Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Beschäftigungsverbot=prace neschopna  (Přečteno 25225 krát)
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« : Září 17, 2015, 11:09:38 am »

Dobry den,ma stimto nekdo nejake zkusenosti?Zamestnavatel mi to nabidl ohledne tehotenstvi po celou dobu do porodu a po porodu co budu doma..Bude mi to vyplaceno z me pojistovny v Nemecku.Jak to bude v Cechach,kdyz mam zde trvale bydliste.Mam se hlasit o materskou a rict jim,ze pobiram jeste neco z Nemecka nebo jak mam postupovat?....
« Poslední změna: Září 17, 2015, 11:19:44 am od Hanka85 » Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 17, 2015, 11:25:15 am »

Pokud se přestěhuješ do Čech (kde máš zrovna teď trvalé bydliště není nijak zvlášť směrodatné), nedostaneš tu mateřskou samozřejmě dvojmo, ale buď se jedné budeš muset vzdát, nebo ti v ČR doplatí rozdíl mezi německou mateřskou a tím, co bys byla dostala v ČR. Jaký ale máš nárok na mateřskou v ČR, když jsi tam nepracovala a nejspíš ani nebyla zdravotně pojištěná, to si netroufám odhadovat.
Ohledně toho "Beschäftigungsverbot" si zjisti, jak to vyjde finančně, protože nějakou motivaci zaměstnavatel určitě má. Možná bys tím jakoby odešla na nemocenskou a dostávala bys tedy namísto plného platu jen nemocenskou---kolik to může být, 70%? Dej si pozor, lidumilné důvody zaměstnavatelé většinou nemívají.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Hanka85



Karma: -1
Příspěvků: 26


« Odpověď #2 : Září 17, 2015, 11:34:45 am »

Materskou v Nemecku dostavat nebudu nevyplati se mi to,zamestnavatel mi rekl, ze budu dostavat 100% platu coz je 1400 hrubeho asi.Jsem jako pendler jezdim kazdy den domu a do prace,jelikoz jsem u hranic.V Nemecku mi vse toto zaridi zamestnavatel.A rekl mi at mu donesu tento doklad ze jsem prace neschopna a to mi bude platit po celou dobz co budu doma s ditetem.A ted nevim jak se zaridit v Cechach OHledne materske,pokud mi teda bude uznana.Jelikoz v cechach jsem pracovala asi necely dva roky.
Jeste chci dodat,ze zamestnavatel rekl,ze ja budu dostavat penize od pojistovny a oni na me taky 100 % budou dostavat aby mohly vyplatit tu,co bude misto me po dobu,co budu doma.Takze se to zamestnavateli vyplati....
« Poslední změna: Září 17, 2015, 11:37:05 am od Hanka85 » Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |