Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23   Dolů
 
Autor Téma: Nezamestnaný Slovák v Nemecku  (Přečteno 1863890 krát)
Diddi
Host
« Odpověď #210 : Říjen 13, 2013, 08:39:45 pm »

Mozna jsem naivni, ale ja si myslim, ze urcite procento  sanci ma. Mozna ne hned, treba si na toho cloveka uschovaji kontakt a ozvou se mu az budou potrebovat, pokud splnuje jejich predstavy. My jsme takhle take prijali uz nekolikrat nekoho, kdo prisel sam od sebe. Naopak ocenili jsme, ze bylo videt, ze ten dotycny ma skutecne o praci zajem a neni k nam posilan jen z uradu prace, aby dostal razitko.
Znamy takhle take hledal praci a vzdycky neco nasel. Odvaznemu stesti preje a sedavej panenko v koute.....uz asi neplati.
Tady je par docela uzitecnych rad, ktere jsem nasla na internetu. Mimochodem z vlastni zkusenosti jsem zjistila, ze Cesi posilaji  naprosto hrozne Bewerbungsunterlagen (zivotopis apod.) Na to jsou Nemci dost vysazeni.

http://www.diabenso.de/Bewerbung.pdf


Jo, zapomnela jsem Mildovi take (s troskou zavisti Mrknutí) poprat hezkou dovolenou.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #211 : Říjen 13, 2013, 09:16:10 pm »


 Na vine,ze v Nemecku sa Zeitarbeit siri su zamestnavatelia ktori nechcu mat za zamestnancov,zodpovednost,len ziski mat...su to taki isti zmrdi ako ti co doma,len stym rozdielom,ze tu ich zakony a odbori este tlacia k akej takej ludskosti..v Nemecku ked niesu kmenovy zamestnanec niekde u statu ci velkej firme mas to prehnane...keby som tu mal robit dlhe roky v Zeitarbeit radsej to v Nemecku zbalim a idem robit casnika na sezony do Tirolaska a po sezone zijem doma...
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #212 : Říjen 13, 2013, 09:21:10 pm »

Mozna jsem naivni, ale ja si myslim, ze urcite procento  sanci ma. Mozna ne hned, treba si na toho cloveka uschovaji kontakt a ozvou se mu az budou potrebovat, pokud splnuje jejich predstavy. My jsme takhle take prijali uz nekolikrat nekoho, kdo prisel sam od sebe. Naopak ocenili jsme, ze bylo videt, ze ten dotycny ma skutecne o praci zajem a neni k nam posilan jen z uradu prace, aby dostal razitko.
Znamy takhle take hledal praci a vzdycky neco nasel. Odvaznemu stesti preje a sedavej panenko v koute.....uz asi neplati.
Tady je par docela uzitecnych rad, ktere jsem nasla na internetu. Mimochodem z vlastni zkusenosti jsem zjistila, ze Cesi posilaji  naprosto hrozne Bewerbungsunterlagen (zivotopis apod.) Na to jsou Nemci dost vysazeni.

http://www.diabenso.de/Bewerbung.pdf


Jo, zapomnela jsem Mildovi take (s troskou zavisti Mrknutí) poprat hezkou dovolenou.

Diddi a Jirike, diky za prani hezke dovolene, urcite vam obema venuji kratickou vzpominku, abyste z toho taky neco meli:-))) A po navratu se vam ozvu!

Jirike: to pivo beru:-)

Diddi: nejenom spravne napsani Bewerbungsunterlagen vcetne Anschreiben je pro lidi neznale zdejsich pomeru a zvyklosti pri uchazeni se o pracovni pomer zpocatku takrka nerozlousknutelny orisek, me fascinuje i to, ze i Vorstellungsgespräche podlehaji "modnim" trendum, tzn. ze urcite chovani muze jeden rok byt naprosto v kurzu a jiz rok na to absolutni NO GO:-(  Minim tim treba otazku, zda muze mit dama pri pohovoru nohu pres nohu nebo rozbor frekvence mrkani a udrzovani ocniho kontaktu s partnerem pri rozhovoru (nesmejte se, i tuhle studii jsem cetl  Šok). Strucny navod: mrkat ani ne casto ale ani ne malo...(ale nikdo nikdy nenepsal, kolikrat za minutu:-)  Tak, a ted si vyberte:-) Jak ma potom Cech uchazejici se o praci jeste z Cech poslat Bewerbung, aby se nemeckym personalistum libila, kdyz o tom nema ani paru?   

Zdravi Milan
« Poslední změna: Říjen 13, 2013, 09:36:18 pm od milda34 » Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #213 : Říjen 13, 2013, 09:42:08 pm »

Mildo, ja to vim, dokonce pry rozhoduje i znamka na dopise, to jsme se ucili pred 17 lety.  Škleb Ale na druhou stranu, kdyz se mi ozve uchazec o zamestnani v Nemecku a posle mi zivotopis napsany ve francouzstine, asi proto, ze momentalne pracuje ve Francii (a to jeste bez jakehokoli vysvedceni, osvedceni a jen tak halabala), tak to asi take neni to prave orechove.  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #214 : Říjen 14, 2013, 06:19:52 am »

Milan ja som zazil pred rokmi pohovor na casnika kde ma skoro vysetrovali...ako psychopati...a pytaju sa ta na hovadiny ,,ze ake su vase silne a slabe stranky a podobne kraviny...debilina na entu...hlavne v sukromnom sektore...ked som bol na pohovore v statnom podniku pohovor bol normalny nikto sa ma nepytal na chujoviny.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #215 : Říjen 14, 2013, 06:44:33 am »

Zeitarbeit alebo Werkverträge je najväčšie svinstvo, aké bolo kedy v Nemecku vymyslené.
Priateľ dosť pracoval cez Zeitarbeit aj som videla nejaké reportáže, je to len nástroj na nechutné zdieranie a vykorisťovanie.

A proc pracujes Ty a nebo kamarad cez Zeitarbeit ?
Ja pisu o normalnich fitmach a normalnich lidech...

Zeitarbeit firmy jsou nastroj ke zneužívání....
Ja to nezpochybnuju...
Ale prave proto bych k takove firme nesel...
Nechapu proc tam jdes Ty a ostatni kdyz to vite...

Niekedy nemáš inú možnosť, buď Zeitarbeit alebo nezamestnaný. Čím väčšia "diera" v životopise (čas, kedy si bol nezamestnaný), tým menšia šanca sa zamestnať neskôr priamo, nie cez Zeitarbeit.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #216 : Říjen 14, 2013, 06:48:39 am »





Jirike napsal puvodne toto:
Ja myslim ze vetsina Nemcu jsou poctivy lidi, nejde hned v kazdem videt hajzla a klamara.
Ukaz to nejlepsi co v Tobe je a ono se Ti to vrati...

Hehe, ano ukazala som, a bola som z roboty vyhodena cez mobing a dokonca sa mi ani nezaplatili všetky hodiny, čo som odpracovala.
Pretože ma oklamali.
Je na hovno sa snažiť, keď niekomu proste nepasuješ.


 


Jesenavilla pak v jedne odpovedi psala:

Nemci nie su poctivejsi,.......   O to se tu prece nejednalo, zda jsou Nemci poctivejsi.

Puvodne se tady psalo  o tom,  ze vetsina, coz znamena pres 50% Nemcu jsou poctivi, nejedna se jen o zamestnavatele. A to se domnivam, ze skutecne jsou.
A ja osobne, kdybych mela takove spatne mineni o nemeckych podnikatelich, tak bych si tedy praci  u nich rozhodne nehledala. Ostatne nevim, co brani vsem tem, co nejsou s nimi spokojeni, delat na zivnostensky list? Na svoje triko?
At ukazi, ze to umi lepe, ze oni jsou ti poctivi.

Ja nehovorim, ze mam spatne mineni o nich, ja mam spatne mineni o ludoch vseobecne, nielen Nemcoch, to by som si nemohla hladat robotu nikde, preto v buducnosti to chcem riesit inak, nie byt zavisla na psychicky chorom sefovi a podobne.
Nie, poctivost NIKDY nebola nemecka deviza, kedysi to vraj bolo punktickarstvo a poctivost ale v zmysle robit poctivo robotu, nie sa poctivo spravat k zamestnancom. Vyspely socialny system Nemecka je len dosledkom mravcej prace odborov, nie nemeckej povahy a to viem od samotnych Nemcov, mojich priatelov ... ja nehadzem vsetkych do jedneho vrecka, ale vacsina ludi sa ako zamestnavatelia nespravaju korektne ... to je proste moja skusenost vseobecne
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #217 : Říjen 14, 2013, 06:50:01 am »

"Ja myslim ze vetsina Nemcu jsou poctivy lidi, nejde hned v kazdem videt hajzla a klamara."

"Ukaz to nejlepsi co v Tobe je a ono se Ti to vrati..."

Hehe, ano ukazala som, a bola som z roboty vyhodena cez mobing a dokonca sa mi ani nezaplatili všetky hodiny, čo som odpracovala.
Pretože ma oklamali.
Je na hovno sa snažiť, keď niekomu proste nepasuješ.
Inde sa mozes snazit ako chces, ked je sef hnusak a kazde svoje pochybenie chces hodit na teba, mas z toho h ... o velke.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #218 : Říjen 14, 2013, 06:50:54 am »

Navyše, moj priatel je prave taky, snazi sa extremne a vsetko si necha libit, doteraz som nevidela sefa alebo cloveka, ktory by to naozaj ocenil. A priatel - je Nemec, len tam mimochodom.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #219 : Říjen 14, 2013, 06:58:03 am »


 Na vine,ze v Nemecku sa Zeitarbeit siri su zamestnavatelia ktori nechcu mat za zamestnancov,zodpovednost,len ziski mat...su to taki isti zmrdi ako ti co doma,len stym rozdielom,ze tu ich zakony a odbori este tlacia k akej takej ludskosti..v Nemecku ked niesu kmenovy zamestnanec niekde u statu ci velkej firme mas to prehnane...keby som tu mal robit dlhe roky v Zeitarbeit radsej to v Nemecku zbalim a idem robit casnika na sezony do Tirolaska a po sezone zijem doma...

Hary, videla som dokument o praci cez Zeitarbeit v Daimleri, zamestnaju tam človeka, dostane omnoho menej ako kmenovy zamestnanec, k tomu ziadne nadcasy a ked si dvihanim tazkych predmetov (ktore by mal dvihat maly zeriav) znici chrbat, na rozdiel od kmenovych zamestnancov ani nema pravo na zavodneho lekara. Pritom robi to iste, co kmenovi zamestnanci. Podnikova rada o tom vie, ale povedali, ze neurobia nic, lebo firma sa vyhraza, ze zdrhne na vychod. Novinar sa tam zamestnal cez Zeitarbeit, vyplata kmenoveho zamestnanaca bola tri krat vacsia ako jeho. Teraz pride najvacsia sranda, kedze ma 4 deti plat len nieco nad 1000 eur mesacne na zivobytie nestaci, stat robi takzvane Aufstockung a mily zamestnanec dostal od Bundesagentur fur Arbeit viacza mesiac  ako mu ta firma zaplatila za mesiac. Takto stat dotuje ktovie kolko zamestnancov a firiem. Hovorili, ze takto mozu vydierat kmenovych zamestnancov, ze stale znizuju ich stavy, nahradzaju ich cez Zeitarbeit a robia na nich tlakt, aby sa prisposobili. Svinacina prveho razu, Zeitarbeit mali davno dat prec. Zjavne sa to nevyuziva na to, na co to bolo urcene.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #220 : Říjen 14, 2013, 11:49:58 am »

Vila Nemecko je uz davno na upadku..propaganda vravi ake je to tu skvele...najnizsia nezamestnanost je tu..ano je,ale kde robia ti ludia?pod agenturami a stat im musi na zivotne minimum doplacat...vela nemcov chce odtial odist do skandinavie ci svajciarska...jednoducho v nemecku to bude len a len horsie...ja sa len divim cudzincom ktori si toto este idealizuju.
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #221 : Říjen 14, 2013, 04:39:35 pm »

ja tiež, hary
ale do skandinavie by som nesla, je tam moc kosa Smích
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #222 : Říjen 14, 2013, 04:47:06 pm »


 To je fakt...ale ak si clovek kupi teplu zimu a pred odchodom z domu da stamperlik ostreho nezmrzne heh
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #223 : Říjen 14, 2013, 09:10:06 pm »

Je fakt že znam doma v ČR hned několik lidi a tady jednoho Němce taky...
Ktery se opravdu snazi a nechaji si vse líbit. ..
A přesto jim je to k ničemu. .. A nikdo si toho nevšimne.
Chovaji se k nim ošklive, mzdu jim to nezvedne...
Maji prostě smůlu, protoze maji obe ruce leve.

Mimochodom i to muze byt důvod. ..

Tim nemyslím nikoho konkretne, jen uvádím dalsi z důvodů. ...

Nebo jak psala Diddi, že kradne, flaka se a buh vi co ještě. ..

Muze to byt i spatny zaměstnanec, nemusi to byt vzdy spatny zaměstnavatel. ..

 Mrknutí

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #224 : Říjen 14, 2013, 09:47:04 pm »

Vila Nemecko je uz davno na upadku..propaganda vravi ake je to tu skvele...najnizsia nezamestnanost je tu..ano je,ale kde robia ti ludia?pod agenturami a stat im musi na zivotne minimum doplacat...vela nemcov chce odtial odist do skandinavie ci svajciarska...jednoducho v nemecku to bude len a len horsie...ja sa len divim cudzincom ktori si toto este idealizuju.

Pro stat je urcite lepsi pridat cloveku ktery vydela malo, ale maka, nez ho platit kompletne jako nezamestnaneho...
Tim neobhajuju ty agentury to ani nahodou.

Ale jake procento Němců to vlastne je ?
A jake procento cizincu ?
Kolik by staly jako nezamestnany ?

Hm ? Co presne je to za lidi a za profese, kteri chteji jit do Švýcarska a nebo Skandinavie...?

Dobry a lepsi soc . systém s sebou prinasi i jeho zneužívání,  jako vsude.

Najit idealni reseni se snazi hodne statu a hodne lidi uz cela desetileti...

Zaznamenáno
Stran: 1 ... 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18 19 20 ... 23   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |