Krajane.cz - Belgie | Británie | Francie | Irsko | Kanada | Lucembursko | Německo | Nizozemsko | Nový Zéland | Rakousko | Řecko | Španělsko | Švédsko | Švýcarsko | USA
Aachen | Augsburg | Berlin | Bonn | Bremen | Dortmund | Dresden | Düsseldorf | Erfurt | Frankfurt | Freiburg | Hamburg | Hannover | Karlsruhe | Kassel | Kiel | Köln | Konstanz | Leipzig | Magdeburg | Mainz | Mannheim | München | Passau | Regensburg | Rostock | Saarland | Stuttgart | Trier | Ulm | Wiesbaden | Würzburg | Jinde v Německu
Vítejte :) | Uživatel: Heslo: Pamatovat: | Zaregistrovat! | Heslo? | cz sk de en
 
Stran: [1]   Dolů
 
Autor Téma: Dát dítě do daní  (Přečteno 40487 krát)
Natascha20



Karma: 0
Příspěvků: 4


« : Duben 01, 2012, 11:03:44 am »

dobrý den praciji v německu už přes 8 měsíců. Doma v čechách mám dítě o které se stará moje mamka. Celou tu dobu neuplatnuji své dítě v daních. Chtěla bych poprosit o radu jaké papíry potřebuji k tomu abych dítě do daní mohla dát tady v německu a jestli je nějaká možnost, že by mi peníze vrátili za ty odpracovany měsíce tady. A jestli ano co všechno k tomu potřebuj NE ROZHOVOR i. Děkuji moc za pomoc :-)
« Poslední změna: Duben 17, 2012, 02:14:31 pm od David » Zaznamenáno
Tomas212
Tomáš



Karma: 0
Příspěvků: 18


« Odpověď #1 : Duben 17, 2012, 11:51:45 am »

To bude tezké, avsak bys to dite musela mit v danovy karte ((elektronische) Steuerkarte), co zas jen jde, kdyz bydli v nemecku. V tom pripade bys treba mela i narok na Kindergeld (184 EUR).
Pokud diteti jeste neni 6 let, bys ho to mohla pokusit nahlasit, pak by to slo, i Freibetrag i Kindergeld.
Zaznamenáno
Natascha20



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #2 : Duben 17, 2012, 12:39:56 pm »

Já jsem se tam byla zeptat dítě žije v čechách ... Je mu 9 měsíců. Chtějí po mě přeložit jeho rodný list do němčiny. Tak jsem zvědavá jak to dopadne. Co myslíš udělají mi to potom?
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #3 : Duben 17, 2012, 05:08:30 pm »

Jednoduse si ho tady prihlas a rekni, ze tu zije od zacatku. Budes potrebovat prelozeny rodny list , s tom ho pak prihlasis u sve zdravotni pojistovny a na financaku (zde +prohlaseni, ze o podobna plneni nezadas v jinem state - CR).
Pak mas narok na Kindergeld a Kinderfreibetrag u danoveho priznani, ale pozor, ty se vzajemne nejak zapocitavaji, to ja sam teprve zjistim, az budu podavat danova priznani od roku 2009 Úsměv

Ten rodny list si rovnou nech prelozit aspon trikrat, dva budes potrebovat uz na tu zdrav. pojistovnu a financak - nejvyhodnejsi asi bude udelat preklad a a toho potom nasekat overene kopie. Nejspis ho budes v CR muset nechat superlegalizovat. To by ti mela rict napr. Zvlastni matrika v Brne.
Nase deti maji nemecke rodne listy, takze proces opacny - superleglizace tady pro CR, aby vydali cesky.
« Poslední změna: Duben 17, 2012, 05:11:27 pm od kleena » Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Natascha20



Karma: 0
Příspěvků: 4


« Odpověď #4 : Duben 17, 2012, 10:23:56 pm »

Pomalu z toho začínám být jelen  Nevím co si myslet/Nerozhodný
Zaznamenáno
kleena



Karma: 81
Příspěvků: 1795



« Odpověď #5 : Duben 18, 2012, 10:33:39 am »

Zas tak jelen byt nemusis, ber to kousek po kousku. Pokud uz ti rekli, ze rodny list staci prelozeny, bude to mozna mnohem jednodussi. Nech si ho prelozit, pro jednoduchost so mozna nech od prekladatele rovnou vystavit dva originaly, treba ti na to udela cenu.
A pak to ber urad od uradu a uvidis, jestli nektery bude klast nejake dalsi podminky.
Variant je mnoho, ktera presne je tvoje, to nikdo nevime (napriklad jestli chces to dite do Nemecka opravdu vzit, nebo ne, a pokud ne, zda ho tu chces prihlasit papirove, nebo ani to ne - od to ho se bude odvijet napr. to zdravotni pojisteni), kdyz je zacneme rozebirat vsechny, nevyzna se v tom uz nikdo.

Takze krok 1: preklad, dal uvidis (varianta: cesky nebo nemecky prekladatel - na to by ses jich mozna jeste mohla zeptat nez to udelas. tip: jsou tu i cesti prekladatele s nemeckym razitkem)
Zaznamenáno

A opice mínusují a mínusují...
i.Shag
Stran: [1]   Nahoru
 
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2013, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!

Impressum (Pravidla stránky) | Kontakt | Norimberk.de © 2024
Stránky krajanů o životě v Norimberku. O srazech a akcích, zábavě, práci, bydlení, studiu, kultuře. Užitečné články, galerie, diskuze, inzerce, seznamka, spolujízda - autostop z a do Norimberku a spoustu užitečných a aktuálních informací o životě české a slovenké komunity v Norimberku i jinde v Německu.

Zahnarzt München |