Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bodový systém  (Přečteno 29636 krát)
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« : Září 17, 2015, 01:20:18 pm »

Zaměstnavatel mě požádal o výpis z karty řidiče aby zjistil jestli v D nemám nějaké dopravní prohřešky. Centrála kde se žádá je ve Flenzburku, ale slyšel jsem, že když nemám německý řidičák, tak že mi to nevydají. Máte s tím někdo zkušenost?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #1 : Září 17, 2015, 01:36:26 pm »

To je zajímavá otázka, protože tady celkem jasně píší, že registr obsahuje v Německu vydané řidičáky:
http://www.kba.de/DE/ZentraleRegister/ZFER/Auskunft/zfer_auskunft_node.html

A tady zase, což zní i logicky, že body lze "sbírat" s jakýmkoliv řidičákem, nebo i bez:
http://www.eu-fuehrerschein-forum.de/allgemein-zum-auslaendischen-eu-fuehrerschein/allgemein-eu-fuehrerschein/8661-strafpunkte-im-flensburg/

A pokud se sbírají, musí být uloženy a někdo by je měl umět zjistit.
Zkus ten formulář prostě vyplnit a dej vědět, jaks dopadl...

Žádosti/formuláře se zdají být na obou těchto adresách:
http://www.kba.de/DE/ZentraleRegister/ZFER/Auskunft/zfer_auskunft_node.html
www.kba.de/DE/ZentraleRegister/FAER/Auskunft/faer_auskunft_node.html
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
honza3333



Karma: -24
Příspěvků: 676


« Odpověď #2 : Září 17, 2015, 02:09:13 pm »

kamarád mi právě říkal, že má německý řidičák a žádal v čr výpis a řekli mu, že s německým řidičákem mu ho nevydají. Až bude zase vlastnit český, tak potom... tak mě zajímalo jestli je to tak i v D. Zaměstnavatel to po mě požaduje a já si kvůli tomu nebudu měnit řidičák.
Zaznamenáno
fiaton



Karma: -2
Příspěvků: 46


« Odpověď #3 : Prosinec 12, 2015, 10:22:47 pm »

sice od dotazu je to už nějaký měsíc,ale odpovím co vím,
ve Flensburgu evidovali prohrešky řidičů včetně cizích(cizí řidičáky) již v době,
kdy nebyl bodový systém a ČR bylo přistupující zemí k EU.
Pokud si něco provedl tak se to týkalo jen území Německa(nesměli tě tam chytnout)
Dnes už zasílají pokuty i do Čech,to dřív nedělali(bylo to zbytečné).
Divím se,že tvůj něm.zaměstnavatel si to nezjístí sám.
Mě než vzali ihned věděli,že v německu nemám žádný vroubek,trvalo jim to pár minut.
jinak ať je v čechách 12bodů,tak v německu jich je jen 8.
Když dostaneš bod tak je to ve Flensburgu evidovaný,kdyby jsi byl vybodovaný,
řidičák ti nevezmou(není jejich),ale v německu nesmiš jezdit,v čechách jako by si nic neprovedl.
A buď si jistý,že si dají tu práci jít k zaměstnavateli  a zkontrolovat zda nejezdíš v německu.
Jeden kolega dostal měsiční zákaz a už tam byly.Domluvil si s nima kdy nebude měsíc jezdit,samo,že to vzal na prosinec.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |