Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1] 2 3   Dolů
 
Autor Téma: Proč jsou skoro všechny pracovní pozice přes personální agentury?  (Přečteno 193860 krát)
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« : Únor 04, 2014, 05:08:15 pm »

Zdravím všechny.

Jmenuji se Tomáš, přišel jsem díky organizačním změnám ve firmě v ČR o práci a snažím se něco najít v Německu. Mám VŠ přírodovědného zaměření a státnice z  NJ (B2).
Dívám se na ledasjaké internetové pracovní stránky (z ČR), ale co najdu, je přes personální agentury, a že jich je!!! Jich je snad víc než těch pracovních pozic,Kriste.  Kouknu na Eures nebo Bundesagentur für Arbeit a kromě popisu pracovní pozice odkaz--ejhle---Job[zavináč]ctive GmbH, dále ARWA Personaldienstleistungen GmbH, pak EPOS Personaldienstleistungen GmbH a mohl bych pokračovat dále.

A když zkusím dohledat konkrétní pracovní pozici (v konkrétním městě) přes google, není šance jí dohledat, abych vychytal konkrétního zaměstnavatele, který pozici nabízí. Na co komunikovat přes agenturu, která všechno tají a kdo to je za zaměstnavatele se člověk nedopídí. Ty agentury jako třetí osoba je maraton ztraceného času a peněz ( a to v ČR je to samé).

To i vy, kteří v Německu pracujete, jste museli absolvovat toto kolečko? Nebo mám jen smůlu či co...
Je nějaký postup, jak je obejít a vyhmátnout si zaměstnavatele (firmu) konktrétně?

Díky za rady a vaše postřehy
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #1 : Únor 04, 2014, 06:00:21 pm »

Jo, tot otazka! proc? To by me take zajimalo. Ale jedine, co ti umim poradit, pis primo zamestanavateli, zkousej to na blind, tam, kde bys chtel pracovat, bude te to stat nejakou kacku, nekteri ani o klasickou postu nestoji, tak tam to muzes zkusit mailem, casto maji na svych strankach vyvesene nabidky mist. Pokud jsi v Nemecku, muzes zvolit i osobni navstevu a nechat tam Bewerbungsmappe, ne vsechny firmy hledaji zamestnance vyhradne pres agentury.
Treba ne hned,ale casem se ti nekdo ozve.  Myslim, ze personaliste by mohli ocenit osobni iniciativu.
Viel Glück! Úsměv
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #2 : Únor 06, 2014, 07:46:56 am »

Preco Zeitarbeit sa dari v Nemecku?Jednoducha otazka...zamestnavatelia sa stali zmrdi..ktori nechcu mat zodpovednost za zamestnavatela a radsej budu platit agenture ktora im posle cloveka..a ked sa im ten clovek nebude pacit jeden hovor do agentury a clovek tam nieje...s kmenovym zamestnancom uz tak podnik nemoze zametat ako by chcel...to je novodobe svinstvo ktore kapitalisti povolili na prac.trhu...ja tomu vravim rakovina prac.trhu ktora sa siri cim dalej viac...musis posielat Initiativbewerbung priamo do podnikov...aj tam kde nehladaju cloveka...ja som si dobry nebenjob nasiel tak,ze som cca 900 initiativbewerbung poslal cez email...cize ma to nestalo nic...po 7mes mi vysiel  jeden podnik kde som priamo a kde su vyborne prac.podmienky peniaze atd....poviem ti stalo ma to hodiny pri pc...ale inac to nejde...ked clovek nechce robit na Zeitarbeit musi...
« Poslední změna: Únor 06, 2014, 07:48:26 am od hary01 » Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #3 : Únor 06, 2014, 07:47:48 am »

Matonka ubytovanie v Mnichove ci inde v Nemecku mas=?
Zaznamenáno
Katty
Host
« Odpověď #4 : Únor 06, 2014, 05:15:12 pm »

Neni to pro to ze by byl zamestnavatel nejake hovado jak je výše napsáno,ale pro to,že pracovní místo je zboží a dá se dobře prodat.
Pokud se člověk přihlasí na uřad práce tak se ke všem potřebným info dostane.

Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #5 : Únor 06, 2014, 10:02:48 pm »

Kazdy tyden prijdou do Německa stovky novych cizincu, kdyby sli vsichni na urad prace, tak zkolabuje...
Agentury pruzneji a efektivneji vsechny ty nove lidi rozrovnavaji po celem Německu i do mist kam by kdokoli tezko zabloudil a pomahaji tak statu a celemu systemu ...
Kritika Haryho ma pouze jediny uhel pohledu a to je ten ze ty lidi delaji stejnou praci, nekdy i u stejneho stolu, za odlisne penize a pro jineho zamestnavatele...
Na druhou stranu s Harym souhlasim, prace je dost, staci ji hledat a kdo nechce at do agentury nechodi, je predem jasne za jakych je to podminek...
Ne vsechna prace je nabizena na netu...
A duvod proc prevladaji agentury na netu je jasny. Z kazde hlavy navic neco maji pro sebe...
Prirozene, proc by to jinak delali Mrknutí
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #6 : Únor 06, 2014, 10:41:40 pm »

K tomu, aby firmy zamestnavaly pracovniky pres agenturu, maji firmy i jine duvody, napr.:

1. Mensi casovy i financni Aufwand pri vybirani vhodnych kandidatu na pracovni misto...
2. Vyhnuti se riziku, ze zamestnanec, ktery misto dostal, projde zkusebni dobou a zacne delat problemy. Takoveho zamestnance je pak velmi tezke se zbavit (zatimco pres agenturu staci rici: "Dekuji, zitra uz nemusite chodit...").
3. Naklady na zamestnance (a to i na zamestnance pres agenturu) se uctuji na Aufwandskonten tridy 6 a cim vetsi tyto naklady, tim se ucetne snizuje Gewinn a tim padem je i mensi danove zatizeni firmy....
Duvodu je mnoho, neda se nesouhlasit s tim, ze idea za stejnou praci malo penez je postavena na hlava a vykoristovatelska. Zeitarbeitsfirmen by mely byt regulovany tak, ze jeji zamestnanec pobira stejny plat i stejne vyhody jako kmenovy zamestnanec. Toho se vsak v Nemecku nikdo nedocka, takze tato moderni Sklaverei bude pravdepodobne bujet a pucet do te doby, dokud dav nevyjde do ulic za ucelem defenestrace ci paleni carodejnic. Coz se v Nemecku taky asi nestane.
Rada: pokud uz nekdo nedostane jinou nabidku nez pres agenturu a bude ji chtit nebo z financnich duvodu (nebo jakychkoliv jinych duvodu) nucen prijmout, neusnout na varinech a od prvniho dne se dal pidit a poohlizet po nejake Festanstellung.
Jirike: ted s tebou tak uplne nesouhlasim: mozna v tvem poboru je prace dost, ale jsou i jine obory, kde opravdu nestaci zajit do hospody a zeptat se po praci. Nektere obory okupujou Zeitarbeitsfirmen tak dokonale, ze primou nabidku zamestnani uvidis leda tak jen periskopem z tryskace leticiho nadzvukovou rychlosti.

 

Zdravi po delsi dobe Milan
Zaznamenáno
jirike
Host
« Odpověď #7 : Únor 07, 2014, 06:27:12 am »

Ahoj Milane  Úsměv vim vim nesouhlasis podruhe na toto tema, ackoli ja nikdy netvrdil ze lze sehnat praci ve vsech oborech snadno. Naopak... A to nejen v tom mem.
Sam delam uz pro treti firmu a teprve tady sem spokojeny a myslim ze funguje jak ma.
Hledat praci pres net z ČR je tezke ve vsech oborech pres zaclonu agentur.
Jen rikam ze agentury jsou a byli ve vsech vyspelejsich statech a fungovali podobnym zpusobem.
V tech statech kde otevirali hranice jako prvni uz dnes preziva jen poslednich par dinosauru, jen ve velkych mestech a i tam uz je poslednich par lidi...
Jinak je trh sam vytlacil spolu s cim dal prisnejsimi pravidly od statu.
Delat svuj obor pres ZA firmu, nebo se malicko odklonit a pracovat v pribuznem oboru primo...
Vzdy to nejak jde si myslim...
Je to jen muj nazor Úsměv
Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #8 : Únor 07, 2014, 07:52:45 am »

Matonka ubytovanie v Mnichove ci inde v Nemecku mas=?

Ahoj, všem děkuji za odpovědi k tématu.
Ubytování v Německu nemám, dívám se na inzeráty a skoro všechny přes záclonku personálních agentur, jak tu psal JIRIKE.
 Takže jsem asi názorná ukázka tragického případu, kdy pokukuji z domova na severní Moravě po práci v zahraničí. Asi to bude mnohým k smíchu, jak jsem naivní. Vydat se na turné po celém Německu a obcházet agentury s nejistým výsledkem+náklady za nějaké ubytko-drahý špás. Takže vlastně ani nevím, kudy kam a kde začít.

Přeji hezký den.
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #9 : Únor 07, 2014, 10:40:11 am »

Vydat se na turné po celém Německu a obcházet agentury s nejistým výsledkem+náklady za nějaké ubytko-drahý špás. Takže vlastně ani nevím, kudy kam a kde začít.
Přijde na to, co chceš dělat, ale co třeba zjara přijet, obejít jako první hospody a pivní zahrádky - tam výpomoc vždy vítají a platí zhusta načerno (a o to více). To ti dá malou jistotu do začátku, od které se odrazíš a můžeš hledat dál.
I v nějaké agentuře tě - podle úrovně němčiny - nejspíš vezmou hned a skoro hned také budou mít první práci, i kdyby to mělo být uklízení (které je v D mimochodem dobře placené). A zase - můžeš hledat dál.
Hledat z dálky, kdy nemůžeš pružně reagovat, ani se přijít zaměstnavateli představit, je opravdu těžké - tak mají ti, kdo už na místě jsou, velkou výhodu. Tak to asi funguje hlavně u velmi specialozovaných profesí.

To jaro/léto a gastronomie mi přijde jako zajímavý start. A bydlení někde na studentských kolejích by nemělo být tak těžké najít.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
LukynR



Karma: -22
Příspěvků: 11


« Odpověď #10 : Únor 08, 2014, 06:41:06 pm »

Ahoj Matonko,

já jsem hledal práci taky na dálku, německy jsem neuměl skoro ani slovo a na žádný turné "naslepo" jsem se nevydával. Jediná investice byla jedna noc v hotelu ve městě, kde jsem si sjednal schůzku se zaměstnavatelem a projetý benzín. Ano není to úplně zadarmo.

Možná tvůj problém spíš leží v postupu hlednání. Nehledej podle místa, který sháníš a vůbec ne na pracovních portálech. Jak psala Diddi. Hledej prostě firmy, které jsou z tvého oboru a pak na jejich stránkách koukni po volných pozicích. Pokud tě ta firma hodně zaujme a nebude mít žádné volné místo, stejně jim pošli životopis, třeba se jim budeš líbit a ozvou se ti. Já jsem hledáním strávil tak 20 hodin času, našel asi 20 firem a všem jsem poslal životopis a motivační dopis, sjednal si schůzky a vydal se na "turné"Šok).

S Pozdravem,
Lukyn
Zaznamenáno
Matonka



Karma: -27
Příspěvků: 23


« Odpověď #11 : Únor 10, 2014, 05:04:00 pm »

Zdravím.
Děkuji za vaše další přínosné informace. Zkusím najít pár firem, které by byly okolo mého oboru a zašlu jim CV+přílohy. Zaměřím se asi na jižní Německo a uvidím. Ozve-li se někdo, vydám se na to turné,jak píšete. Zkusím i Henkel a centrálu Lidl v Neckarsulmu. Třeba tam někteří z vás už jsou  Co???
Hezký den.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #12 : Únor 10, 2014, 05:24:50 pm »

Zdravím všechny.

Jmenuji se Tomáš, přišel jsem díky organizačním změnám ve firmě v ČR o práci a snažím se něco najít v Německu. Mám VŠ přírodovědného zaměření a státnice z  NJ (B2).
Dívám se na ledasjaké internetové pracovní stránky (z ČR), ale co najdu, je přes personální agentury, a že jich je!!! Jich je snad víc než těch pracovních pozic,Kriste.  Kouknu na Eures nebo Bundesagentur für Arbeit a kromě popisu pracovní pozice odkaz--ejhle---Job[at]ctive GmbH, dále ARWA Personaldienstleistungen GmbH, pak EPOS Personaldienstleistungen GmbH a mohl bych pokračovat dále.

A když zkusím dohledat konkrétní pracovní pozici (v konkrétním městě) přes google, není šance jí dohledat, abych vychytal konkrétního zaměstnavatele, který pozici nabízí. Na co komunikovat přes agenturu, která všechno tají a kdo to je za zaměstnavatele se člověk nedopídí. Ty agentury jako třetí osoba je maraton ztraceného času a peněz ( a to v ČR je to samé).

To i vy, kteří v Německu pracujete, jste museli absolvovat toto kolečko? Nebo mám jen smůlu či co...
Je nějaký postup, jak je obejít a vyhmátnout si zaměstnavatele (firmu) konktrétně?

Díky za rady a vaše postřehy

Je to špatné a špatnější stále a všude. I Němci na agentury nadávají, protože agentury jen parazitují na zaměstnancích. A kdo říká že ne, je to tak, protože pracovník, kterého zaměstnává agentura má povětšinou nižší plat než kmenový zaměstnanec a to je špatné. Německo už dávno není co bývalo.
Zaznamenáno
zlaticko



Karma: -43
Příspěvků: 109


« Odpověď #13 : Únor 10, 2014, 05:26:33 pm »

Matonka ubytovanie v Mnichove ci inde v Nemecku mas=?

Dobrá otázka hary01, protože najít byt za rozumnou cenu v oblasti kde není tak velký problém najít práci je hodně složité, téměř nemožné
Zaznamenáno
Diddi
Host
« Odpověď #14 : Únor 10, 2014, 06:06:36 pm »

To by me ted opravdu zajimalo, proc v dobe, kdy se zde zjevila jedna podle mne chora osoba, dostal Matonka behem necele hodiny 8 minusu? Co te chore osobe na jeho dotazu tak vadi? Ze sem chodi zobat specialne ke mne, Jirkovi nebo Kleenovi....., na to jsme si jiz zvykli,ale tohle je, Doroto(Lalilalo, Zlaticko, Stribrna, Becko....)opravdu ubohe.
Zaznamenáno
Stran: [1] 2 3   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |