Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bescheinigung EU/EWR  (Přečteno 58825 krát)
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« : Prosinec 10, 2012, 03:17:22 pm »

Ahoj všem,
chci se zeptat, jestli má někdo zkušenost s vyplňováním Bescheinigung EU/EWR der ausländischen Steuerbehörde zur Einkommensteuererklärung.
Moje situace je taková, že jsem v roce 2012 v ČR dostudovala uni a pak jsem byla pár měsíců na pracáku, protože už jsem měla práci tady v DE a nemělo cenu si hledat něco v ČR. Teď tady budeme s manželem platit daně a mně dala poradkyně právě tady to Bescheinigung, prý ať mi to potvrdí český finanční úřad. Ale tím, že jsem studovala a pak byla na pracáku jsem nikdy pořádně daně vlastně v ČR neplatila, takže bych to logicky ani neměla potřebovat, ne? Poradkyně říkala, že i když jsem v ČR nic neplatila, tak to potřebuju, ale mně se to zdá trošku postavený na hlavu. Tak se chci vlastně jen ujistit, jestli je to opravdu tak byrokratický nebo jestli bych šla v ČR na ten finančák zbytečně.
Díky za rady!
Klára
Zaznamenáno
keso12



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #1 : Prosinec 10, 2012, 04:59:22 pm »

Ahoj Klara,

Ja som to potvrdenie tiez vyplnal. Slovensky danovy urad mi to v pohode potvrdil. Moja situacia bola taka, ze som pracoval v roku 2011 len jeden mesiac, potom som bol evidovany na urade prace asi pol roka a od okt 2011 som zacal pracovat v Nemecku. Ohladom nezamestnanosti chcela odo mna poradkyna vediet, kolko davok som poberal. Nie som si isty, ci to musis vyplnat, ale s tou nemeckou byrokraciou je to fakt tazke, tkaze je dost mozne, ze ano. O tom som sa uz 1000krat presvedcil, zialbohu :-O
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #2 : Prosinec 10, 2012, 06:32:04 pm »

Poradkyne ma pravdu a zrovna Bescheinigung EU/EWR se neni treba bat. Je to jedno z tech nejmene komplikovanych a jednoduse mi ho vzdy asi behem 2 dni potvrdili na ceskem financaku.
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #3 : Prosinec 11, 2012, 09:38:10 pm »

Na Slovensku sa podava tzv. nulove danove priznanie na klasickom tlacive pre fyzicke osoby a na zaklade toho potom vydaju potvrdenie EU/EWR.
Zaznamenáno
klarynka



Karma: 1
Příspěvků: 28


« Odpověď #4 : Prosinec 30, 2012, 11:55:22 am »

Ahoj všem,
tak vám chci napsat, jak jsem pokročila na českém finančním úřadě s vyřizováním Besheinigung EU/EWP. Byla to totální katastrofa, úřednice absolutně nevěděla, co to je za papír, nechápala, co tam má potvrzovat a řekla mi, že si musím podat žádost. Když jsem ji tedy poprosila o nějaký formulář té žádosti, řekla mi, že žádný nemají. Pak mi řekla, že jim stejně nefunguje systém, tak mi to nepotvrdí. A když se mě po desáté zeptala, jestli bydlím v Německu, tak vůbec nechápala, proč to potřebuju tady v ČR. Takže to nemám a moje matka to tam půjde zkusit vyřídit po vánocích, protože já už tu nebudu. Je to děs, snad to nějak vyjde. Budu informovat  Úsměv
Zaznamenáno
covergirl



Karma: 6
Příspěvků: 106


« Odpověď #5 : Leden 01, 2013, 03:25:54 pm »

Na ten cesky danovy musis ist preto, lebo si v 2012 neodpracovala cely rok v Nemecku a mas trvaly pobyt v Ceskej republike. Ak budes v r. 2013 celych 12 mesiacov pracovat a odvadzat dane tu v Nemecku, tak pri dalsom danovom priznani toto otvrdenie uz potrebne nebude.
Teda vlastne pre Nemcov to potrebovat nebudes, ale tak aspon na Slovensku je kazdy s trvalym pobytom na SK pracujuci v zahranici zo zakona povinny podat danove priznanie na Slovensku, pricom sa podava to tzv. "nulove danove priznanie", kde musis zdokladovat cely rok odpracovany v Nemecku. A co ja viem, tak kazdy na to kasle a podava dobrovolne danove priznanie len tu v Nemecku Úsměv
A ked podavas danove za 2012, musis najprv dostat postou od zamestnavatela Lohnsteuerbescheinigung /zvyknu to posielat v januari/ a kopiu z toho by si mala odovzdat na ceskom financaku. Znie to sice zlozito, ale ide o to, ze obe strany musia mat zdokladovany komplet cely rok 2012.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |