Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Dolů
 
Autor Téma: Zavedení minimální mzdy na 8,50 euro?  (Přečteno 698442 krát)
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #45 : Říjen 20, 2013, 01:18:53 pm »



 Didi suhlas...ked nemam peniaze nemam buducnost nemal by som mat pravo urobit 5 deti...radsej jedno,ale nech dostane plnohodnotny zivot a vzdelanie....

Nevím, myslím si, že mít děti by nemělo být jen o penězích, to je chyba takto přemýšlet. Chudá rodina může mít kvalitnější potomky než bohatá, záleží na výchově, hodnotách atd. Ovšem v dnešní společnosti jsou peníze na prvním místě, ale vpostatě to tak bylo vždycky, svět se vlastně k lepšímu vůbec nepohnul. (sama mám jen jednoho syna, aby mě někdo nenapadal)
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #46 : Říjen 20, 2013, 01:21:52 pm »

v Mnichove vidim stale volne prac.miesta pre zdravotne sestry do statnych nemocnici ci statnych domovoch dochodcov...a priamo na kmenoveho zametnanca...ked mam take vzdelanie a zijem niekde v nemecku 200km od mnichova v zapadnutej dedine tak dvihnem rit zamestnam sa v mnichove v nemocnici ako kmenovy zamestnanec a zijem...na dedine niesu moznosti...na dedine je mozno dobre zit..ale dedina musi byt 20km od Mnichova kam aspon mas tu sancu dostat pracu...poznam 22r slovenku dosla do Mnichova robi v statnom domove dochodcov ako zdravotna sestra priamo a ma dnes 1700euro neto..s priplatkami...plus vianocne peniaze atd...plat je podla tabulky cize rokmi ked tam bude sa jej to bude zvysovat...problem je,ze dnes kazdy chce byt pravnik ekonom...kde sa mau tito ludia zamestnat?
Pracuji v tom oboru a znám zdravotní sestru-Němku, ta má plat taky cca 1700 netto, ale za byt 3+1 platí 1000 Eur warm a aby se synem uživila, musí mít ještě minijob v ambulantní péči. Nevím, kolik času jí zbývá na syna atd.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #47 : Říjen 20, 2013, 02:02:06 pm »

Pracuji v tom oboru a znám zdravotní sestru-Němku, ta má plat taky cca 1700 netto, ale za byt 3+1 platí 1000 Eur warm a aby se synem uživila, musí mít ještě minijob v ambulantní péči. Nevím, kolik času jí zbývá na syna atd.

A ona snad pocala jako panenka Maria? Tzn. otec neni? Otec nevydelava? Pokud neni a neplati na syna, proc musi byt 2 lide v 3+1? To je pak snad jeji hloupost, ze si neumi najit mensi byt.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #48 : Říjen 20, 2013, 02:04:26 pm »


Diddi, znám hodně Němců, kteří vydělávají kolem 1000 Eur čistého. Bydlela jsem dlouho v německém příhraničí a tam je to běžné. Já musím říct, že jsem se v ČR měla do r. 2007 lépe než se mají někteří Němci, kteří jistě mluví velmi dobrou němčinou :-) v Německu

Tak to by me zajimalo, co delaji a jakou maji kvalifikaci a praxi.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #49 : Říjen 20, 2013, 02:07:04 pm »

Nevím, myslím si, že mít děti by nemělo být jen o penězích, to je chyba takto přemýšlet. Chudá rodina může mít kvalitnější potomky než bohatá, záleží na výchově, hodnotách atd. Ovšem v dnešní společnosti jsou peníze na prvním místě, ale vpostatě to tak bylo vždycky, svět se vlastně k lepšímu vůbec nepohnul. (sama mám jen jednoho syna, aby mě někdo nenapadal)

Nikdo nerika, ze nemuze mit chuda rodina kvalitnejsi potomky nez bohata. Ale v zasade vzdy platilo, ze si poridim tolik deti, kolik dokazu uzivit. Nebo je na tom snad neco spatne?
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #50 : Říjen 20, 2013, 02:19:35 pm »


Diddi, znám hodně Němců, kteří vydělávají kolem 1000 Eur čistého. Bydlela jsem dlouho v německém příhraničí a tam je to běžné. Já musím říct, že jsem se v ČR měla do r. 2007 lépe než se mají někteří Němci, kteří jistě mluví velmi dobrou němčinou :-) v Německu

Tak to by me zajimalo, co delaji a jakou maji kvalifikaci a praxi.

bohužel v příhraničí např. bývalý bankovní úředník musí dělat práci, která neodpovídá jeho kvalifikaci. Proboha, všichni nežijí u velkých měst, kde je ZATÍM pracovních příležitostí dostatek. Bohužel mínusem je zase vysoký nájem a je to uzavřený kruh. Mě připadá, že jste snad spadl z Marsu, že to nevíte. A to že se vám momentálně daří neznamená, že to tak bude stále.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #51 : Říjen 20, 2013, 02:21:39 pm »

Pracuji v tom oboru a znám zdravotní sestru-Němku, ta má plat taky cca 1700 netto, ale za byt 3+1 platí 1000 Eur warm a aby se synem uživila, musí mít ještě minijob v ambulantní péči. Nevím, kolik času jí zbývá na syna atd.

A ona snad pocala jako panenka Maria? Tzn. otec neni? Otec nevydelava? Pokud neni a neplati na syna, proc musi byt 2 lide v 3+1? To je pak snad jeji hloupost, ze si neumi najit mensi byt.

Tak nezodpovědných otců je asi ve všech zemích dostatek, není to nic zvláštního nebo vám se zdá, že ano? V Německu prý musí mít dítě vlastní pokoj a paní má byt snad od nemocnice, jak mi říkala, ale zvýhodněný pro ni teda určitě není.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #52 : Říjen 20, 2013, 02:54:29 pm »


A ona snad pocala jako panenka Maria? Tzn. otec neni? Otec nevydelava? Pokud neni a neplati na syna, proc musi byt 2 lide v 3+1? To je pak snad jeji hloupost, ze si neumi najit mensi byt.

Tak nezodpovědných otců je asi ve všech zemích dostatek, není to nic zvláštního nebo vám se zdá, že ano? V Německu prý musí mít dítě vlastní pokoj a paní má byt snad od nemocnice, jak mi říkala, ale zvýhodněný pro ni teda určitě není.
[/quote]


Pry musi..... hm , tak to uz nic nerikam.  Škleb Tzn. ze  rodina dejme tomu s 10 detmi, ano, i  takove v Nemecku existuji musi mit barak s minimalne 11 cimrami nebo radeji 12. Škleb
Ale i tak, pokud umim pocitat do dvou, tak mi vychazi, ze se mohla uskrovnit na 2+1,  kdyz se ji zda 1000 Euro moc. Spousta lidi spi v obyvaku na rozkladacim gauci a nezanecha to na nich zadne nasledky. Tak by jejimu diteti zbyl vlastni pokoj. A  ze otec ditete neplati, to ale neni vina statu nebo spatnych zamestnavatelu, za to neni zodpovedny nikdo , krome rodicu.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #53 : Říjen 20, 2013, 03:02:09 pm »


Diddi, znám hodně Němců, kteří vydělávají kolem 1000 Eur čistého. Bydlela jsem dlouho v německém příhraničí a tam je to běžné. Já musím říct, že jsem se v ČR měla do r. 2007 lépe než se mají někteří Němci, kteří jistě mluví velmi dobrou němčinou :-) v Německu

Tak to by me zajimalo, co delaji a jakou maji kvalifikaci a praxi.

bohužel v příhraničí např. bývalý bankovní úředník musí dělat práci, která neodpovídá jeho kvalifikaci. Proboha, všichni nežijí u velkých měst, kde je ZATÍM pracovních příležitostí dostatek. Bohužel mínusem je zase vysoký nájem a je to uzavřený kruh. Mě připadá, že jste snad spadl z Marsu, že to nevíte. A to že se vám momentálně daří neznamená, že to tak bude stále.

Ja ziju v prihranici pomalu 20 let. Mne nemusi nikdo vykladat, jak to tu vypada a jake jsou tu platy.  A pokud holt onen bankovni urednik dela dnes naprosto nekvalifikovanou praci, tak ma smolika. A co tedy dela konkretne? I v prihranici je ostatne dost prilezitosti na rekvalifikaci. A kde je ten zbytek, ta spousta jinych lidi, o nichz byla zminka? Co delali a delaji ti? Jakou maji kvalifikaci?

A to neznamena, ze, pokud se mi momentalne dari, pokud vubec, protoze to je vzdy relativni, jak to kdo vidi, ze to tak bylo vzdy. Asi pro to clovek taky musi udelat maximum.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #54 : Říjen 20, 2013, 03:21:42 pm »



  Didi ma pravdu...rozvedena zena s  dietatom tej by mal stacit 2izbak...a usetrila by na najme...a urady ju nemozu obvinit ztoho,ze syn nema izbu...2 ludia 2 izby...a to,ze otec neplati tak jugendamt by to mal na miesto neho platit....
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #55 : Říjen 20, 2013, 03:26:23 pm »

priklad....

zena ma 1700euro neto a je rozvedena a ma 1syna...

najom 2izbak v Mnichove cca 750euro warm ak ma stastie....plus pridavky na jedno dieta su 180euro...alimenty cca 250-300euro by mala dostat...a unterhalt ak sa nemylim...cca 150euro..to tipujem...cize:

Rozvedena zena ma spolu 2330euro -najom 750=1580euro...jej ostane na zivot...cize 1580euro pre dva osoby zena plus dieta stym sa da vyzit...a keby mala malo moze poziadat o socialnu pomoc ci prispevok na byvanie.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #56 : Říjen 20, 2013, 03:56:10 pm »

A zase tu mam priklad, ze je to jen o tom, ze asi nekdo radeji fnuka a aktivne nic nedela pro to, aby svou situaci zmenil. Prave v tom prihranici lze najit jak dobre placenou praci zdr. sestry,(ostatne zdravotni sestry jsou v Nemecku "Mangelware" tak byt o polovinu levnejsi nez v Mnichove. Anebo tedy chci zustat v Mnichove, ale pak si nemam proc stezovat.

http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.html?execution=e2s1&_eventId_detailView&benc=tnxARHzu3FNUHmUEhPxgSvQKim6VYA%2FYX%2BA1oaQ0wLQvDRHZ%2Bn%2Fxvg%3D%3D&benc=I3IrsbFkNp77OZL3pjAuKZqe0LH7yNwosJcJmcOm9z55QXCN%2BB1HSuEggRZ1AVAexXptXpk9hhY%3D&benc=Av9nGGkYJJH8T6bgvP3vHRAZpuj3A38nRUgTlkjnC1JbYmYbt78osRch%2BYLo1Yeyagi1O0YZ5q3LRsnUVT51o9U%2BtgC1OjHNwcdKSRWSglgANru2VsdVDFX0G4%2FI6T3yo2KU3Fmvp%2BRh9SGSoY9LwA%3D%3D&benc=y3o7QUUlANWRz8gko6rHeLX3A7mtR4htDFHZMYP%2FBFCEmpykkZFwQA%3D%3D


http://www.immobilienscout24.de/expose/71701814?referrer=RESULT_LIST_LISTING&navigationServiceUrl=%2FSuche%2Fcontroller%2FexposeNavigation%2Fnavigate.go%3FsearchUrl%3D%2FSuche%2FS-20%2FWohnung-Miete%2FBayern%2FWunsiedel-im-Fichtelgebirge-Kreis%2FMarktredwitz%2F3%2C00-%26exposeId%3D71701814&navigationHasPrev=true&navigationHasNext=true&navigationBarType=RESULT_LIST
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #57 : Říjen 20, 2013, 04:09:37 pm »

Didi zdravotna sestra a opatrovatelka bez problemu dostane job aj ako kmenovy zamestnanec...nemusi ist cez agentury...
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #58 : Říjen 20, 2013, 05:01:08 pm »

Didi zdravotna sestra a opatrovatelka bez problemu dostane job aj ako kmenovy zamestnanec...nemusi ist cez agentury...

Jo, to mas urcite pravdu. To byl jen takovy priklad. Ale oni zprostredkovavaji i kmenove zamestnance, jak jsem koukala.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #59 : Říjen 20, 2013, 06:22:18 pm »



  Didi ma pravdu...rozvedena zena s  dietatom tej by mal stacit 2izbak...a usetrila by na najme...a urady ju nemozu obvinit ztoho,ze syn nema izbu...2 ludia 2 izby...a to,ze otec neplati tak jugendamt by to mal na miesto neho platit....

Jugendamt jak jsem nedávno četla rád odebírá rodičům jejich děti, zvlášť cizincům
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 [4] 5 6 7 8   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |