Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Dolů
 
Autor Téma: Pozor na praktiky personálních agentur v Německu  (Přečteno 982606 krát)
milda34
Host
« Odpověď #135 : Květen 24, 2014, 10:02:59 pm »

neni to tak ze lidi se prijdou pracovat maji moznost zde pracovat a stezuji si na system? neni to tak


Otazka: co si myslis Milane, ze z tebe dela Nemce? Pocet let stravenych tady? Nemecke papiry nebo dobra nemcina? Nebo co tedy?
 
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #136 : Květen 24, 2014, 10:11:03 pm »

chodte uz vsetci chrapat...dobru noc
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #137 : Květen 24, 2014, 10:34:51 pm »

dobra nemcina,doba kterou jsem zde ztravyl,muj spusob zivota,muj zivot ja jsem si zde vybudoval existenci
a ted ziji 10 let v Amsterdamu presto ze jsem dost casto v Berline .Vym ze Amsterdam je  moje mesto kde chcy umrit/Ja muzu rici ja jsem natom financne tak dobre ze muzu zit  skoro nacelym svete?newYork/nee tam nemam sanci byt koupit/Ja jsem si mohrl dovolit v 55 skoncit pracovat.Ja pracuji u me byvale  spolecnosti obcas jenom proto ze mam  firemni kartu /nase spolecnost vlastni skoro 300 Hotelu na celym svete a ja zaplatim na celym svete /krome NewYork & Paris/vsude 42,-za dvojluzak se snidani + vsude dostavam na vsechny sluzby 10%takze bych byl blby to zahodit.Ja jsem rad v Berline/Zapadmin Berline/
ale po urcite dobe meto tahne spatky do Amsterdamu moji pratele zde ziji muj cely se toci okolo Amsterdamu proto jsem zde stastny.V Berline jsem taky stastny sejdu se skamarady ale po 10 letech jeto jyny nez kdyz tam budu trvale zit.Me nic netahne do Cech po skoro 30 letech sorry.Rodice umrely nic tam nemam.Kazdy musi sam vedet co chce jestly chce vzit cizi obcanstvy nebo nee ted je jina doba.To nebylo  kdyz ja odesel.A ze jsem odevzdal cesky obcanstvy tja naco musim  byt dvoje obcanstvy.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #138 : Květen 24, 2014, 11:08:53 pm »

dobra nemcina,doba kterou jsem zde ztravyl,muj spusob zivota,muj zivot ja jsem si zde vybudoval existenci
a ted ziji 10 let v Amsterdamu presto ze jsem dost casto v Berline .Vym ze Amsterdam je  moje mesto kde chcy umrit/Ja muzu rici ja jsem natom financne tak dobre ze muzu zit  skoro nacelym svete?newYork/nee tam nemam sanci byt koupit/Ja jsem si mohrl dovolit v 55 skoncit pracovat.Ja pracuji u me byvale  spolecnosti obcas jenom proto ze mam  firemni kartu /nase spolecnost vlastni skoro 300 Hotelu na celym svete a ja zaplatim na celym svete /krome NewYork & Paris/vsude 42,-za dvojluzak se snidani + vsude dostavam na vsechny sluzby 10%takze bych byl blby to zahodit.Ja jsem rad v Berline/Zapadmin Berline/
ale po urcite dobe meto tahne spatky do Amsterdamu moji pratele zde ziji muj cely se toci okolo Amsterdamu proto jsem zde stastny.V Berline jsem taky stastny sejdu se skamarady ale po 10 letech jeto jyny nez kdyz tam budu trvale zit.Me nic netahne do Cech po skoro 30 letech sorry.Rodice umrely nic tam nemam.Kazdy musi sam vedet co chce jestly chce vzit cizi obcanstvy nebo nee ted je jina doba.To nebylo  kdyz ja odesel.A ze jsem odevzdal cesky obcanstvy tja naco musim  byt dvoje obcanstvy.

To, ze te skoro po 30 letech netahne nic do Cech, kde ses narodil, je jina otazka.
Ale: nejsi jedinej, kdo je tady 30 let i vic, vubec nejsi jedinej, kdo ma dobrou nemcinu a a uz vubec nejsi jedinej, kdo si zde vybudoval existenci a nejsi ani jedinej, kdo ma nemecke doklady. Ale jsi jedinej, kdo tady gramaticky velmi spatnou cestinou vykrikuje NAS ZAPAD, NAS SYSTEM atd... Neni to tvuj zapad ani tvuj system, je to system, ve kterem zijes a do ktereho vplacis - tak jako vsichni ostatni, kteri zde pracuji.  
FYI: i v mem okruhu znamych se pohybuje par lidi, kteri byli v Cechach za nepritomnosti odsouzeni a nemohli prijet na pohreb clena rodiny. A nikdo z nich si Nemecko "neprivlastnil" jako ty... a nikdo z nich nema tak prachbidnou cestinu. Ona tedy ta spatna cestina asi otazkou tvych skoro 30 let stravenych mimo CR nebude.   
Asi by bylo pro tebe nejlepsi, kdybys konecne po skoro 30 letech zapomnel na krivdy i krivdicky, ktere ti tehdejsi Ceskoslovensko ustedrilo - nebyl jsi jediny. Vyresil jsi to odchodem a mel bys na to konecne zapomenout a nevracet se takhle negativne k minulosti. A tak jako jsi tenkrat odesel ty, muze odejit ze sve vlasti kdokoliv - kazdy pro to mel a ma nejaky duvod. Jak rika Hary: Nemecky pas z tebe Nemce neudela... ale to, jak vsem ostatnim tady davas najevo, ze ty jsi Nemec a ostatni jen "pristehovalci" odnekud, kteri chteji VAS (nebo snad dokonce tvuj) system vyrabovat, je hodne manaskoveho divadla pro deti predskolniho veku. 

Zdravi taky Milan    
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #139 : Květen 25, 2014, 12:29:18 am »

to je blbost co ty pises
me vadi jak si le stezuji natento system a nejsou ochotni se treba ucit nemecky a jiny veci
ja nikomu nerikam ze je pristehovalec
jenom sy  musis uvedomyt proc vas vetcina  lidi  se pokusit ojebat,
hlavne ze uvas doma jeto lepsi.
proc tady zustavas kdyz jeto tak spatny
ano ja jsem kapytalista ja to priznam
kdyz prestavuji  byt tak si vezmu polskou firmu nebo ceskou  proc?protoze je levnejsi kvalita je skoro stejna ,proc je levnejsi?
ano protoze lidi  vydelavaji min ano to my nezajima jestly ty lidi videlavaji min nebo to samy co nemecky delnik.
kdyz ta ceska firma to nechce delat no problem vezmusi bulharskou firmu ta je jeste levnejsi ja vym ty bulhari jsou ochotni pracovat za 5 ,- za hodinu
bydli na ubytovne 5 na pokoji v hroznym stavu takovy je zivot.Ja nejsem socialka
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #140 : Květen 25, 2014, 06:29:44 am »

Milan omyl..uz je davno prec doba,ze ti slovaci a ine narodnosti v nemecku budu robit za par euro na hod..ozno zaciatocnici..dnes je podstatne viac slovakov co su vo svete...a pracovali v rakusku nemecku svajciarsku..poznaju cenu...a stym sa vela nemeckym ci inych zamestnavatelov nemoze zmierit,ze ich nemoze odrbat..ludia co vedia reci maju skusenosti sa nedaju odrbat uz dnes iste nie...Milan never vsetkemu,ze cudzinci tu ziju ako bezdomovci...co poznam slovakov kazdy ma v prenajme byt v Mnichove a zije na urovni..ked je niekto slobodny byva po vecine v 1izbaku..toto co pises,ze byvaju 10 v jednej izbe..mozno to je,ale iste je to male percento.
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #141 : Květen 25, 2014, 10:09:35 am »

to je blbost co ty pises
me vadi jak si le stezuji natento system a nejsou ochotni se treba ucit nemecky a jiny veci
ja nikomu nerikam ze je pristehovalec
jenom sy  musis uvedomyt proc vas vetcina  lidi  se pokusit ojebat,
hlavne ze uvas doma jeto lepsi.
proc tady zustavas kdyz jeto tak spatny
ano ja jsem kapytalista ja to priznam
kdyz prestavuji  byt tak si vezmu polskou firmu nebo ceskou  proc?protoze je levnejsi kvalita je skoro stejna ,proc je levnejsi?
ano protoze lidi  vydelavaji min ano to my nezajima jestly ty lidi videlavaji min nebo to samy co nemecky delnik.
kdyz ta ceska firma to nechce delat no problem vezmusi bulharskou firmu ta je jeste levnejsi ja vym ty bulhari jsou ochotni pracovat za 5 ,- za hodinu
bydli na ubytovne 5 na pokoji v hroznym stavu takovy je zivot.Ja nejsem socialka


Milane, zaujalo me tohle: "hlavne, ze u vas doma je to lepsi" a "proc tady zustavas, kdyz je to tak spatny"...
1. nikdy jsem ani netvrdil, ze je to tady v Nemecku spatny, nehazej vsechny do jednoho pytle...
2. ty vis, kde jsem doma? No to by me zajimalo podle ktereho kriteria jsi to zjisitil, ze me posilas domu, kde je to lepsi.. Muzes mi to vysvetlilt?  
« Poslední změna: Květen 25, 2014, 10:11:25 am od milda34 » Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #142 : Květen 25, 2014, 10:17:11 am »

to je blbost co ty pises
me vadi jak si le stezuji natento system a nejsou ochotni se treba ucit nemecky a jiny veci
ja nikomu nerikam ze je pristehovalec
jenom sy  musis uvedomyt proc vas vetcina  lidi  se pokusit ojebat,
hlavne ze uvas doma jeto lepsi.
proc tady zustavas kdyz jeto tak spatny
ano ja jsem kapytalista ja to priznam
kdyz prestavuji  byt tak si vezmu polskou firmu nebo ceskou  proc?protoze je levnejsi kvalita je skoro stejna ,proc je levnejsi?
ano protoze lidi  vydelavaji min ano to my nezajima jestly ty lidi videlavaji min nebo to samy co nemecky delnik.
kdyz ta ceska firma to nechce delat no problem vezmusi bulharskou firmu ta je jeste levnejsi ja vym ty bulhari jsou ochotni pracovat za 5 ,- za hodinu
bydli na ubytovne 5 na pokoji v hroznym stavu takovy je zivot.Ja nejsem socialka




Milane, zaujalo me tohle: "hlavne, ze u vas doma je to lepsi" a "proc tady zustavas, kdyz je to tak spatny"...
1. nikdy jsem ani netvrdil, ze je to tady v Nemecku spatny, nehazej vsechny do jednoho pytle...
2. ty vis, kde jsem doma? No to by me zajimalo podle ktereho kriteria jsi to zjisitil, ze me posilas domu, kde je to lepsi. Muzes mi to vysvetlilt a hlavne muzes mi sdelit, kde jsem podle tebe doma?
« Poslední změna: Květen 25, 2014, 10:18:29 am od milda34 » Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #143 : Květen 25, 2014, 11:24:55 am »

to mas pravdu vsuchni nenarikaji ,do,a je prome tam kde jsem spokojeny ,kde jsem stasty,samozrejme potom musis rozlusovat co ty potrebujes ktomu aby jsi byl stastny spokojeny.Kdyz nebeudu stastny a spokojeny tak se pokusim se to zmenit.Kdyz nejsem spokojeny se svou praci co udelam  duduse snasit sehnat lepsi praci jaky jsou predpoklady abych sehnal lepsi praci zlepsit jazyk zlepsit moji kvalifikaci.
Kdyz ja  se stehuji do Anglie,USA nebo italie musim se naucit ten jejich jazyk.Jinak nema sanci tam vtom state prezit.Ale zde nee proc bych se ucil nemecky jato nepotrebuji.Ne zde pracovat za hroznych podmynek a stezovat si na ten system.Ten system stim nema nic spolecnyho.Proc ti lidi zamestnavaji zde cechy a jiny lidi z vychodu.Protoze jsou levnejsi.Kdyz jeden odejde stojy 5 jinych a ceka natu praci  a jsou ochotni pracovat za min penez
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #144 : Květen 25, 2014, 11:45:54 am »

to mas pravdu vsuchni nenarikaji ,do,a je prome tam kde jsem spokojeny ,kde jsem stasty,samozrejme potom musis rozlusovat co ty potrebujes ktomu aby jsi byl stastny spokojeny.Kdyz nebeudu stastny a spokojeny tak se pokusim se to zmenit.Kdyz nejsem spokojeny se svou praci co udelam  duduse snasit sehnat lepsi praci jaky jsou predpoklady abych sehnal lepsi praci zlepsit jazyk zlepsit moji kvalifikaci.
Kdyz ja  se stehuji do Anglie,USA nebo italie musim se naucit ten jejich jazyk.Jinak nema sanci tam vtom state prezit.Ale zde nee proc bych se ucil nemecky jato nepotrebuji.Ne zde pracovat za hroznych podmynek a stezovat si na ten system.Ten system stim nema nic spolecnyho.Proc ti lidi zamestnavaji zde cechy a jiny lidi z vychodu.Protoze jsou levnejsi.Kdyz jeden odejde stojy 5 jinych a ceka natu praci  a jsou ochotni pracovat za min penez

Vidim to stejne: lidi, kteri chteji zit v Nemecku, by se meli naucit jazyk a snazit se tady pracovne i socialne zaradit. Ale ty bys nemel tady vsechny takhle vseobecne zaskatulkovavat, mel bys byt konkretnejsi. Proc myslis, ze tady vetsina lidi zustava? Protoze jsou tady spokojenejsi. A pokud ne, urcite to budou za cas resit (to je pud sebezachovy). Takze urcite ne vsichni, co jsou tady na foru, zneuzivaju "VAS" system a nechteji se ucit nemecky. To je to, co me na tom vadi. Neni to "VAS" system, je to system vsech, kteri do nej prispivaji, a ty urcie nejsi jediny, kdo plati dane. Takze se trosku v tomhle vyrazivu zkrot, ono to pusobi tak, ze jedine ty nezneuzivas system, ale vsichni ostatni ano. A ze jenom ty jsi tady spokojenej, ale ostatni ne. A uvedom si, ze mira spokojenosti je individualni, s cim jsi spokojeny ty, nemusi byt spokojeny druhy. A jsem si jistej, ze kazdy dobre vi, proc tady zustava a kazdy se dokaze svobodne rozhodnout, jestli tady setrva nebo jestli se vrati treba domu, nebo pujde zkusit stesti nekam jinam.
   

Zdravi Milan 
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #145 : Květen 25, 2014, 12:26:31 pm »

presne tak
vys nevym kolik lidi zna ty problemy s turkama.V 70 letech kdyz  prijizdely ty turci do nemecka kazdy chte zde jenom paar roku zustat  vydelat penize usetrit a potom se vratit do turecka.10% to zvladlo a vratily se do turecka 15% dokazaly postavyt dum v turecku atd ale proc protoze  vynena DM/EU na jejich menu je dobra
75 % jsou nuceni nebo zustavaji v nemecku oni to nedokazali.Nemuzu nadavat statu nebo systemu za moje problemy ze ja nedostanu poradnou praci protoze neumymse  poradne.Vyhoda unas je ze vsechny urady /urednicy maji povinost mluvit anglicky bohuzel to je jenom zde v Holansku a kazdy oficialni dopis od urad je v Holanstine a v Anglictine kde taky doje napsano evt mluvyte Holansky nebo anglicky jinak sy musite nekoho sebou vzyt kdo vam to zde prelozi.Tento zpusob neni nikde Italie,Francie,.V nemecku dostanes dopis /Amstdeutsch/kterou ani nemci nerozumy a musi sito dvakrat precist abyti to mohly evt vysvetlit.Kdyz umyrala moje sestra tak jsme mely hodne jednani v Praze s Ministervo Zdravotnitstvy myslis ze tam nekdo umy plynule anglicky.Nee taky ne nakonec jsem sehnal prekladatelku a by jsme mohly komunikovat ja umym dobre anglicky ale potreboval jsem nekoho neutralniho.Jdi zde v Nemecku na urad a zacni jenom anglicky.Jdi do obchodu a ukaz my jednu prodavacku ktera umy jenom anglicky nikdo do ji nezamestna musis umet nemecky.
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #146 : Květen 25, 2014, 12:31:03 pm »

Milan Ty si predsa nemec...aspon na papieri...tvrdis,ze niesi cech..preco vlastne chodis na toto forum?Preco nechodis diskutovat na nemecke fora radsej,ked tvrdis,ze si nemec?
Zaznamenáno
MilanAmsterdam
Host
« Odpověď #147 : Květen 25, 2014, 12:34:54 pm »

jinou odpoved nemas?
Zaznamenáno
milda34
Host
« Odpověď #148 : Květen 25, 2014, 12:36:47 pm »

Milan Ty si predsa nemec...aspon na papieri...tvrdis,ze niesi cech..preco vlastne chodis na toto forum?Preco nechodis diskutovat na nemecke fora radsej,ked tvrdis,ze si nemec?

A kdy jsem tvrdil, ze nejsem Cech??  Nikdy, naopak se hrde k tomu hlasim. Jedine, co jsem kdy rekl bylo, ze mam i nemecke papiry... S cim mas problem?  
Zaznamenáno
hary01



Karma: -121
Příspěvků: 2857


« Odpověď #149 : Květen 25, 2014, 12:38:31 pm »

Milda to nebolo Tebe to bolo pre Milana z Amsterdamu-nemca.
Zaznamenáno
Stran: 1 ... 5 6 7 8 9 [10] 11 12   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |