Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Dolů
 
Autor Téma: Zavedení minimální mzdy na 8,50 euro?  (Přečteno 698433 krát)
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #60 : Říjen 20, 2013, 06:24:50 pm »


A ona snad pocala jako panenka Maria? Tzn. otec neni? Otec nevydelava? Pokud neni a neplati na syna, proc musi byt 2 lide v 3+1? To je pak snad jeji hloupost, ze si neumi najit mensi byt.

Tak nezodpovědných otců je asi ve všech zemích dostatek, není to nic zvláštního nebo vám se zdá, že ano? V Německu prý musí mít dítě vlastní pokoj a paní má byt snad od nemocnice, jak mi říkala, ale zvýhodněný pro ni teda určitě není.


Pry musi..... hm , tak to uz nic nerikam.  Škleb Tzn. ze  rodina dejme tomu s 10 detmi, ano, i  takove v Nemecku existuji musi mit barak s minimalne 11 cimrami nebo radeji 12. Škleb
Ale i tak, pokud umim pocitat do dvou, tak mi vychazi, ze se mohla uskrovnit na 2+1,  kdyz se ji zda 1000 Euro moc. Spousta lidi spi v obyvaku na rozkladacim gauci a nezanecha to na nich zadne nasledky. Tak by jejimu diteti zbyl vlastni pokoj. A  ze otec ditete neplati, to ale neni vina statu nebo spatnych zamestnavatelu, za to neni zodpovedny nikdo , krome rodicu.
[/quote]

Tak já jsem zjistila při své práci, že Němci se neradi uskrovňují. Moji pacienti, které navštěvuji bydlí povětšinou sami v obrovských bytech v Mnichově.
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #61 : Říjen 20, 2013, 06:27:24 pm »


Diddi, znám hodně Němců, kteří vydělávají kolem 1000 Eur čistého. Bydlela jsem dlouho v německém příhraničí a tam je to běžné. Já musím říct, že jsem se v ČR měla do r. 2007 lépe než se mají někteří Němci, kteří jistě mluví velmi













 dobrou němčinou :-) v Německu

Tak to by me zajimalo, co delaji a jakou maji kvalifikaci a praxi.

bohužel v příhraničí např. bývalý bankovní úředník musí dělat práci, která neodpovídá jeho kvalifikaci. Proboha, všichni nežijí u velkých měst, kde je ZATÍM pracovních příležitostí dostatek. Bohužel mínusem je zase vysoký nájem a je to uzavřený kruh. Mě připadá, že jste snad spadl z Marsu, že to nevíte. A to že se vám momentálně daří neznamená, že to tak bude stále.

Ja ziju v prihranici pomalu 20 let. Mne nemusi nikdo vykladat, jak to tu vypada a jake jsou tu platy.  A pokud holt onen bankovni urednik dela dnes naprosto nekvalifikovanou praci, tak ma smolika. A co tedy dela konkretne? I v prihranici je ostatne dost prilezitosti na rekvalifikaci. A kde je ten zbytek, ta spousta jinych lidi, o nichz byla zminka? Co delali a delaji ti? Jakou maji kvalifikaci?

A to neznamena, ze, pokud se mi momentalne dari, pokud vubec, protoze to je vzdy relativni, jak to kdo vidi, ze to tak bylo vzdy. Asi pro to clovek taky musi udelat maximum.

Tak v tom mám trochu zmatek. Nejdřív píšeš, že jste bydleli v Mnichově, teď zase, že dvacet let bydlíte v příhraničí. Nebydlíte nakonec celou dobu v ČR? Ani bych se nedivila. Lidi si na netu rádi vymýšlí a dělají se lepší atd.
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #62 : Říjen 20, 2013, 06:46:15 pm »

Pisu pomalu 20 let. To neni celych dvacet let, presneji 17 a  3 roky v Mnichove. Predtim taky 3 roky v Berline. Staci?

Chces moji adresu?  Škleb
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #63 : Říjen 20, 2013, 06:50:43 pm »


Tak já jsem zjistila při své práci, že Němci se neradi uskrovňují. Moji pacienti, které navštěvuji bydlí povětšinou sami v obrovských bytech v Mnichově.

No a co jako? Kdyz si to muzou dovolit, tak at si ziji treba v hangaru. My taky treba mame pro 3 lidi dohromady v planu skoro 500 m ctv. Kazdemu podle jeho gusta, kdyz je to za sve.
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #64 : Říjen 20, 2013, 08:06:18 pm »


Tak já jsem zjistila při své práci, že Němci se neradi uskrovňují. Moji pacienti, které navštěvuji bydlí povětšinou sami v obrovských bytech v Mnichově.

To zrejme proto jak se maji spatne....  Mrknutí

A totez je i u ceskych důchodců. .. Drzi velke byty 3+1, 4+1...

A narikaji ze jim nezustava ani na jidlo...
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #65 : Říjen 21, 2013, 05:23:24 am »

Jirike stary strom nepresadis....a dalsia vec na sk ci v cechach ma skoro kazdy nehnutelnost vo osobnom vlatsnictve...nebyt toho,ze tomu je tak na sk ci v cechach su ulice plne bezdomovcov...osobne vlastnictvo este ako tak zachranilo ludi...
Zaznamenáno
jahoda2010



Karma: 11
Příspěvků: 1228



« Odpověď #66 : Říjen 21, 2013, 08:28:53 am »

To je myslím agenda SDP, ale či ju v vo veľkej koalícii presadia, ku ktorej to akosi smeruje, je iná vec.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #67 : Říjen 21, 2013, 10:49:51 am »

spd ruzovy fialovi tepli lesbi..politika je svinstvo a je jedno kde to je...
Zaznamenáno
dorotka.foryou
Host
« Odpověď #68 : Říjen 22, 2013, 04:44:06 pm »


Tak já jsem zjistila při své práci, že Němci se neradi uskrovňují. Moji pacienti, které navštěvuji bydlí povětšinou sami v obrovských bytech v Mnichově.

To zrejme proto jak se maji spatne....  Mrknutí

A totez je i u ceskych důchodců. .. Drzi velke byty 3+1, 4+1...

A narikaji ze jim nezustava ani na jidlo...

Zatím mají důchody slušné, jeden můj známý penzista má důchod 3500 Eur a to se živil jako instalatér, to jsou ještě dozvuky doby, kdy bylo dobře.
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #69 : Říjen 22, 2013, 04:48:42 pm »

ze vraj 3500 a on je cech alebo nemec Co??? o takych duchodoch my mladi mozeme uz len snivat.......a mas pravdu dobre uz bolo......
Zaznamenáno
jesennavila



Karma: 5
Příspěvků: 433



« Odpověď #70 : Říjen 23, 2013, 12:10:30 pm »

bippo, včera v správach hovorili o Altersarmut, dosť veľké percento dôchodcov (nemeckých) má problém vyžiť zo svojho dôchodku.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #71 : Říjen 23, 2013, 04:56:30 pm »

Dnes v Bilde pisu ze vyse 500 tisic dochodcov musi dostavat v Nemecku socialnu pomoc od Hartz4 aby mohli vobec vyzit...caka nas skvela buducnost....uvidite budeme este z nemecka utekat...smer svajciarsko,rakusko ci skandinavia...prost  Polibek
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #72 : Říjen 23, 2013, 05:20:23 pm »

Dnes v Bilde pisu ze vyse 500 tisic dochodcov musi dostavat v Nemecku socialnu pomoc od Hartz4 aby mohli vobec vyzit...caka nas skvela buducnost....uvidite budeme este z nemecka utekat...smer svajciarsko,rakusko ci skandinavia...prost  Polibek

Aneb prislovi o krysach opoustejicich lod v praxi.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #73 : Říjen 23, 2013, 05:22:12 pm »



  To vies ked lod sa potapa kazdy prcha ako ta krysa...zial nemecko si to samo zapricinilo...nezmeni tento prac.trh tu budu chodit,len cudzinci co budu na socialke alebo cudzinci z 3 krajin...a ludia z eu budu chodit inde zit...
Zaznamenáno
bippo23



Karma: -4
Příspěvků: 93


« Odpověď #74 : Říjen 24, 2013, 03:50:48 pm »

hary skandinavia by bola krasna pre zivot ale ta reč tam to je katastrofa na to by som asi nemal gule sa učit......strašny gulaš......ale socialny system na špickovej urovni  Nevím co si myslet/Nerozhodný Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
Stran: 1 2 3 4 [5] 6 7 8   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |