Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Částečný invalidní důchod a steuerklasse  (Přečteno 38390 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Prosinec 20, 2013, 03:44:26 pm »

Nevite nekdo jestli se meni steuerklasse pokud je cloveku priznana castecna renta?
« Poslední změna: Prosinec 20, 2013, 03:48:47 pm od David » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #1 : Prosinec 21, 2013, 03:21:11 pm »

Priznani castecneho invalidniho duchodu nema  s Lohnsteuerklasse co do cineni. Jedine, co bys mohl udelat je to, ze si nechas priznat tzv. Grad der Behinderung. Od urcite vyse (od GdB 30%) muzes odepisovat pri Lohnsteuererklärung urcite castky (krome jineho). Ale samotny castecny invalidni duchod nema se danovou tridou nic spolecneho.  

zdravi Milan  
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Prosinec 21, 2013, 03:57:17 pm »

Jasně, ale moje omezení nebude 30%. Max. mi bylo řečeno 5% a musím být v tomhle opatrný, protože moje profese je Busfahrer a nerad bych díky tomu přišel o práci....
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #3 : Prosinec 21, 2013, 06:41:57 pm »

Jasně, ale moje omezení nebude 30%. Max. mi bylo řečeno 5% a musím být v tomhle opatrný, protože moje profese je Busfahrer a nerad bych díky tomu přišel o práci....

Dost se divim, ze ti byl priznan castecny invalidni duchod a bylo ti receno, ze vyse tveho GdB bude maximalne 5%. Za techto okolnosti se nema cenu do niceho poustet.

M. 
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #4 : Prosinec 21, 2013, 07:44:23 pm »

Ještě mi přiznán nebyl, ale mám trvalý následek a podle advokáta to k tomu směřuje. I německý posudkový lékař se vyjádřil v tomhle směru. Podle advokáta dostát např. 100eur měsíčně a doživotně určitě není zbytečné. Já jsem se na to chtěl původně taky vykašlat.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #5 : Prosinec 21, 2013, 08:13:47 pm »

Dostat 100,- € urcite neni zbytecne, takze je dobre, ze ses na to nevykaslal. A kdo ti rekl, ze tvuj GdB by cinil jen 5%? To by me dost zajimalo. 
Zaznamenáno
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #6 : Prosinec 21, 2013, 08:33:20 pm »

Ortoped. Měl jsem zlomeninu záprstní kůstky a po operaci mám omezenou hybnost jednoho prstu a je zkrácený. A jde o pravou ruku.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |