Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Urad prace v Nemecku  (Přečteno 47255 krát)
Ivka07



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Září 20, 2013, 08:29:31 am »

Ahojte, chcem vas poprosit o radu... ak som sa prihlasila na pobyt tu v Nemecku, vybavujem si poistenie na manzela, pretoze nemam zatial ziadny prijem.. tak sa chcem spytat, ci sa musim autoomaticky hlasit na urad prace tiez tu v Nemecku alebo mozem byt zatial u nas na Slovensku. Dakujem vam.

A este jedna podotazka, ako je to s danovym? tiez tam musim ist?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 20, 2013, 10:24:28 am »

Pokud Ti jde jen o to, přihlásit se tu k manželovu zdravotnímu pojištění, nemusíš se hlásit ani na pracáku (proč také...nic od něj nechceš), ani na FÚ. Jen na té pojišťovně. Ta od vás jen bude chtít vyplněné prohlášení o tom, jaké máš příjmy - to pojištění v rámci manželova poj. je možné jen pokud tvé vlastní příjmy (řekl bych, že i případná podpora v nezaměstnanosti na SK) nepřesáhnou jistou hranici - tuším kolem 400 EUR. Nejlepší je v tom případě samozřejmě nemít žádné příjmy Úsměv

A pozor, nevím, jak je to na SK, ale v CZ člověk NESMÍ být zdravotně pojištěn ve více zemích najednou. Proto bys u své SK pojišťovny asi měla ohlásit, že se trvale zdržuješ v zahraničí...oni ti to pojištění uloží k ledu. Aspoň v CZ to tak je.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #2 : Září 20, 2013, 12:57:08 pm »

Zdraviim, taky bych se na něco k tematu ráda zeptala:-) bydlím v Dresden, zatím nepracuji (navštěvuji Integrationskurs) a pobírám k tomu podporu v nezaměstnanosti transferovanou sem z Čech. Mám tedy české ZP. (Zároveň jsem přihlášená i na německém prac.úřadě). Ale k věci- podporu mám zajištěnou do konce října, pak se mám dostavit na konzultaci na pracák do Čech. Ale mě napadla jedna věc (pokud teda do té doby nebudu tady v DD zaměstnání)-je možné se odhlásit z českého pracáku - pojišťovny a zůstat už jen tady a napojit se na manželovo německé pojištění?? (jeho pojišťovna je AOK). Kdyby to tak šlo, musela bych být poté nadále přihlášena na německém pracovním úřadě?? Díky za odpověď.Zuzka
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Září 20, 2013, 01:38:23 pm »

Zuzka otazka mimo temy...ako dlho trva tvoj Integrationskurs?robis ho pri IBZ ci inej organizaci?Diki za odpoved...kurz nemciny ti velmi pomoze...ak mozes chod potom este na jeden.... Úsměv
Zaznamenáno
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #4 : Září 20, 2013, 02:32:15 pm »

Zuzka otazka mimo temy...ako dlho trva tvoj Integrationskurs?robis ho pri IBZ ci inej organizaci?Diki za odpoved...kurz nemciny ti velmi pomoze...ak mozes chod potom este na jeden.... Úsměv
Obecne IK trva 6 měsíců+1 další měsíc je zkouškový (Orientierungskurz) - co úroveň, to dva měsíce. Já nastoupila do rozjetýho kurzu teď v září do poslední části B1, takže od začátku října mě čeká ten OK.Nevím, čím přesně máš na mysli IBZ:-) Kurs jsem si zaplatila z poloviny sama (120EUR/jeden měsíc) a druhou polovinu mi přispěl Bundesamt für Migration und Pflüchtige.. Tím, že mám poloviční příspěvek na ten kurz tak ho musím dokončit celý včetně toho OK, ale to jsem chtěla i sama od sebe.. denně několik hodin ve společnosti němčiny jenom dobře:-) Jinak já bych právě po tomto kurzu ráda již hledala práci, ta B2 je prý na dlouho:/ Pokud bys chtěl ještě nějaký info, vyhledala bych ti přímo český info k tomu kurzu, které jsou právě na stránkách toho Bundesamtu..
« Poslední změna: Září 20, 2013, 02:37:28 pm od zuzoss » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Září 20, 2013, 03:23:11 pm »

Zdraviim, taky bych se na něco k tematu ráda zeptala:-) bydlím v Dresden, zatím nepracuji (navštěvuji Integrationskurs) a pobírám k tomu podporu v nezaměstnanosti transferovanou sem z Čech. Mám tedy české ZP. (Zároveň jsem přihlášená i na německém prac.úřadě). Ale k věci- podporu mám zajištěnou do konce října, pak se mám dostavit na konzultaci na pracák do Čech. Ale mě napadla jedna věc (pokud teda do té doby nebudu tady v DD zaměstnání)-je možné se odhlásit z českého pracáku - pojišťovny a zůstat už jen tady a napojit se na manželovo německé pojištění?? (jeho pojišťovna je AOK). Kdyby to tak šlo, musela bych být poté nadále přihlášena na německém pracovním úřadě?? Díky za odpověď.Zuzka
Podívej se prosím na můj příspěvek těsně nad tvým. Schválně, co vidíš?
Dotazy ano, ale nesmí z nich doslova čišet lenost i jen číst...
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
zuzoss



Karma: 0
Příspěvků: 27


« Odpověď #6 : Září 20, 2013, 03:38:43 pm »

příště prosím bez té ironie, děkuju :-) teď na to znovu koukám (moje blbost,vím), že ta odpověď je již v původním dotazu.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #7 : Září 21, 2013, 03:57:31 am »


 Zuzka ja sa len informujem,ako je to inde...mne B1-2mes a IBZ-6mes zaplatis stat...respektive urad pre utecencov a rozne fondy z Eu...ale v case ked som nepracoval...ten 1 kurz keby si mam na Inlingue platit by ma vysiel 1580euro neto...a ten druhy presne kolko stal neviem,ale nebolo to lacne....jednemu talianovi nechceli dat kurz uradnici...dosiel z clovekom z nemeckych odborov do par dni mu schvalili kurz nemciny...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |