Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Zrušenie životnej poistky na Slovensku  (Přečteno 28057 krát)
martina707
Host
« : Březen 18, 2012, 04:59:49 pm »

Dobrý deň,

ma niekto skúsenosť zo zrušením životnej poistky na Slovensku? Pred 2,5 rokom som predpokladala, že sa raz vrátim na Slovensko a tak som uzatvorila životné poistenie, ktoré pozostáva z poistenia + investičného sporenia.

Môj život sa vyvinul iným smerom, ako som predpokladala, v Nemecku ostávam a návrat na Slovensko neplánujem. Životná poistka na Slovensku je pre mňa už teraz nazaujímavá, najmä z toho dôvodu, že si s priateľom plánujeme jedného dňa zabezpečiť vlastné bývanie a ako záruku k poskytnutnému uvéru zrejme bude potrebné mať poistenie - Berufsunfähigkeitsvorsorge. Keď zvažujeme (plánujeme) naše finančné možnosti, prichádzam na to, že 50 Eur, ktoré platím do životnej poistky na Slovensku, môžem využiť ináč, napríklad sa poistiť tu alebo vkladať do Riesterrentenversicherung...

Existujú v prípade zrušenia trvalého pobytu na Slovensku nejaké možnosti, ako zrušiť životné poistenie a dostať späť aspoň časť vložených peňazí, alebo by bol v mojom prípade postup presne taký, ako keby som zmluvu rušila ako "bežný" Slovák žijúci na Slovensku, teda pri 2,5 roku platenia poistky by som zrejme naspäť nedostala nič?

Má niekto podobnú skúsenosť?

Vopred vďaka za odpoveď.

Martina
Zaznamenáno
bjetka
Host
« Odpověď #1 : Březen 19, 2012, 12:03:42 am »

Dalo by se predpokladat, ze konkretni podminky najdes primo ve sve pojistne smlouve  Mrknutí
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #2 : Březen 19, 2012, 12:02:38 pm »

Mene kousave, fakticky ale v podstate to same: to ti nikdo nerekne, protoze druhu "zivotniho pojisteni" je "dveste milionu" a odlisne podminky banka od banky z toho delaji neodhadnutelnou vec. Nejlepe kdyz se opravdu informujes primo u te sve banky. Pokud je to kapitalove pojisteni, bude odbytne nejspis mizive (o vetsinu penez prijdes).
I stehovani do ciziny je - striktne vzato - tva soukroma vec, banka to nezavinila a neni tedy jeji povinnosti poustet te drive ze smlouvy.
Kulance by sice asi byla mozna, ale pokud vim, je toto slovo v podminkach ceskeho byznysu temer nezname a nedelam si velke iluze, ze je to na SK jinak.
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
martina707
Host
« Odpověď #3 : Březen 23, 2012, 10:15:43 pm »

Vdaka za odpovede. Ja si dalej lamem hlavu, co s tym... Ze sa mi to podari zrusit vyhodne, take iluzie si nerobim... dokonca si myslim, ze z toho vyjdem bez haliera :-(  No, mate pravdu, budem sa musiet spojit s poistovnou... Potom dam vediet, ako som dopadla.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |