #6 : Září 25, 2012, 08:35:09 pm »

Ano, vim ze je neco jako Hilfe im Haushalt, ale na to se pry museji slozit zkousky , kdyz ma rodina deti..
Zaznamenáno
sharkas.cz



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #7 : Říjen 01, 2012, 08:06:59 am »

Ahoj, tak z mě zkusenosti je to jedno..ja byla u jedne rodiny rok a pul a u druhe necely pulrok. Pojistena jsem byla stale u jedne pojistovny a to jako aupair, jen se zmenila pote adresa. Pojisteni se nabizi max. na tri roky pro aupair takze podle toho myslim tu muzes i zustat. Znam spoustu kamaradek z meho okoli, ktere delaji aupairky stale. Takze bych na tvem miste nemela strach. Take jsem se touto otazkou zabyvala ale pote uz mi to bylo vcelku fuk, navic od kvetna r. 2011 neni potreba pracovniho povoleni, takze jsem se ani nedostavila na urad. Udelali jsme s novou rodinou smlouvu a pojisteni a bylo:) Jinak je pravdou ze je vsude napsano ze aupair musi byt min. rok ale k cemu tedy nabizi pojisteni na roky 3?Úsměv Jinak ma kamaradka z Peru u je tu uz take druhym rokem, dokonce ji prodlouzili vizum, takze zadny strach, my z EU to mame o dost snazsi, kdyz si nevis rady, zajsi na urad a poptej se tam, nevim kde bydlis ale pokud mas treba v okoli velvislanectvi tak ty budou snad vedet take vsechno, v internetu jsou informace dosti zmatene, hodne stesti!:))
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |