Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Praktikum - prosím o radu :)  (Přečteno 40913 krát)
maxx99



Karma: 0
Příspěvků: 1


« : Únor 07, 2013, 01:04:57 am »

Ahoj krajané,
předně chválím super stránky se spoustou informací Úsměv Rád bych se zeptal zkušenějších: Rok jsem byl v Německu, když mi bylo 16, takže jazyk celkem ovládám. Teď je mi je skoro 21, mám maturitu, něco málo práce za sebou a je to špatný, tak koukám po práci v Německu. Našel jsem docela zajímavou nabídku, ale je to Praktikum. Moje otázka tedy zní: Můžu i já, ve své situaci jít pracovat jako praktikant? Jak je to s penězi atd...předem velice děkuji a pokud tu už podobný dotaz je, tak se omlouvám...
Zaznamenáno
lovegermanny



Karma: 0
Příspěvků: 9



« Odpověď #1 : Únor 07, 2013, 05:03:11 am »

ahoj,samozdrejme ze muzes  i ty!plati ti mez 300-600 euro  mesicne  ale je  to  jen  paar mesicu a  vecinou  kdyz jsou s tebou spokojeni,nabidnou ti smlouvu na trvalo...a i kdyby ne jakmile tu  mas  nejake praktikum mas snadnejsi najit dobrou praci
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Únor 07, 2013, 08:51:50 am »

Praktikum urcite delat muzes, ale pozor, muze byt i neplacene... Bere se to tak, ze praktikant profituje z praktickych zkusenosti a ma posleze lepsi sance primo ve firme, nebo na trhu prace v dane oblasti... Zda a kolik chteji platit, to si musis zjistit predem.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
bjetka
Host
« Odpověď #3 : Únor 07, 2013, 05:28:27 pm »

Neni mne moc jasne, jestli studujes, spis to budi dojem, ze ne. V tom pripade stipendium na zahranicni praxi nedostanes. A jak pise kleena, praktika jsou i neplacena, a neni to zadny vyjimecny stav. Praktikum bude na dobu urcitou, tipovala bych, ze maximalne na rok. - Pro Nemce nema rocni praktikum smysl. Na to abys nahledl do fungovani spolecnosti, nepotrebujes rok. Mj. mas obvykle jako v kazdem jinem pracovni pomeru mesic, dva na zkousku. Maximalne, ze by z toho udelali pak "Ausbilung" nebo "Vollontariat". V zivotopisu, pokud by ses chtel v Nemecku nejak dal usazovat, ti navic nestaci jen jedno praktikum. Pak je podle me skoda nekde ztacet rok... Pokud mas nadeji, ze by te prevzali jako bezneho zamestnance, proc ne. Sance podle me nejsou vysoke, vsichni zamestnavaji praktikanty, protoze jsou financne vic nez vyhodni.
Zaznamenáno
kalkulka



Karma: 4
Příspěvků: 113


« Odpověď #4 : Únor 09, 2013, 09:24:05 am »

Můj manžel má nabídku na praktikum přes známého, ale  úplně bez platu! Prostě aby získal praxi. Předtím by se musel nahlásit na pracák v Německu, aby ta firma od pracáku dostávala nějaké peníze za to, že tam manžel bude. Na jak dlouho by to bylo nevím, nejdřív zkoušíme ještě jiné možnosti.
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #5 : Únor 09, 2013, 12:50:43 pm »

Zalezi na tom, jestli to financne utahnete. Obecne jsem toho nazoru, ze od dospeleho cloveka, ktery ma jednak nejake pracovni zkusenosti a jednak pravdepodobne uz i nejake nezanedbatelne zavazky, nelze ocekavat, ze nekde bude pracovat zadarmo. Zamestnavatel to muze resit mlouvu na dobu urcitou, zkusebni dobou, apod. V Nemecku se vsichni prezentuji jako fachmani a v zaveru hola pr... Pokud clovek uz nejakou podobnou praci delal, nepotrebuje na zauceni mesice. Respektive se mu treba muze nabidnout nizsi plat. Tot moje zkusenosti. Jako student ma clovek jeste moznost ziskat aspon stipendium, ktere jakstaks zivotni naklady pokryva. Od cloveka, ktery uz se ale plnohodnotne integroval do pracovniho zivota a jehoz cilem je mj. i vydelavat, je trochu drze neco takoveho vubec ocekavat... Zkusila bych se urcite poohlednout po necem placenem!
Zaznamenáno
mormartina



Karma: -24
Příspěvků: 145


« Odpověď #6 : Únor 13, 2013, 08:34:32 am »

Mimochodem, Ceske centrum v Berline inzeruje stale, ze hledaji praktikanty, samozrejme zadarmo... Mrknutí
Jinak je to tak, jak ostatni jiz zminovali - nevim, v jakem jsi oboru, ale urcite se vyplati nejdriv najit nejake firmy z oboru a na jejich webovych strankach pak primo vyhledat kolonku Kariere, Stellenangebote, Praktika, je to rozhodne lepsi nez hledat pres pracovni urad a rovnou se dozvis, jestli se jedna o placena nebo neplacena mista. Je take dobre najit firmy jako napr. Siemens, ktere volna mista na praktikum nabizeji a navic je vetsi sance potom najit stale misto napr. u Siemens v jinem meste/zemi.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #7 : Červenec 17, 2013, 04:50:09 pm »

tak já jsem absolvovala Praktikum jako pečovatelka a bylo to zadarmo, platili mi jen cestovné a dostala jsem najíst a napít.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |