Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bafoeg  (Přečteno 49164 krát)
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« : Leden 30, 2009, 05:37:47 pm »

Ahojky, dostala jsem prave jednu zusage od skoly pro krankenpflege, a ted jsem cetla, ze Nemecko sponzuruje me ausbildung pres BAFOEG mate s tim nekdo nejake zkusenosti? jak mam postupovat? pracovni povoleni mam, v nemecku ziji sama.
« Poslední změna: Leden 30, 2009, 05:47:54 pm od David » Zaznamenáno

Makis
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #1 : Leden 30, 2009, 05:49:43 pm »

Ahoj,
já jsem to už párkrát vyplňoval. Můžeš se ozvat pokud něčemu nebudeš rozumět.
Zaznamenáno
Kara



Karma: 0
Příspěvků: 27



« Odpověď #2 : Únor 01, 2009, 08:39:15 pm »

Ako viem pred par rokmi mohlo sa poziadat o Bafög len ak si tvoji rodicia robili v Nem. uricity cas. Nemyslim ze by to zmenili, ved by skrachoval stat keby mali vsetkym vychodoeuropanom plati Bafög. Alebo sa mylim??? Co???
Zaznamenáno
marklar



Karma: 0
Příspěvků: 50

No proste Makis...


« Odpověď #3 : Únor 08, 2009, 09:44:48 am »

Diky davco, kam si mam pro ten formular zajit?
Zaznamenáno

Makis
David
Zakladatel

*

Karma: 45
Příspěvků: 2556


:)


WWW
« Odpověď #4 : Únor 08, 2009, 01:20:42 pm »

Osobně na Studentenwerk, zde se taky vyplněné formuláře odevzdávají.
popř. tady http://www.das-neue-bafoeg.de

Potřebuješ taky od rodičů vyplněné daňové přiznání
Formuláře najdeš vlevo v článku "Návod na vrácení daní"
EU Tschechisch PC
EU Slowakisch PC
EU Tschechisch VZOR
« Poslední změna: Únor 08, 2009, 04:26:36 pm od David » Zaznamenáno
thisisme



Karma: 0
Příspěvků: 2


« Odpověď #5 : Únor 11, 2009, 08:33:30 pm »

Ahoj vsichni, to jsem zvedav jestli nekdo najde cas a chut mi trochu poradit... Je mi ted cerstve 18, jsem na gymnaziu a za 3 mesice maturuju. Chtel bych jit studovat do Berlina na TU. Hlavni problem jsou pro me urcite finance. Bylo by pro me mozne tam studovat jenom pokud bych dostal Bafög. Co myslite, muzu se spolehnout na to, ze bych ho dostal, kdyz budu samostatne bydlici, Cech, a moji rodice maji spise podprumerne prijmy? A v jake vysi by mi to tak mohli dat? Koukal jsem ze ted je max. vyse €643 mesicne/mesic. Ten vypocet jsem moc nepochopil, takze vazne netusim jestli bych se k te nejvyssi sazbe mohl priblizit.
Diky moc za jakoukoli dobrou radu, mam sice samozrejme v planu brzo se do Berlina vypravit abych se tam poradil, ale radsi bych by informovany predem  Mrknutí
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #6 : Únor 11, 2009, 09:28:07 pm »

Podle toho, co píšeš, si spíš můžeš být jist, že Bafög nedostaneš. Neuvádíš, že bys měl německé rodiče či manželku, že bys určitou dobu na území SRN vůbec žil, natož pracoval... Netuším, kde takové iluze vůbec vznikají. Možná jsem už sama předpotopní. Na stránkách daad.cz nebo daad.de se raději mrkni po odpovídajících stipendiích (ačkoliv termíny pro podání žádosti byly tak v listopadu)
Jinak k Bafög třeba tady: http://www.bafoeg-rechner.de/FAQ/bafoeg-fuer-auslaenderinnen.php

Zaznamenáno
Pavla DUS



Karma: 1
Příspěvků: 11


« Odpověď #7 : Únor 13, 2009, 11:40:16 pm »

Ahoj, ja jsem se o Bafögu informovala dostatecne-bohuzel se me to netykalo, takze jsem si celou skolu a zivot financovala sama.
A sice, ty musis mit minimalne 5 let odpracovanych v Nemecku a radne platit dane, pokud ne ty, tak alespon tvi rodice! Je to pochopitelne.. ty jsi musel tomu statu neco zaplatit, abys ted od neho mohl neco dostat  Mrknutí
Jinak narok na Bafög nemas.. ale nemyslim si, ze bys tu skolu nemohl zvladnout... je to vysoka. Ja jsem musela pri stredni skole kazdy den pracovat a mimo to sedet 7h ve skole kazdy den... pri vysoke se da pracovat vice nez pri stredni skole.
Mam spoustu kamaradek  - Cesek, ktere pri praci delaly vysokou v Nemecku a zvadly to v pohode!
Tak hodne stesti!
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |