Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Je vetsi sance najit praci az na miste?  (Přečteno 53081 krát)
looca



Karma: 0
Příspěvků: 13



« : Červen 18, 2013, 02:13:59 pm »

Zdravim vsechny na tomto foru, nasel by se tu nekdo, do zacinal v Nemecku bez predem zajistene prace? Chystam se vyrazit na vlastni pest do Mnichova. Momentalne hledam praci predem odpovidanim na inzeraty, ale zatim bezuspesne. Mam vetsi sanci najit praci az na miste? Pracuju v Anglii jako Admin Assistant = Kaufmännische Sachbearbeiterin. Nemecky umim dobre. Dostanu v Mnichove podobnou praci bez predchozi praxe v Nemecku? Kdy je nejlepsi doba na hledani takoveto prace? (napr. tady v UK v cervenci a srpnu skoro nikdo nezamestnava). Klidne budu ze zacatku pracovat manualne, ale nerada bych po par mesicich zjistila, ze po 4 letech praxe v kancelarskych pracich v Anglii nemam v Nemecku sanci. Predem diky za jakoukoliv radu nebo zkusenost.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #1 : Červen 18, 2013, 05:29:15 pm »

Vzdycky je lepsi najit si nejdrive praci a pak se prestehovat.
Pokud jsi se v pruvodnim dopise zminila, ze jeste pracujes a zijes v Anglii, tak napis novy pruvodni dopis, s tim ze tam napises ze napr. uz bydlis v Mnichove, i kdyz to nebude uplne odpovidat pravde, protoze je docela mozne, ze potencialniho zamestnavatele toto odradi.

Hledat praci primo na miste bych doporucil jen v pripade, ze tu nekoho mas, kdo by ti nacas poskytnul asyl, nebo v pripade ze mas dost nesetreno, aby jsi tu mohla nejaky cas fungovat bez prace.

Jinak na praci v kanclu potrebujes vic nez jen dobrou nemcinu, tak aby jsi pak nebyla zklamana a prekvapena. No a jestli jim tady bude stacit, ze mas praxi v oboru v Anglii, to sam nevim, ale i to by mohl byt pripadne problem.

Kazdopadne to zkousej dal a jak uz jsem psal, zkus pozmenit pruvodni dopis a zivotopis, aby potencielni zamestnavatel vedel, ze muzes nastoupit hned jak oni budou potrebovat, bez jakychkoli komplikaci.

P.S.: Posilas zivotopis a pruvodni dopis v nemecine, nebo anglictine?

Hodne stesti  Mrknutí
Zaznamenáno
looca



Karma: 0
Příspěvků: 13



« Odpověď #2 : Červen 19, 2013, 09:54:57 pm »

To Scorpio: pruvodni dopis posilam v nemcine, zivotopis posilam ve dvou verzich - AJ a NJ.

Uvest misto bydliste v zivotopisu jako mnichovskou adresu me taky napadlo, ale tady mam mesicni vypovedni lhutu, takze by na me zamestavatel stejne musel cekat. Proto sem myslela, ze vzdat se moji soucasny prace by mi zvysilo sanci dostat nove misto, ale je to samozrejme riskantni.
Tak ja budu hledat dal na dalku, snizim pozadavky a prinejhorsim to holt na podzim risknu.
Zaznamenáno
scorpio131170



Karma: 13
Příspěvků: 168



« Odpověď #3 : Červen 20, 2013, 05:28:20 pm »

Tak zkus dat Mnichovskou adresu do zivotopisu a pruvodniho dopisu.
Neni to sice zaruka, ze hned dostanes deset nabidek, ale sanci by ti to zvysit melo.
No a kdyz si te pozvou k pohovoru, tak se pak uz muzes zminit, ze jsi toho casu jeste pracovne v anglii. Jen si pro ne priprav nejaky dobry duvod, proc proc chces jit zrovna do nemecka (Mnichova), aby nemeli pocit ze to tu mas jako dalsi prestupni stanici.
Rekni jim, ze tu mas napr. nejaky rodinny prislusniky, nebo pritele ss kterym se vidate moc malo a to si ted prejete zmenit, nebo......
Jsem leta v nemecku, ale mel jsem par prestavek a pokazde jsem argumentoval podobnym zpusobem a o dost mi to zvysilo sance pri hledani prace i bytu.

Hodne stesty  Mrknutí
Zaznamenáno
dorotkaforyou
Host
« Odpověď #4 : Říjen 01, 2013, 06:00:48 pm »

No nevím, ale pokud nemáš v Mnichově bydlení, budeš mít možná práci, ale problém kde bydlet.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #5 : Říjen 02, 2013, 03:27:24 pm »

Lepšie na mieste podľa mňa.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #6 : Říjen 02, 2013, 07:36:01 pm »

Ahoj. My jeli též rovnou z Anglie...
Urcite je lepsi na miste.
Příležitostí je v Nemecku celkove mnohonasobne vic nez v Británii.
Sehnat bydleni neni snadne a mit praci bez bydlení tak ztratis i praci...
Urcite az odsud  Mrknutí
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Říjen 05, 2013, 01:55:30 pm »

Hladat pracu na mieste je nezmysel....zamestnavatela zaujima ci mas ubytovanie...ak mas ubytovanie dobru nemcinu zahranicne skusenosti da ti sancu...ked budes mat v Mnichove ubytovanie kludne mi napis a dam ti tipi na pracu pre Sacharbeiterin-Vollzeit....vsade ti povedia poslite si najprv bewerbung...ked uvidia,ze tam nieje adresa z mnichova ci nemecka  a nemecke tel.c ...sance su male...zaklad je ubytovanie...praca sa najde,ubytko je zaklad.
Zaznamenáno
tananicka



Karma: 0
Příspěvků: 1


« Odpověď #8 : Říjen 06, 2013, 12:16:57 pm »

Hladat pracu na mieste je nezmysel....zamestnavatela zaujima ci mas ubytovanie...ak mas ubytovanie dobru nemcinu zahranicne skusenosti da ti sancu...ked budes mat v Mnichove ubytovanie kludne mi napis a dam ti tipi na pracu pre Sacharbeiterin-Vollzeit....vsade ti povedia poslite si najprv bewerbung...ked uvidia,ze tam nieje adresa z mnichova ci nemecka  a nemecke tel.c ...sance su male...zaklad je ubytovanie...praca sa najde,ubytko je zaklad.

preco si odporujes sam sebe? napises ze hladat pracu si na mieste je nezmysel, a v druhej vete napises,ze bez ubytovania na mieste nemas sancu si najst robotu
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #9 : Říjen 06, 2013, 01:16:11 pm »

Tananicka... protoze nechape ze je to rozdil...  Smích
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #10 : Říjen 06, 2013, 01:24:02 pm »

Hladat pracu na mieste je nezmysel....zamestnavatela zaujima ci mas ubytovanie...ak mas ubytovanie dobru nemcinu zahranicne skusenosti da ti sancu...ked budes mat v Mnichove ubytovanie kludne mi napis a dam ti tipi na pracu pre Sacharbeiterin-Vollzeit....vsade ti povedia poslite si najprv bewerbung...ked uvidia,ze tam nieje adresa z mnichova ci nemecka  a nemecke tel.c ...sance su male...zaklad je ubytovanie...praca sa najde,ubytko je zaklad.

Harry, odporujes si a pracu je podla mna lepsie hladat na mieste.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |