Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Který formulář vyplnit pro vrácení daní v r. 2010 u CZ?  (Přečteno 27660 krát)
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« : Únor 23, 2010, 12:29:08 pm »

Ahoj přátelé,

jsem studentka, a pracuji v Mnichově vždy jen 3 měsíce o prázdninách. Každým rokem si vracím daně, avšak teď mě zaskočil jeden formulář.
Vždy vyplňuji na českém finančním úřadě Bescheinigung EU/ER a narazila jsem na stránky Finanzamt.de tyto: http://www.finanzamt.bayern.de/Informationen/Formulare/Auslandssachverhalte/Grenzpendler/lohnsteuer.php#ubantrag10 a je tam něco s Neomezeným odvodem daní.

Tak který formulář mám vyplnit na tom českém finančáku. S pánem na úřadě jsme se domluvili, že každý zjistíme své informace. On zatím o ničem novém nevěděl. Tak věřím, že někdo mi tady poradí.

Prosím teda o pomoc, ten kdo tomu rozumí. Děkuji moc. Liduš.
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #1 : Únor 23, 2010, 01:47:15 pm »

Ten formular, co jsi na nej dala link slouzi k predbezne zmene Danove tridy. Tzn. pokud predpokladas, ze napriklad v roce 2010 splnis podminky pro danovou tridu 3, tak jeste v roce 2009 pozadas timto formularem o zmenu danove tridy na 3ku a tvoje prijmy v roce 2010 budou daneny 3kou misto treba 1ky. Pak kdyz v roce 2011 podavas danove priznani za rok 2010, tak Financni urad overi, jestli ti byla pridelena danova trida 3 opravnene.

Existuje jeste jiny formular EU/EWR, ktery slouzi prave k ucelu danoveho priznani a najit ho by nemel byt problem.
Zaznamenáno
Ludmila



Karma: 2
Příspěvků: 16


« Odpověď #2 : Únor 23, 2010, 09:18:17 pm »

Ahoj Petře,

děkuji, že jsi mi napsal. Takže si v pohodě vyplním tento formulář na českém finančáku co vyplňuji každým rokem: http://www.krajane.cz/mkportal/modules/wiki/images/6/6a/EUTschechischPC.pdf

a ještě vyplním jako vždy Steuererklarung a Anlage N, a mělo by mi to zase přijít. Nebo jsou tam nějaké změny? Tady v tom odkazu na "Návod na vrácení daní" je psáno: Pozor nové formuláře pro rok 2010 - tak nevím, nechci mít něco špatně. Jen mi napiš prosím, že stačí
vyplnit to co vždycky a budu ráda. Myslíš, že jsou nějaké nové změny o kterých bych měla vědět ??

Děkuji za odpověď. Je milé, když písneš. papa Lidka. Díjky za rady.
Zaznamenáno
petr.k



Karma: -1
Příspěvků: 105


« Odpověď #3 : Únor 23, 2010, 10:14:25 pm »

Nejsem danovy poradce, ale podle mne pro normalni danove priznani staci ten druhy formukar. Ja jsem ten prvni typ formulare pouzival posledni 3 roky na zmenu danove tridy a ten druhy typ pri danovem priznani. Ten prvni typ formulare neni novy, jen je tam misto roku 200x rok 201x, proto je ten formular novy.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |