Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Bydlení - hypotéka  (Přečteno 53243 krát)
martin.dresden



Karma: 0
Příspěvků: 14


« : Červen 08, 2009, 08:52:48 am »

Zdravim,
     máte někdo zkušenosti s financováním bydlení - bytu? (hypotéka?)  ... řešil jste to někdo?
Zaznamenáno
Akter



Karma: 8
Příspěvků: 111



« Odpověď #1 : Červen 08, 2009, 10:21:49 pm »

Na to odporucam odbornu literaturu. Odpoved resp. tipy sa nedaju tuna zhrnut do 3 riadkov.
Taktiez co sa tyka samotnej kupy, o tom su popisane cele knihy.
Zajdi si do kniznice alebo hladaj na webe.
Zaznamenáno
martin.dresden



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #2 : Červen 08, 2009, 11:06:48 pm »

.. to souhlasím, že se nedá tahle investice obsáhnout do několika řádků. Zajimám se o Drážďany nevím jak je to v jiných městech, ale co jsem tu prohlížel tak lidé chodí hodně do podnájmů na prodej je i nepoměrně méně bytů pak už spíš domy. Je tu cca pět podniků, které pronajímají ve velkém -  zrekonstruované panelové domy nabídka je velmi široká. Jde mě o to aspoň pochopit proč chodí němci do podnájmu? V čechách jsem začínal v garzonce kde pak cena stoupla a platil jsem si na své a není to problém prodat. Tady když se vezme podnájem tak ten byt je jak holobyt a člověk si to musí vybavit takže ho nutí aby tam zůstal fakticky i déle s tím, že v podnájmu vlastně nikdy člověk nemá kontrolu nad tím jak ten podnájem zůstane do budoucna vysokej?
Zaráží mě cena za jakou se dá byt koupit. Našel jsem byt 1100 euro za metr s podzemní garáží, výtahem a sklepem. Když se na to kouknu tak v čechách za tuto cenu nepořídíte bydlení ani v okresním městě o krajském ani nemluvě. Když vezmu v potaz platovou rovinu tak tomu už pak nerozumím vůbec -) ... jedině že Drážďany jsou prostě plny bytů a nabídka je mnohem silnější než poptávka-)) ..  i když podle mě vlastní je vlastní
« Poslední změna: Červen 08, 2009, 11:14:19 pm od martin.dresden » Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #3 : Červen 09, 2009, 12:28:42 pm »

No tak Drazdany jsou ve vychodnim nemecku, takze ceny jsou jine nez na zapade, protoze na vychode najit poradnou praci je problem. Jinak ale je fakt, ze bydleni v Mnichove a Praze stoji vicemene stejne, pri mnohem vetsi kvalitne zivota i vlastni nemovitosti v Mnichove.
Zaznamenáno
martin.dresden



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #4 : Červen 09, 2009, 03:04:39 pm »

a jak si mám vysvětlit to, že chodí němci spíš do podnájmu? ... Tady kdo může tak chce hned vše vlastnit-)  ... Je to tak, že se jde nejdřív spíš do podnájmu do bytu a pak když na to mají tak už si nechají stavět dům?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Červen 09, 2009, 05:27:35 pm »

Podnajem? Ty myslis "najem", ze? Podnajem je u mne "podnajem u nekoho, kdo tam sam uz v najmu je". Tedy pani Weber ma pronajaty byt, ktery mi dale pronajme. Pak jsem v podnajmu.
Pokud mam smlouvu ja prio s majitelem, neni to podnajem, ale najem.

Ad vlastneni a nevlastneni - byt v Mnichove, kolem 60-70qm, muze lezet od 200k EUR vyse. Take muze stat pul milionu, podle polohy. To je hypoteka na 30 let s velmi citelnou mesicni splatkou. Tzn. tricetilety clovek si bude az do duchodu utrhovat od ust, platit spravu nemovitosti, opravy, dan...
To vse proto, aby dva roky pred nastupem Alzheimera mohl rici "mam vlastni byt".

Ma to cenu?

Sam jsem to resil a vychazi, ze pokud clovek nemuze 100.000 ci vice zaplatit rovnou a snizit tak hypoteku, nema to prilis velkou cenu. Navic nevim, jestli za 10 let budu stale chtit zit v Muc nebo ne...je to takto proste volnejsi.

A myslim, ze podobne je to i u vsech tech Nemcu, kdo bydli v najmu. Clovek si volne prostredky uzije hned, nedrti ho dluhy...a az bude stary, prestehuje se do mensiho, nebo stejne skonci v ustavu ci pujde v 60ti hryzat korinky.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
martin.dresden



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #6 : Červen 09, 2009, 09:30:49 pm »

... jj máš pravdu v rozdílu mezi nájmem a podnájmem - napsal jsem to špatně

Mám trochu zmatek v měnách a částkách, které píšeš ... 200k EUR znamená co?    půl milionu (myšleno euro?)   ... pokud nemůže 100.000 cz nebo eur?
« Poslední změna: Červen 09, 2009, 09:32:33 pm od martin.dresden » Zaznamenáno
ingtom



Karma: 0
Příspěvků: 8


« Odpověď #7 : Červen 09, 2009, 09:54:54 pm »

 Škleb Jsi v Německu, tak vše se asi točí v € Kroutím očima. Názor Kleeny je holt jeden z mnoha, to si každý musí říct sám pro sebe, co pro něj cenu má a co ne. Já chci taky kupovat byt a ohledně hypoték a kreditů jsem se již informoval. V bance mi řekli, že pokud chci nějaké solidní úroky, tak mám počítat s tím, že jako Anzahlung mi doporučují asi tak 50% z celkové částky, což si myslím, že pro normálně pracujícího člověka to znamená šetřit asi tak do toho důchodu. Nicméně známá mi potvrdilaže ti dostali bez problémů kredit i bez hotovosti, takže to každopádně možné je. Taky mi bylo řečeno(přímo bankou), že si mám napřed najít byt a teprve pak se začít zajímat, kdo a kolik mi půjčí. Spousta bytů má totíž vlastní financování přes nějaká bytová družstva či co a ti ti to financování značně usnadní.
Zaznamenáno
martin.dresden



Karma: 0
Příspěvků: 14


« Odpověď #8 : Červen 09, 2009, 10:23:45 pm »

.. ptal jsem se proto, že v Drážďanech pořidím byt u centra od 55 000 euro (56m2 s balkonem, parkovací stání, výtah, sklep) .... takže s nějakejma 100 000 euro se pohybuju na rozměrově slušnejch bytech a za 500 000 euro jsem tu snad ani byt v nabídce neviděl.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |